Steam’de 18 TL’ye Satılan Oyun Epic Games Store’da Ücretsiz!

Epic Games yine oyuncuları sevindirmeye devam ediyor.

Steam’de 18 TL’ye Satılan Oyun Epic Games Store’da Ücretsiz!

Epic Games Store çıktığından beri düzenli olarak Epic Games Store kullanıcılarına ücretsiz oyun dağıtmaya devam ediyor. Platformda bu hafta 18 TL değerinde olan oyun ücretsiz oldu. O zaman ücretsiz olan oyuna ve oyuna ücretsiz nasıl sahip olacağınıza detaylı olarak bakalım.

Günümüzde Steam’in büyük rakiplerinden olan Epic Games Store, her hafta ücretsiz oyun dağıtmaya devam ediyor. Mağazanın ücretsiz oyun çıkartması çoğu oyuncunun dikkatini çekiyor. Oyuncular bu platformda yıl sonuna kadar birçok oyuna ücretsiz sahip olabilecek.  Bu haftaki ücretsiz oyun ise Steam’da 18 TL’lik bir değere sahip olan “Minit” isimli oyun.

Minit, Epic Games Store’da Ücretsiz Oldu

Bulmaca oyun tarzına sahip olan oyun, Epic Games Store’da ücretsiz oldu. Oyunda 60 saniye süreniz var, bu süre içerisinde oyunun size verdiği bulmacaları çözmeniz ve bir üst bulmacaya ulaşmanız gerekiyor. Eğer bulmacayı verilen süre içerisinde tamamlayamazsanız bulmacayı tekrar yapmak zorundasınız. Oyunun sistem gereksinimlerinin düşük olması eski donanımlı bilgisayara sahip olan oyuncuları oldukça sevindirecektir.

Minit’e ücretsiz sahip olmak için ne yapmanız gerekiyor?

  • İlk olarak yapmanız gereken buradaki bağlantıya tıklayıp platformun sayfasına ulaşmanız gerekiyor.
  • Daha sonrasında ise oyuna ücretsiz olmanız için bir adet Epic Games Store hesabına ihtiyacınız olacak, eğer bir hesabınız yoksa sosyal medya hesaplarınızı kullanarak platforma giriş yapabilirsiniz. Facebook, Google, Xbox, PlayStation, Nintendo Switch hesaplarınızı kullanarak platforma giriş yapabilirsiniz.  Ya da dilerseniz manuel olarak bilgilerinizi doldurup bir hesap açabilirsiniz.
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra ücretsiz oyun ana sayfada karşınıza çıkacaktır, dilerseniz ana sayfadan dilerseniz buradan oyunun sayfasına ulaşın.
  • Karşınıza çıkan sayfada “Al” yazan butona tıklayıp “Sipariş Ver” butonuna tıkladıktan sonra oyun direkt olarak kütüphanenize taşınacaktır.
  • Epic Games Store haftaya 50 TL değerinde bir oyun daha ücretsiz oyunculara sunacak, oyunun detaylarını sizlerle paylaşacağız.