Connect with us

MOBILE GAME

Buzdolabında Çalışan Bir “Doom Eternal”

Published

on

Daha önce bilim kurgu filmlerinin bile aklına gelmemiş bir olay Doom oyunu ile gerçekleşti. Bir ınstagram kullanıcısı akıllı bir buzdolabı ekranında Doom oyununu  çalıştırmayı başardı.

Instagram kullanıcısı Richard Mallard, Xbox Game Pass uygulamasının Android sürümünü akıllı buzdolabına yükleyerek bir mühendislik harikasının başarısını espirili bir şekilde herkese gösterdi. Akıllı buzdolabının portre modunda çalıştırılan Doom oldukça eğlenceli görünüyor.

Doom oyununun alışılmadık donanımlarda çalıştırma geleneğine bir yenisini ekleyen Mallard, serinin modern bir bölümü olan Doom Eternal’ı seçti. Doom’un Minecraft içinde bile çalıştığını görmüştük.

Akıllı bir buzdolabında çalışan bir oyun esprisi güzel olmakla beraber, Microsoft’un oyun akışı hizmetinin bir iPad veya iPhone’da başlatılmadan önce buzdolabında mevcut olduğu görmüş oluyoruz. Bu haraket ile şirket bir zeytin dalı sundu. Bu durum Microsoft ve diğerlerinin bulut oyunlarını App Store’da ayrı uygulamalara paketleyebileceği düşündürüyor.

TREND