Connect with us

ESPOR

LCS 2020 Yaz Mevsimi’nin Şampiyonu TSM!

LCS’in büyük finalinde TSM ile FlyQuest karşı karşıya gelmişti. TSM, seriyi 3 – 2 kazanarak LCS 2020 Yaz Mevsimi’nin şampiyonu oldu.

Published

on

LCS Yaz Mevsimi 2020 finalinde TSM ile FlyQuest eşleşmişti. FlyQuest ile TSM arasında oynanan karşılaşmada galip olan taraf TSM oldu. League of Legends Championship Series 2020 finalinde TSM, rakibi FlyQuest’i 3 – 2 dominant bir performansla yenerek LCS 2020 Yaz Mevsimi’nin şampiyonu olmayı başardı.

Final’in En Değerli Oyuncusu Bjergsen Oldu!

Bjergsen seriyi çok aktif oynayarak takımının maçları kazanması için elinden geleni yaptı ve bu ödüle layık görüldü. Bjergsen, Team Liquid serisinde de olduğu gibi bu bu seride de mükemmel bir performans sergileyerek Finalin En Değerli Oyuncusu oldu.

TSM vs FLY – LCS 2020 Yaz Mevsimi Büyük Finali | 1. Maç Özeti 

Serinin ilk maçında her iki takımdan da metaya uygun seçimler gördük. Oyunun ilk ejderi 6. dakikada Spica tarafından alındı. Santorin’in tarafından yukarıya attığını baskınla beraber sıçrası olmayan Camille’den skor alındı ve ilk kan FlyQuest tarafına gitti. İlk 10 dakikada oyun oldukça sakin geçti diyebiliriz, koridorda oyuncular erken aşamalarda minyona odaklı oynadı. 12. dakikada TSM’in alt koridora attığı kule altı baskınıyla beraber bir skor daha haneye eklendi. 3. ejderini de alan TSM, üstünlüğünü oyunda devam ettirmiş oldu. 20. dakikalarda altın farkı çok açılmadı diyebiliriz genel olarak 2000 civarı altın farkı TSM’in lehineydi. TSM, Alev Ruhu’nu da aldıktan sonra oyunda kazanma koşulu yarattı. Baron’u da alan TSM oyunda art arda kuleleyi yıkmayı başardı. Altın farkını 10 binden fazlasına çıkaran TSM, son olarak oyunun en güçlü objektifi Kadim Ejderi’ni ve Baron’u da alıp serinin ilk maçını 33 dakikalık sürenin ardından kazanmayı başardı.

TSM vs FLY – LCS 2020 Yaz Mevsimi Büyük Finali | 2. Maç Özeti 

Serinin ikinci maçınca Broken Blade’den Jax tercihini gördük. Oyunun ilk ejderi dakika 6’da Santorin tarafından alındı. FlyQuest’in üst koridor oyuncusu Solo, üst koridorda yakalanınca ilk kanı Broken Blade’e hediye etmiş olmuş. Alamet savaşında FlyQuest daha iyi hamleler hem 1 skor hem de Alamet’i almayı başardı. 12. dakikada alt koridorda yapılan savaşta TSM daha avantajlı çıkarak 2 skoru ailesine kazandırdı. Oyunun orta aşamalarında TSM takımı 2000 altın farkını lehine çevirdi. Yapılan savaşların ardından skorları toplayan TSM, 22. dakikada altın farkını 7000 civarına çıkardı. 27. dakikada güzel bir Baron yaparak oyunda karşı rakibin kuleleri yıkmayı başardı. 33. dakikada Jax alt koridorda yakalansa da ölümü takımının Baron’u almasını sağladı. Aldığı Baron karşısında FlyQuest 4. ejderini alıp Alev Ruhu’nu kazansa da daha avantajlı ve pozisyonu daha iyi olan takım TSM oldu. TSM, 40. dakikada Baron’u alışının ardından Kadim’e başladı ve rakibin aklını karıştıracak hamlelerde bulundu. Twisted Fate’i ayrık ittirmeye göndererek doğru hamleyi yapan TSM, maçı 41 dakikalık uzun bir sürenin ardından kazandı ve seride 2 – 0 öne geçerek maçı kazandı. Bu sayede takımın şampiyonluğa tek bir adımı kalmış oldu.

