Connect with us

ESPOR

2020 VFŞL Yarı Finaller Tamamlandı: TBF’ye Gidiyoruz!

TBF takımları belli oldu.

Published

on

VFŞL’de heyecan dur durak devam ediyor. Dün tamamlanan karşılaşmayla beraber TBF’ye ismini yazdıran ilk takım belli olmuştu. 5 Ronin, fastPay Wildcats’i 3 – 2’lik skorla yenerek Türkiye Büyük Finali’ne katılmaya hak kazanmıştı.

Bugün ise TBF’nin ikinci takımı olmak için Papara SuperMassive ile Galakticos Vadi’ye indi. Papara SuperMassive etkileyici dominant bir performansla adını finale yazdırıp TBF’ye ismini yazdıran ikinci takımı oldu.

Papara SuperMassive vs Galakticos – 1. Maç

Kakao, Nidalee’yle erken oyunda yine aktif rotasyon yaparak üst koridordan ilk kanı almayı başardı. Kakao’nun aldığı üstünlükle beraber SUP tarafından dakika 7’de ilk ejder alındı. Aldığı üstünlüğü devam ettiren Kakao, ikinci ejderi de takımına kazandırdı. Altın farkı devasa olmasa da SUP üstünlüğünü devam ettirdi. Yapılan savaşların ardından Papara SuperMassive, 5 – 1 skorda öne geçerek altın farkını 4000 civarına getirdi. 18. dakikada üçüncü ejderi de alan takım oyunda ekstra kazanma koşulu daha yarattı. Papara SuperMassive’in orta koridorda başlattığı savaşla beraber 2 skor alıp dakika 22’de Baron Güçlendirmesi’ni hanesine kazandırdı. Alev Ruhu’nu aldıktan sonra takım dominant bir performansla 31. dakikada karşı merkezi almayı başardı ve seride 1 – 0 öne geçti.

Papara SuperMassive vs Galakticos – 2. Maç

Bu maçta Galakticos tarafı alt koridorda Sona – Lux ikilisini tercih etti. Neredeyse her koridorda önceliği alan taraf Papara SuperMassive, 6. dakikada ilk ejderi almayı başardı. 9. dakikada Alamet’i alan SUP oyuncuları oyunda üstünlüğünü konuşturdu. Dakika 11’de Armut’un orta koridora yaptığı güzel baskınla beraber hanesine 1 skor daha kazandırmayı başardı. Ejderi de alan SUP, erkek oyun kompozisyonunu iyi işleyerek maçı kazanma koşulu oluşturdu. Maçın kilit noktası 23. dakikada orta koridorda yapılan savaş oldu. Papara SuperMassive tarafı orta koridorda güzel bir savaş başlatıp skorları topladı. Okyanus Ruhu’nu ve Baron’u da alan Papara SuperMassive, altın farkını 6000’lere kadar çıkardı. Galakticos’un kompozisyonunda hasar sorunu olduğu için Papara SuperMassive’in öne geçmesini durduramadı ve maçı kaybetti. Papara SuperMassive böylece seriye 2 – 0 öne geçerek bir sonraki maça daha rahat girdi.

Papara SuperMassive vs Galakticos – 3. Maç

Serinin ilk iki maçında çok farklı bir yol izleyen Galakticos serinin son maçında ligte uyguladığı standart stratejiyi uyguladı. Erken oyun kompozisyonu kuran Galakticos, oyundaki ilk ejderi hanesine kazandırdı. Yine erken oyunu karşı ormancıya göre daha etkili ve aktif geçiren Kakao, 10. dakikada karşı mavi güçlendirmenin orada yapılan savaşta ilk kanı Nikola’dan almayı başardı. Stefan’dan bu maçta alışık olmadığımız bir Doran Kılıcı ve Umbra’nın Kılıcı eşyalarını gördük. Oyunun ortalarında yapılan savaşta xKenzuke 3 skor almayı başarıp Azir’le erken güçlenmiş oldu. Üçüncü ejderi de alan Galakticos Ruh için çok yaklaştı. Luger yaptığı oyunla karşıdaki Lulu’nun ultisin ve Vayne’in Şifa’sını almayı başardı. Galakticos hatalı bir Baron kararıyla Baron güçlendirmesini rakibine hediye ediyor. 28. dakikada yaptığı savaşla ejderi ve skoru alan Papara SuperMassive, rakibin hatasını iyi değerlendirdi. SUP tarafı 33. dakikada çıkan savaşla üstünlüğünü ele alarak savaşı ve maçı kazanarak TBF’ye ismini yazdıran son takım oldu.

GÜNDEM11 ay ago

Nintendo Başkan’ından PS5 İçin Sony’ye Tebrik Geldi

MOBILE GAME12 ay ago

Genshin Impact PlayStation 5’de 60 FPS Çalışacak

GÜNDEM12 ay ago

Mass Effect: Legendary Edition Sonunda Duyuruldu

GÜNDEM12 ay ago

Modern Warfare & Warzone 1.29 Güncellemesi Yama Notları

PC GAME12 ay ago

Halo 4, PC İçin Geliyor

PC GAME12 ay ago

Türk Yapımı “MINDMIST” Aralık’ta Çıkış Yapıyor

PLAYSTATION12 ay ago

Horizon Forbidden West 2021’in Hangi Yarısında Bekleniyor?

GÜNDEM12 ay ago

Squarenix Enix, Marvel’s Avengers’tan Elde Ettiği Zararı Açıkladı!

GÜNDEM12 ay ago

Rockstar Games, Yeni Nesil Konsollarda Oyunları Hakkında Geriye Uyumluluk Desteğini Detaylandırdı

GÜNDEM12 ay ago

Assassin’s Creed Valhalla Detaylı PC Ayar Menüsü Ortaya Çıktı

PC GAME12 ay ago

Mortal Kombat 11’in Yeni DLC Karakteri Mileena’nın Tatlı Yanları

GÜNDEM12 ay ago

Bioware, Mass Effect Remaster Trilogy’yi Resmen Duyurdu!

PC GAME12 ay ago

NBA 2K21 Xbox Series X’te ki 121.7 GB Olan Devasa Boyutu

PC GAME12 ay ago

Assassin’s Creed Valhalla 1. Gün Güncellemesi ve Detayları

PC GAME12 ay ago

Watch Dogs: Legion İçin Birçok Hatayı Düzelten Güncelleme Yayınlandı!

PLAYSTATION12 ay ago

PS5 Çıkış Oyunu Demon’s Souls İçin 4K 60 FPS Oynanış Videosu Yayınlandı!

GÜNDEM12 ay ago

The Medium, Ocak 2021’e kadar Ertelendi

GÜNDEM12 ay ago

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales İlk İnceleme Puanları Geldi!

PC GAME12 ay ago

Kerbal Space Program 2 Bu Sefer 2022’ye Ertelendi

PC GAME12 ay ago

Assassin’s Creed Valhalla Xbox Series X İçin Video Yayınladı

TREND