Connect with us

ESPOR

2020 VFŞL’de Yarı Final Karşılaşmalarının İlki Tamamlandı

Published

on

2020 Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nin play off aşamasının ikinci turuna geçmiş bulunmaktayız. Bugün ise oynanan maçlarla beraber ilk yarı final serisinin sonuna geldik. Oynanan karşılaşmanın ardından bu sene TBF’ye yükselen ilk takım belli oldu.

TBF’nin İlk Takımı 5 Ronin Oldu!

VFŞL 2020 Yaz Mevsimi’nin ilk yarı finali fastPay Wildcats ile 5 Ronin karşılaşmasıyla başladı. Favori taraf fasPay Wildcats olsa da seriden galip ayrılan 5 Ronin tarafı oldu. Etkileyici ve şaşırtan bir performansla 3 – 2 rakibini eleyen 5 Ronin oldu.

Hatırlatmadan geçmeyelim bu sene TBF’de bir ilk yaşanacak, Büyük Final Riot Games’in özel olarak hazırladığı Demacia Arena’da gerçekleşecek.

fastPay Wildcats vs 5 Ronin – 1. Maç Özeti

Serinin ilk maçında ilk kanı almayı başaran Umut, oyunda oldukça önde başladı. 5 Ronin ejder tarafından çok zorlayınca IW hem ejderi hem de skorları toplamayı başardı. Takım savaşlarını kazanan IW, oyunda üstünlüğünü kurdu fakat bunu maçta çok sürdüremedi. fastPay Wildcats hatalar yapıp rakibine altını ve üstünlüğü geri verdi. 21. dakikada katliam alan 5 Ronin maçı 39. dakikada bitirmeyi başardı. 5 Ronin akıl dolu bir oyunla muhteşem backdoor yaparak maçı kapattı.

fastPay Wildcats vs 5 Ronin – 2. Maç Özeti

Serinin ikinci maçında fastPay Wildcats farklı bir kompozisyonla çıktı. Serin orta koridora Ziggs tercihinde bulundu. fastPay Wildcats’ın ormancısı Ferret başarılı bir baskınla orta koridorda Umut’tan ilk kan aldı. Maç her iki takım için de çok yakındı, fakat bu maçı kazanan taraf fastPay Wildcats oldu. Umut bu maçta çok fazla ölerek karşı takıma çok fazla altın kazandırdı. Her iki taraf için de oldukça yakın geçen savaşlarda daha iyi oynayan fastPay Wildcats skorları ve objektifleri topladı. fastPay Wildcats Alev Ruhu’nu alarak maçı kazanma koşunu yarattı. İkinci maç oldukça heyecanlı ve rekabetli geçti. Maçın sonunda fastPay Wildcats serinin ikinci maçını katliam alarak 43. dakikada kazandı.

fastPay Wildcats vs 5 Ronin – 3. Maç Özeti

Robin’in attığı baskın yüzünden sıçrasını kaybeden StarScreen bu maçta ilk kanı rakibi Oncan’a verdi. Robin bu maçta Kindred tercihinde bulundu ve maçta oldukça aktif oynadı. Skorları ve ejderhaları toplayan 5 Ronin, Okyanus Ruhu’nu alarak oyunda üstünlük kurdu. Yapılan savaşların ardından daha iyi oynayan, galibiyetle ayrılan taraf 5 Ronin oldu ve seride 2 – 1 öne geçti. 5 Ronin etkileyici bir performansla maçı 26. dakikada kapattı.

fastPay Wildcats vs 5 Ronin – 4. Maç Özeti

Robin bu maçta ise Skarner’la Vadi’ye indi. Her iki taraf da aynı oyuncularla maça başladı. Serinin dördüncü maçında Kassadin tercihinde bulunan Serin, erken oyunda 3 skor toplayarak erken güçlendi. Erken güçlenen Kassadin’i kullanarak objektifleri ve skorları toplayan fastPay Wildcats, dominant bir performansla 23. dakikada kazanmayı bildi.

fastPay Wildcats vs 5 Ronin – 5. Maç Özeti

Serinin son maçı oldukça birbirine yakında ve heyecanlı geçti. Uzun süredir böyle yakın ve rekabetli bir seri izlememiştik. Son maçta oldukça önemli hareket olan, 5 Ronin’in karşı kırmızı güçlendirmeye attığı erken baskınla beraber ilk kanı Karthus’a aldırmayı başardı. Robin Karthus’la maçta hayal edilesi bir başlangıç yaptı. 5 Ronin, 3 güçlendirmeyle ve 2 skorla oyuna başlayan Karthus’dan çok verim aldığını söyleyebiliriz. 3 Ejderi de art arda alan taraf 5 Ronin, son element ejder savaşında kaybettiği için ejderi rakibine vermek zorunda kaldı. Bu maçta iki taraftan da çok fazla hatalar gördük. Her iki taraf için de gel git yapan maçın sonunda galip ayrılan 5 Ronin olarak TBF’ye gitmeye hak kazandı.

GÜNDEM2 sene ago

Nintendo Başkan’ından PS5 İçin Sony’ye Tebrik Geldi

MOBILE GAME2 sene ago

Genshin Impact PlayStation 5’de 60 FPS Çalışacak

GÜNDEM2 sene ago

Mass Effect: Legendary Edition Sonunda Duyuruldu

GÜNDEM2 sene ago

Modern Warfare & Warzone 1.29 Güncellemesi Yama Notları

PC GAME2 sene ago

Halo 4, PC İçin Geliyor

PC GAME2 sene ago

Türk Yapımı “MINDMIST” Aralık’ta Çıkış Yapıyor

PLAYSTATION2 sene ago

Horizon Forbidden West 2021’in Hangi Yarısında Bekleniyor?

GÜNDEM2 sene ago

Squarenix Enix, Marvel’s Avengers’tan Elde Ettiği Zararı Açıkladı!

GÜNDEM2 sene ago

Rockstar Games, Yeni Nesil Konsollarda Oyunları Hakkında Geriye Uyumluluk Desteğini Detaylandırdı

GÜNDEM2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Detaylı PC Ayar Menüsü Ortaya Çıktı

PC GAME2 sene ago

Mortal Kombat 11’in Yeni DLC Karakteri Mileena’nın Tatlı Yanları

GÜNDEM2 sene ago

Bioware, Mass Effect Remaster Trilogy’yi Resmen Duyurdu!

PC GAME2 sene ago

NBA 2K21 Xbox Series X’te ki 121.7 GB Olan Devasa Boyutu

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla 1. Gün Güncellemesi ve Detayları

PC GAME2 sene ago

Watch Dogs: Legion İçin Birçok Hatayı Düzelten Güncelleme Yayınlandı!

PLAYSTATION2 sene ago

PS5 Çıkış Oyunu Demon’s Souls İçin 4K 60 FPS Oynanış Videosu Yayınlandı!

GÜNDEM2 sene ago

The Medium, Ocak 2021’e kadar Ertelendi

GÜNDEM2 sene ago

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales İlk İnceleme Puanları Geldi!

PC GAME2 sene ago

Kerbal Space Program 2 Bu Sefer 2022’ye Ertelendi

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Xbox Series X İçin Video Yayınladı

TREND