23savage Dota 2'den 19 Yıl Yasaklandı!

Fnatic ekibinin yeni Dota 2 oyuncularından Nuengnara ‘’23savage’‘ Teeramahanon, 2038'e kadar yasaklandı.

23savage Dota 2'den 19 Yıl Yasaklandı!

Fnatic ekibinin yeni Dota 2 oyuncularından biri olan Tayland’lı Nuengnara ‘’23savage’‘ Teeramahanon, 19 Ocak 2038’e kadar oyundan yasaklandı. Bu üzücü haberin duyurusunu takımın koçu Lee ‘‘SunBhie’’ Jeong-jae yaptı. Paylaştığı video ile olayı duyuran takım koçu,  takipçilerin aklına ‘’neden’’ sorusunu getirdi.

Takımın koçu yayınladığı videonun açıklamasında ‘’Fnatic’teki bu toksik oyuncu banlandı haha’’ yazdı. İşin tuhaf yanı ise oyuncuya verilen yasaklama, takımın topluca antrenman yaptığı sırada verildi. Bu yasağın ardından Fnatic ekibinden Gabbi ve Tims de bu yaşanılan bu durumun bir an önce düzeltilmesi  için Valve’a mesajlar gönderdi.

 

 

Yasaklamadan saatler sonra ise oyuncular Twitter üzerinden yaptıkları açıklamalar ile yasaklamanın kaldırıldığını duyurdular. 17 yaşındaki oyuncunun neden yasaklandığı ve nasıl bir süreçten sonra düzeltildiği bilinmese de, hatırlarsınız ki bu problemi daha önce başka oyuncular da yaşamıştı.

Umuyoruz ki bu konuda artık daha titiz davranılır. Özellikle söz konusu olan yasağın 19 yıl olduğunu düşünürsek. 19 yıl boyunca yasaklı kalmak istemezsiniz değil mi?

TNC Predator ekibinden iki oyuncu da Dota 2 üzerinden yasakladıktan kısa bir müddet  sonra bu yasaklar kaldırılmıştı.