KFC Oyun Sektörüne Mi Giriyor?

Fast Food sektörünün önde gelen isimlerinden KFC , yaptığı paylaşımlarla oyun sektörüne gireceğine dair belirtiler verdi.

KFC Oyun Sektörüne Mi Giriyor?

Fast Food sektörünün önde gelen isimlerinden KFC , yaptığı paylaşımlarla oyun sektörüne gireceğine dair belirtiler verdi.

Hatırlarsanız Kentucky Fried Chicken Ağustos 2018’de KFC Gaming adında bir hesap açılmıştı. Açılan bu hesap insanlarda ciddi merak uyandırmıştı. Hesap açıldıktan sonra oyuncuların ilgisine yönelik paylaşımlar yapıldı. Yapılan bu paylaşımlar büyük rağbet görmüştü. Oyunlarla ilgili gelişmeler, çekilişler ve meme’ler bu paylaşımların arasındaydı. Paylaşımlar böyle olunca insanlar bu hesabın amacının pazarlama stratejisi olduğunu düşünmüştü.

Geçtiğimiz günlerde birçok oyun hesap üzerinden kullanıcıların oylamasına sunuldu. Yaklaşık 100.000 kişinin katıldığı oylama sonucu en çok sevilen oyunun Rainbow Six Siege olduğu anlaşıldı.

Yapılan anketlerden bir süre sonra KFC Gaming hesabı “23 Eylül. Takipte kalın. #KFCR6” yazarak bir tweet daha attı. Ayrıca bu tweet ile birlikte bir video yayımlandı. Rainbow Six Siege montajı içeren videoda ‘’Kazanılacak Para ve Tavuk ‘’ yazısı, 23 Eylül’de duyurulacak olan şeyin büyük fast food zinciri KFC tarafından düzenlenen  bir espor turnuvası olabileceği düşüncesini canlandırdı insanların aklında. Eğer böyle bir etkinlik olursa büyük ses getireceğini düşünüyoruz. KFC bu işten çok  kârlı dönütler alabilir. Firmanın neler planladığı yakında hep birlikte öğreneceğiz. Gelişmeler için takipte kalın.

Paylaşılan o tweet: