Aurora'da art arda ayrılıklar!

Eren'in ardından Wendelbo da Doğuş Üniversitesi Aurora'dan ayrıldı.

Aurora'da art arda ayrılıklar!

Doğuş Üniversitesi Aurora'nın destek oyuncusu Wendelbo, yaptığı açıklamaya göre takımınından ayrıldığını ve takımlardan gelecek yeni teklifleri değerlendirebileceğini söyledi.

Son 2 sezondur takımını değiştirmeyen Wendelbo uzun süredir ligimizde oyunculuğunu sürdürüyor. Wendelbo daha önce Crew'da KMF oynamış ve sonrasında Doğuş Üniversitesi Aurora'ya transfer olmuştu. O gün, bugündür Wendelbo 2 sezondur Doğuş Üniversitesi Aurora'nın bünyesindeydi ve destek rolünü üstleniyordu. 

Profesyonel oyuncu, Doğuş Üniversitesi Aurora'nın takım kadrosundan ayrıldığını ve takımlardan alacağı anlaşmaları beklediğini duyurdu.

Destek oyuncusunun takımı bu sezon Eren,Mojito,Padden, Madly ve tabii ki kendisinin de katkılarıyla Yarı Final'e kadar yükselmişti. Fakat karşılarına güçlü rakip olan Bahçeşehir SuperMassive çıkınca 3 - 0 elendiler ve bu mevsime veda etmişlerdi.

Kariyerine 2013'te Intellectual Playground takımı ile başlayan profesyonel oyuncu kariyerinin en iyi dönemini Crew'da KMF oynarken gerçekleştirmişti. Ardındaki sezonda birçok takımda oynayan destek oyuncusu, LCL'de RoX formasıyla ikinci oldu. Daha sonrasında Team Atlantis ile EU Masters’a çıksa da gruplardan çıkmayı başaramadı. 

Wendelbo uzun süredir ligimizde oynadı ve bazı zamanlar Türk halkı tarafından oldukça eleştirilmişti. Fakat kendisi hiç disiplinini bozmayıp takımı için elinden geleni yapmaya çalıştı. Hem oyun bilgisiyle hem de takım uyumu sayesinde güzel işlere imza attı diyebiliriz. Biz GamerTurkey ekibi olarak umarız kendisi daha iyi yerlere gelir.

Eren'in ardından Wendelbo da takımdan ayrıldı, Doğuş Üniversitesi Aurora bakalım önümüzdeki mevsim için nasıl bir kadro kuracak? Detayların hepsini sizlere aktarmaya devam edeceğiz.