TSM vs FLY – LCS 2020 Yaz Mevsimi Büyük Finali | 3. Maç Özeti 

Serinin üçüncü maçında yine Bjergsen’den Twisted Fate tercihini gördük. Santorin metanın en güçlü ormancılarından olan Hecarim seçimini yaptı. Maçın 5. dakikanın sonlarında IgNar iyi yemleyerek takımına ilk kanı kazandırdı. Sıçrası olmayan Gangplank’a karşı baskılı oynayan TSM, Gangplank’ı erken oyunda oldukça geri düşürmüştü. Dakikada 12’de oyunun ilk ejderini FlyQuest aldı. 13. dakikada ilk kule TSM tarafından alındı. TSM, oyunun orta dakikalarında 2000 altın farkını kendi lehlerine çevirdi. Ama FlyQuest’in kompozisyon avantajıyla oyunda altın farkını iyice azalttı. Doublelift bu maçta çok fazla hata yaptı ve tek başına yakalandı. 39. dakikada yapılan savaşta FlyQuest daha doğru hamleler yaptı, Bulut Ruhu’nu da aldıktan sonra Baron güçlendirmesini aldı. FlyQuest 41 dakikalık sürenin ardından serinin üçüncü maçını kazanmayı başardı ve TSM’e dur dedi. Böylece seride beraberlik getirmek için bir maçı kalmış oldu.

TSM vs FLY – LCS 2020 Yaz Mevsimi Büyük Finali | 4. Maç Özeti 

Oyunun ilk ejderi 6. dakikada FlyQuest tarafından alındı. Serinin 4. maçında ilk 7 dakikaya kadar altın olarak ve skor olarak her iki takım için de eşit geçti. 7. dakikada Spica’nın güzel oyunuyla TSM, ilk kanı Solo’dan aldı. TSM, Vadi’nin Alameti’ni de alıp 12. dakikada ilk kuleyi almayı başardı ve Jayce’i öne geçirdi. Oyunun orta bölümlerinde altın farkı 2000 civarında TSM lehineydi. FlyQuest altın farkını iyice azalttı ve altında öne geçti. 19. dakika Alamet bölgesinde daha doğru kararlar veren FlyQuest hem objektifi hem de 1 skor almayı başardı. Ejderlerde FlyQuest tarafı daha öndeydi fakat TSM’in ormancısı Spica art arda 2 Alev Ejderi’ni rakibinden çalarak Ruh’u rakibine teslim etmedi. Ejderleri karşı rakibine çaldırıp Ruh’a geç erişse de hem kompozisyon hem de altın olarak avantajlı durumdaydı. 26. dakikada FlyQuest Baron’u aldı ve hemen ardından başlayan savaşta FlyQuest’in ormancısı Spica, Doublelift ve Biofrost skorunu aldı. Spica ejderi çalsa da skor olarak TSM dezavantajlı taraf olarak bölgeden ayrıldı ve inhibitörünü kaybetti. FlyQuest Alev Ruhu’nu ve hemen ardından Baron Nashor’u aldı. Beşli kompozisyon olarak daha iyi durumda olan FlyQuest maçı 38. dakikada kazanmayı başardı.

