Espor Turnuvaları 5G'de

5G ile gerçekleştirilen ilk espor etkinliği Vodafone 5G ESL Mobile Open turnuvası oldu. Asphalt 9 kategorisinde Futbolist takımı birincilik elde etti.

Espor Turnuvaları 5G'de

5G teknolojileri test sürecinden çıkıp kullanıma geçmiş değil fakat şimdiden turnuvalar düzenlenmeye başladı. Geçen hafta sona eren Milano Oyun Haftası’nda dünyanın ilk uluslararası 5G mobil espor turnuvasını gerçekleştirdi.

Vodafone 5G ESL Mobile Open adındaki turnuvada PUBG ve Asphalt 9: Legends oyunlarında finale kalanlar Vodafone’un 5G mobil şebekesi üzerinden canlı olarak yarıştılar.“Vodafone 5G ESL Mobile Open” turnuvasına, Türkiye dahil 17 ülkeden yaklaşık 600 bin oyuncu katılım gösterdi. Türkiye’de Vodafone FreeZone YouTube kanalından canlı yayın yapan  PUBG Mobile finali ise 70 bin izlenmeyi geçti.

56 finalistin yarıştığı turnuvada “Asphalt 9: Legends” finalini “Future Flash” kazanırken, PUBG Mobile finalini ise Türk takım “Futbolist” kazandı.“Futbolist” takımından oluşan Berke Mol (Takım Lideri), Kadir Öçmaz (Tron), Alper Umut Ayyıldız (Solkay), Güven Özdemir (Anarsheet) ve Şevket Yılmaz (Zessy) isimler ayrıca 40 bin avroluk ödülün de sahibi oldu.

Vodafone FreeZone tarafından turnuvada PUBG Mobile oynamayı seven,Gamer paketi sahiplerine Milano Oyun Haftası seyahati kazanma ve “Vodafone 5G ESL Mobile Open” finallerini yerinde izleme fırsatı verildi. Yarışmayı kazanan şanslı kişi, PUBG Mobile videoları çeken YouTuber Ersin Yekin ile birlikte Milano Oyun Haftası’nda finali yerinde izledi.

Son olarak Milano Oyun Haftası’nda Vodafone standını ziyaret edenler, sadece Vodafone müşterilerine özel yeni 5G bulut oyun servisi GameNow’ı canlı olarak deneme fırsatında bulundular. Çok platformlu GameNow, oyunculara donanım sınırlamaları olmaksızın, akıllı telefon, tablet, TV veya PC üzerinden, uygun bir oyun kumandası veya dokunmatik kumanda ile oynama olanağı sağlıyor.