Strateji Temalı En İyi 10 Oyun!

Bu makalede size 10 tane strateji oyunu önerisi yapacağız!

Strateji Temalı En İyi 10 Oyun!
Strateji Temalı En İyi 10 Oyun!

Herkesin bilgisayarında bulunan bir tane strateji oyunu vardır. Arada oynadığı oyundan sıkılıp kafa dinleyerek yorulmadan oynanacak strateji oyunları. İşte size tam da bu makalede bunları sıralayacağım.

10- Dota 2:

MOBA türündeki bu strateji oyunu Steam'da hala ücretsiz. Çok fazla mekanik gerektirmeyen, genellikle strateji olarak nitelendirebileceğimiz bu oyunun çok eğlenceli olduğunu düşünüyorum. Oyunda henüz Türkiye Sunucusu olmasa da çok fazla "ping" problemi yaşanmıyor. Oyundaki lig sisteminde sizde liginize yerleşerek oyunun keyfine bakın.

9- Tropico 5:

Tropico oyun serisinin 5. oyunu şiddetle tavsiye ederim koltuğa yaslanarak oynayacağınız şehirinizi yöneteceğiniz güzel bir oyun.

8- Clash of Clans:

Mobil oyun olsa da strateji oyunlarına girer. Emülatör'den girmek size oyunda bir üstünlük sağlamadığından yasak değil. Köyünüzü geliştirin, savunun ve diğer köylere saldırın.

7- League of Legends:

Bu oyun strateji oyunumu diyen olacaksa bence evet, çünkü bu oyun mekanikten daha ziyade strateji gerektiriyor. Oyuncuları bazen sizi sinir etse de 5 kişilik bu MOBA oyununda strateji hamlelerinizle takımıza kazandırabilirsiniz. Ücretsiz olan bu oyunun hem de Türkiye Sunucusu mevcut. Liginize katılın ve savaşın.

6- Tropico 6:

Tropico serisinin devamı olan bu oyun Tropico 5'te anlattığım gibi. Tabiki büyük değişmeler var. Oynamak istiyorsanız tavsiye ederim.

5- World of Warcraft:

Haritadaki bazı yaratıkları keserek kendinizi geliştirin. Mekanik istemeyin süper bir strateji oyunu diyebilirim. Çok pahalı olsa da bence parasının hakkını veriyor.

4- Mount & Blade: Warband:

Savaşlara katılarak devletinizi güçlendirip, çok fazla olmasa da birazcık mekanik isteyen bu oyun Türk Yapımı. Eğer hala oynamayan varsa kesinlikle eski bir oyun olmasına rağmen tavsiye ederim.

3- Sigma Theory:

Gizli casuslar satın alıp gücünü, eziyette konuşup konuşmayacağını, yani herşeyini hesaba alarak bir tim oluşturun ve casusluk görevine başlayıp oynayın.

2- Hearts of Iron IV:

Devletinizi yönetin, Devletin durumunu, gücünü asker sayısını herşeyini düşünüp diğer Devletlere savaş açın. Beyninizi çalıştırıp Devletinizi geliştirin.

1- Age of Empires:

1. Sıraya başka bir oyun koycağımı düşünmeyin sakın, bu oyun Strateji oyunlarının kralı. Bütün serilerini 1. sıraya koyamadım. Siz bütün serisini 1. Sıraya koymuş gibi düşünün. Bu oyunu kesinlikle ama kesinlikle oynamanızı tavsiye ederim.

Sizin de tavsiye ettiğiniz başka strateji oyunları varsa yorumlarda belirtmeyi unutmayın.