TSM vs FLY – LCS 2020 Yaz Mevsimi Büyük Finali | 5. Maç Özeti 

FlyQuest serinin son maçında erken oyunda alt koridora bir kule altı baskını denedi ve 2 – 0’lık bir skorla çok başarılı bir şekilde ayrıldı. Bjergsen ve Broken Blade üst koridorda Gangplank’ı kesmeyi başardı ama o sırada FlyQuest’in ormancısı Santorin oyunu ilk ejderini aldı. Üst koridorda aldıkları skor sayesinde Broken Blade, Solo’yu 1v1’de keserek koridorda üstünlüğünü korumaya devam etti. 10. dakikada TSM’in ormancısı Spica Vadi’nin Alameti’ni almayı başardı. Altın farkı oyunu orta aşamalarında çok fazla açılmadı her iki takım da eşit diyebiliriz. Fakat üst koridorda açılan Alamet’le beraber ilk kuleyi almayı başaran TSM, altın farkını bir anda 2000’lere kadar çıkardı. FlyQuest takımının ikinci ejderini de aldı ve Ruh’a bir adım daha yaklaştı. Rakibinin daha fazla Ruh’a yaklaşmasını istemeyen TSM, oyunun üçüncü ejderini kendilerinin ise ilk ejderini 17. dakikada aldı. Alamet’le beraber aldığı kulelerle altın farkını daha da açan TSM, orta koridorda 2. kuleyi de aldı. TSM, ikinci ejderini de alarak ejder sayılarını rakibiyle eşitledi. Rakibin attığı sıçraları iyi takip ederek savaşları daha doğru başlatan TSM, skorları art arda topladı. Dakika 27’de TSM Baron Nashor güçlendirmesini hanesine kazandırdı. TSM, Camille ve Twisted Fate ikilisini iyi kullandı ve kuleleri art arda yıkmayı başardı. Böylelikle TSM, 32 dakikalık bir sürenin ardından serinin son maçını bitirerek seriyi 3 – 2 kazandı ve LCS 2020 Yaz Mevsimi’nin şampiyonu oldu.

GÜNDEM2 sene ago

Nintendo Başkan’ından PS5 İçin Sony’ye Tebrik Geldi

MOBILE GAME2 sene ago

Genshin Impact PlayStation 5’de 60 FPS Çalışacak

GÜNDEM2 sene ago

Mass Effect: Legendary Edition Sonunda Duyuruldu

GÜNDEM2 sene ago

Modern Warfare & Warzone 1.29 Güncellemesi Yama Notları

PC GAME2 sene ago

Halo 4, PC İçin Geliyor

PC GAME2 sene ago

Türk Yapımı “MINDMIST” Aralık’ta Çıkış Yapıyor

PLAYSTATION2 sene ago

Horizon Forbidden West 2021’in Hangi Yarısında Bekleniyor?

GÜNDEM2 sene ago

Squarenix Enix, Marvel’s Avengers’tan Elde Ettiği Zararı Açıkladı!

GÜNDEM2 sene ago

Rockstar Games, Yeni Nesil Konsollarda Oyunları Hakkında Geriye Uyumluluk Desteğini Detaylandırdı

GÜNDEM2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Detaylı PC Ayar Menüsü Ortaya Çıktı

PC GAME2 sene ago

Mortal Kombat 11’in Yeni DLC Karakteri Mileena’nın Tatlı Yanları

GÜNDEM2 sene ago

Bioware, Mass Effect Remaster Trilogy’yi Resmen Duyurdu!

PC GAME2 sene ago

NBA 2K21 Xbox Series X’te ki 121.7 GB Olan Devasa Boyutu

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla 1. Gün Güncellemesi ve Detayları

PC GAME2 sene ago

Watch Dogs: Legion İçin Birçok Hatayı Düzelten Güncelleme Yayınlandı!

PLAYSTATION2 sene ago

PS5 Çıkış Oyunu Demon’s Souls İçin 4K 60 FPS Oynanış Videosu Yayınlandı!

GÜNDEM2 sene ago

The Medium, Ocak 2021’e kadar Ertelendi

GÜNDEM2 sene ago

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales İlk İnceleme Puanları Geldi!

PC GAME2 sene ago

Kerbal Space Program 2 Bu Sefer 2022’ye Ertelendi

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Xbox Series X İçin Video Yayınladı

TREND