Bilişim Vadisi’nde Yine Sadece Gamer Turkey Olacak

Türkiye’nin bilişim başkenti Bilişim Vadisi’nden, oyun sektörüyle ilgili yeni organizasyon geldi.

Bilişim Vadisi’nde Yine Sadece Gamer Turkey Olacak

Geçtiğimiz aylarda Bilişim Vadisi’nde gerçekleştirilen oyun geliştirme yaz kampının ikinci ayağı, Oyun Geliştirme Kış Kapı 9-15 Şubat tarihleri arasında yine Bilişim Vadisi’nde gerçekleştirilecek. 2019 yaz kampında olduğu gibi 2020 kış kampında da sadece Gamer Turkey Vadi’de olacak ve Türkiyenin en büyük oyun organizasyonundan sizi bilgilendirecek. Kamp öncesi ve sonrası tüm detayları, canlı aktarımları, günlük değerlendirmeleri daha bir çok ayrıntıyı www.gamerturkey.com adersinden takip edebilirsiniz.

Daha önce yapılan OyunlaGelecek Ücretsiz Oyun Geliştirme Yaz Kampı'nın detaylarını sizinle paylaşmıştık, onun bağlantı linkini hemen aşağıya ekliyoruz. Oraya katılan ekibimiz bütün deneyimlerini ve görüşlerini sizlere aktardı.

OyunlaGelecek Ücretsiz Oyun Geliştirme Yaz Kampı'nın detaylarına buradaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Geçtiğimiz kamp döneminde tam 250 oyunsever organizasyona katıldı. Toplam 24 takım oluşturuldu, 55 konuşmacı ve öğretim görevlisi tarafından 200 saat ders verildi ve bunların sonucunda 24 oyun geliştirildi. Sertifikasyon programınında yer aldığı ödüller ve hediyeler dağıtıldı. 12 gün boyunca katılımcılar hiçbir ücret ödemeden tüm imkanlardan yararlandı.

Açıklanan yeni takvimde 2020’de 9-15 Şubat tarihleri arası Kış Kampı ve 18-30 Ağustos tarihleri arası Yaz Kapmı yapılacak. 2020’nin ilk organizasyonu olan Kış Kapmı için başurular 27 Ocak – 3 Şubat tarihleri arası alınacağı ilan edildi. Başvurular, katılımcı, proje koordinatörü, gönüllü, eğitimci, işletmeci kategorilerinde www.oyunlagelecek.com adresinden alınıyor.
Türkiye’nin bilişim kalbi olan Bilişim Vadisi’nde Gelecek Tasarım Ofisi çalışmları sonucunda gerçekleştirilen oyun kapları geleneksel hale gelmiş gibi görünüyor. Şimdiden 3 kamp programın ilan edilmesi bunun büyük göstergesi. Oyun sektörünün kalbi artık Bilişim Vadisi’nde atıyor diyebiliriz.