Connect with us

GÜNDEM

Football Manager 2021 Özellikleri Açıklandı!

Football Manager 2021’nin yeni özellikleri belli oldu.

Published

on

Sports Interactive ve SEGA, bugün Football Manager 2021’in başlık özelliklerini ortaya çıkardı. Basın bülteninde de belirtildiği üzere, menajerler yeni oyun sistemleri, artırılmış analiz ve bilgi düzeyi ile sahada ve saha dışında takımlarının başarısı üzerinde her zamankinden daha fazla kontrole sahip olacaklar.

Oyuncularla ve medyayla olan etkileşimler, daha gerçekçi bir deneyim yaratmak için elden geçirildi ve maç günleri, bir dizi grafik ve sunum iyileştirmesinin yanı sıra yeni maç öncesi ve sonrası etkinliklerle daha muhteşem bir görünüm ve his yarattı. Ek olarak, menajerlerin oyuncu alımı konusunda daha fazla gücü ve sezon sonunda başarıyı kutlamanın yeni yolları olacak.

Daha önce de belirttiğimiz gibi oyun 24 Kasım tarihinde Steam ve Epic Games üzerinden PC’de yayınlanacak. Oyunun Xbox sürümü ise Aralık ayında çıkacak, ayrıca oyun Epic Games ve Steam platformları üzerinden %10 indirimli olarak satılmaktadır. İsteyen oyunlar 224,10 TL fiyat karşılığında oyunu satın alabilir.

Etkileşim

Yeni iletişim yöntemleri, mevcut sistemlerin revizyonu ve daha çeşitli etkileşimlerle, oyuncularla ve medyayla iletişim kurmak hiç bu kadar amaca yönelik veya gerçekçi olmamıştı.
FM21’de jestlerin eklenmesi, yöneticilerin kendilerini ister yüz yüze bir toplantıda, ister haftalık basın konferanslarında veya çok önemli bir fikstürde bir takım konuşması yaparken daha incelikli şekillerde ifade etmelerine olanak tanır. Hareketleri kullanmak, yöneticilerin sözlerine etki katmasına ve oyuncularla ve medyayla konuşmaları için ruh halini belirlemelerine olanak tanır.

FM21 için de yeni olan, yöneticilere tam bir toplantı gerektirmeyen çeşitli konularda kısa, gayri resmi görüşmeler yapma şansı veren Hızlı Sohbetlerdir. Bunlar, kulübünüzdeki oyuncularla şahsen veya kiralık oyuncular, muhalefet yöneticileri ve gazetecilerle uzaktan yapılabilir.

Yöneticiler, FM21’de basın konferansları, ekip görüşmeleri ve yüz yüze toplantılar gibi mevcut etkileşim senaryolarının elden geçirildiğini fark edecekler. Bireysel unsurlar çok daha net bir şekilde düzenlenir, yöneticiler bu etkileşimler sırasında kendilerine daha fazla bağlamsal bilgiye sahiptir ve odadakilerin söylediklerinize tepki verirken vücut dilini görmek çok daha kolaydır.

FM21’de her fikstür gerçek bir gösteri gibi hissediyor. Maç günlerinin akışı, maç öncesi birikimden tam zamanlı düdük sonrasına kadar yeni etkinlikler ve unsurların eklenmesiyle yeniden tasarlandı.

Maç günü

Giyinme odasına girmeden önce, yöneticiler, yeni maç öncesi taktik toplantıda son dakika taktiksel ayarlamaları ve takım seçimi değişikliklerini yapma fırsatına sahip olacaklar. Bu toplantı sırasında arka oda personeli, yöneticilere sahadaki galibiyet ve yenilgi arasındaki fark olabilecek önemli analizler ve taktik tavsiyeler sunacak. Takım seçimleri onaylandığında, menajerlere maçın resmi takım kağıtları sunulacak ve muhalefet dizilişine tepki olarak taktiklerini değiştirme fırsatı bulacaklar.

Maç hareketi başladığında, menajerler sahadaki aksiyona vurgu yapan yeniden tasarlanmış bir maç arayüzü ile sığınaktan daha iyi bir görüş elde edecekler. Yeni yayın tarzı öğeler ve pergel vinçler ve sabit kamlar gibi yeni saha kenarı varlıkları büyük maç atmosferine katkıda bulunuyor. Sahada, her koşulda daha iyi gölgeleme ve daha yumuşak, daha doğal görünen animasyonlar sunan gelişmiş aydınlatma ile aksiyon her zamankinden daha iyi görünüyor.
Maç sırasında ve hemen sonrasında, menajerler yepyeni xG sistemimiz sayesinde her zamankinden daha iyi analizlerden yararlanacak. Artık klinik ekiplerin hedefin önünde nasıl olduklarını ve ürettikleri şansların kalitesini görmek çok kolay. Bu, arka oda personelinin daha akıllı ve anlayışlı maç ortası analiziyle birleştirilir.

Personel/oyuncu alım

Yeni bir personel rolünün tanıtılmasının yanı sıra yeni toplantılar ve etkileşimler, oyunun en popüler ve önemli alanlarından birini tazeliyor.

Yeni İşe Alım Toplantıları, yöneticilerin ve işe alma ekiplerinin hem iyileştirilmesi gereken acil alanları hem de kulübün transfer pazarındaki uzun vadeli stratejisini ele alırken aynı sayfada olmasını sağlayacak. Bu toplantılar, transfer pencereleri için hazırlık aşamasında gerçekleşir ve yöneticilerin raporları görüntülemesine, atamaları ayarlamasına ve gelecek pencerede gözlemcileri ve analistleri için öncelikleri belirlemelerine olanak tanır.

Yöneticiler ayrıca FM21’de oyuncuların temsilcileriyle daha fazla etkileşime sahip olacak. Temsilcilerle, müşterilerinin kulübünüze katılmakla ne kadar ilgilendiğini ve onları kalemle kağıda dökmelerini sağlamak için hangi koşulları yerine getirmeniz gerekebileceğini öğrenmek için temasa geçilebilir.

Sezon sonu

Yöneticiler, sezonlarını yeniden yaşayabilir ve daha önce hiç olmadığı kadar başarılarından keyif alabilir. Modern oyunda taraftarlar ve medyanın hafızaları giderek kısalıyor ancak FM21, yöneticilere, düşünceler gelecek sezona geçmeden önce başarılarını kutlama ve yansıtma fırsatı veriyor.

Sahadaki kutlamalar, podyumlar, konfeti topları ve o çok önemli kupa kaldırma gibi iyileştirilmiş kupa sunumları ile tamamen yenilendi. Maç sonrası medyanın ilgisi ve abartı da artacaktır.

Menajerler ister gümüş eşyalar kaldırıyor ister küme düşmekten kıl payı kurtulmuş olsalar da, her kampanyanın sonunda, hem sahada hem de saha dışında öne çıkanları sunan yepyeni bir sezon incelemesinin keyfini çıkarabilirler.

GÜNDEM2 sene ago

Nintendo Başkan’ından PS5 İçin Sony’ye Tebrik Geldi

MOBILE GAME2 sene ago

Genshin Impact PlayStation 5’de 60 FPS Çalışacak

GÜNDEM2 sene ago

Mass Effect: Legendary Edition Sonunda Duyuruldu

GÜNDEM2 sene ago

Modern Warfare & Warzone 1.29 Güncellemesi Yama Notları

PC GAME2 sene ago

Halo 4, PC İçin Geliyor

PC GAME2 sene ago

Türk Yapımı “MINDMIST” Aralık’ta Çıkış Yapıyor

PLAYSTATION2 sene ago

Horizon Forbidden West 2021’in Hangi Yarısında Bekleniyor?

GÜNDEM2 sene ago

Squarenix Enix, Marvel’s Avengers’tan Elde Ettiği Zararı Açıkladı!

GÜNDEM2 sene ago

Rockstar Games, Yeni Nesil Konsollarda Oyunları Hakkında Geriye Uyumluluk Desteğini Detaylandırdı

GÜNDEM2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Detaylı PC Ayar Menüsü Ortaya Çıktı

PC GAME2 sene ago

Mortal Kombat 11’in Yeni DLC Karakteri Mileena’nın Tatlı Yanları

GÜNDEM2 sene ago

Bioware, Mass Effect Remaster Trilogy’yi Resmen Duyurdu!

PC GAME2 sene ago

NBA 2K21 Xbox Series X’te ki 121.7 GB Olan Devasa Boyutu

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla 1. Gün Güncellemesi ve Detayları

PC GAME2 sene ago

Watch Dogs: Legion İçin Birçok Hatayı Düzelten Güncelleme Yayınlandı!

PLAYSTATION2 sene ago

PS5 Çıkış Oyunu Demon’s Souls İçin 4K 60 FPS Oynanış Videosu Yayınlandı!

GÜNDEM2 sene ago

The Medium, Ocak 2021’e kadar Ertelendi

GÜNDEM2 sene ago

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales İlk İnceleme Puanları Geldi!

PC GAME2 sene ago

Kerbal Space Program 2 Bu Sefer 2022’ye Ertelendi

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Xbox Series X İçin Video Yayınladı

TREND