Connect with us

ESPOR

League of Legends TCL’de 3. Hafta 2. Gün Maçları Tamamlandı

League of Legends Vodafone Freezone Şampiyon Ligi’nin 3.haftanın sonuna geldik.

Published

on

League of Legends Vodafone Freezone Şampiyon Ligi’nin 3.haftanın sonuna geldik.

Günün en heyecanla beklenen maçı FB – GS derbi maçıydı. FB, maçı domine ederek kazanmayı bildi. Tekrar Hades destekte oynadı ve maçta iyi performans sergiledi. Hades sonraki maçlarda destek rolünde oynayabilir. Luger ise her ne kadar çok da tecrübeli olmasa da takımına hasar katkısında iyi sonuçlar çıkardı, takım savaşlarında iyi pozisyonlar alarak rakip şampiyonlara hasar verdi. Koç, bu ikiliden memnun gibi gözüküyor.

Maçların kısaca özetlerinden ve ligin genel durumdan bahsedeceğiz. 3.Haftanın sonunda Royal Youth takımı lider koltuğuna oturdu hemen ardından 1907 FB takımı takip ediyor. AUR ve GS takımları mağlubiyet ve galibiyet sayıları eşit durumda. SuperMassive ise art arda mağlubiyetlerden sonra 7.sıraya düştü.

Dark Passage(DP) vs İstanbul Wildcats (IW)

IW takımı üst koridora Renekton şampiyonunu seçerek üst koridorda baskı kurdu ardından alınan alametle beraber ilk kuleyi almayı başardılar. IW takımının alt koridoru 2v2’de skor verseler de takım olarak daha iyi olan taraf IW tarafıydı. Renekton’un snowball etkisini kullanarak takım savaşı başlatıp öne geçmeyi başardılar. DP takımı her ne kadar 2 Dağ Ejderi’ni alıp ejderde avantajlı olsalar da ejder avantajını  çok da  kullanamadılar. Aşağı koridorda bir takım savaşında IW tarafı daha sinerjili bir şekilde oynayarak maçı kazandılar.

Galakticos(GAL) vs Doğuş Üni Aurora (AUR)

GAL takımı geç oyun kompozisyonuna odaklı Sona ve Tahm Kench seçimlerinde bulundu, Sona’nın erken oyundaki gücünün düşük olması nedeniyle karşıdaki aşağı koridor oyuncuları daha baskılı oynadılar. Üst koridor da ise Jayce seçiminde bulunan AUR takımı Jayce’i öne geçirmeyi başardı. Erken oyunda 2 skor alan Jayce baskıyı gittikçe arttırdı. Aşağı ve üst koridorda yapılan baskılar sayesinde AUR ormancısı 2 okyanus ejderini hanesine yazdırdı. Dakika 14’de Jayce’in yaptığı pozisyon hatası rakibe alameti bıraktı. Galakticos rakibinin yaptığı hataları iyi değerlendirerek maça yeniden ortak oldu. AUR takımı zamanı iyi kullanarak baskıyı iyice arttırdı. Makro oyununu doğru yapan AUR,ilk inhibitörü 22. dakikada düşürdü. Aurora, Baron’u da alarak 30 dakikanın ardından mücadeleyi kazanmayı başardı.

1907 Fenerbahçe Espor (FB) vs Galatasaray Espor(GS)

FB koçu tekrar Hades ve Luger ikilisini aşağı koridorda oynattı. Vel’koz yaptığı güzel oyunla Xerath’ı bire birde kesmeyi başardı, bu sayede koridorda büyük bir üstünlük yakaladı. Orta koridorda yapılan savaşta FB tarafı daha iyi oynayarak savaşı kazandı. Objektifleri toplayan 1907 Fenerbahçe aradaki farkı açmayı başardı. Aşağıdaki koridorda yapılan savaşı Hades’in yaptığı güzel oyunuyla kazanan FB baron kontrolünü ve görüşü ele aldı. Altın farkı 10.000 civarına geldi. FB baronu aldıktan sonra 33.dakikada oyunu kazandı.

Royal Youth (RYL) vs Beşiktaş (BJK)

RYL takımı aşağıdaki koridorda yaptığı takasla Sona’nın flashını aldı ve kule altı yapmaya karar verdi. Karşılığında bir skor veren RYL ilk kanı almayı başardı. Alt koridorda savaşlar devam etti ancak Royal Youth bu pozisyonlardan az da olsa önde çıktı. Orta koridorda ise Cyeol takaslardan önde çıkarak baskı kurdu. Yaptığı savaşlarla ve aldığı barikarla altın farkını 4.000’e çıkaran RYL bu üstünlük sayesinde haritada görüşü ele aldı. Closer yaptığı güzel oyunla Kennen’ın flashını alarak Kennen’a takım savaşı başlatma şansını aldı. Baronu da alan RYL 29.dakikada maçı kazandı.

Bahçeşehir SuperMassive (SUP) vs Bursaspor Espor(BUR)

Günün son maçı sakin başladı. Ormancılar koridorlara baskın atmaya yeltenmedi ve bununla beraber ilk kan uzun süre sonra döküldü. Aşağıda koridorda BUR tarafı takaslarda öne çıkarak üstünlük kurdu. Ejder tarafında Azir’in yaptığı güzel oyunla BUR takımı katliam almayı ve Jinx’e üstünlük vermeyi başardı. Maçın bu kırılma anından sonra BUR takımı altın farkını iyice arttırdı. Bu maç Alive’dan güzel bir Jinx performansı izledik. SUP Baron için yapılan savaşı kazanarak aradaki farkı azalttı. Bursaspor Esports bir sonraki pozsiyonda hem Baron hem de 4 skor alarak mücadeleyi kazandı.

GÜNDEM2 sene ago

Nintendo Başkan’ından PS5 İçin Sony’ye Tebrik Geldi

MOBILE GAME2 sene ago

Genshin Impact PlayStation 5’de 60 FPS Çalışacak

GÜNDEM2 sene ago

Mass Effect: Legendary Edition Sonunda Duyuruldu

GÜNDEM2 sene ago

Modern Warfare & Warzone 1.29 Güncellemesi Yama Notları

PC GAME2 sene ago

Halo 4, PC İçin Geliyor

PC GAME2 sene ago

Türk Yapımı “MINDMIST” Aralık’ta Çıkış Yapıyor

PLAYSTATION2 sene ago

Horizon Forbidden West 2021’in Hangi Yarısında Bekleniyor?

GÜNDEM2 sene ago

Squarenix Enix, Marvel’s Avengers’tan Elde Ettiği Zararı Açıkladı!

GÜNDEM2 sene ago

Rockstar Games, Yeni Nesil Konsollarda Oyunları Hakkında Geriye Uyumluluk Desteğini Detaylandırdı

GÜNDEM2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Detaylı PC Ayar Menüsü Ortaya Çıktı

PC GAME2 sene ago

Mortal Kombat 11’in Yeni DLC Karakteri Mileena’nın Tatlı Yanları

GÜNDEM2 sene ago

Bioware, Mass Effect Remaster Trilogy’yi Resmen Duyurdu!

PC GAME2 sene ago

NBA 2K21 Xbox Series X’te ki 121.7 GB Olan Devasa Boyutu

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla 1. Gün Güncellemesi ve Detayları

PC GAME2 sene ago

Watch Dogs: Legion İçin Birçok Hatayı Düzelten Güncelleme Yayınlandı!

PLAYSTATION2 sene ago

PS5 Çıkış Oyunu Demon’s Souls İçin 4K 60 FPS Oynanış Videosu Yayınlandı!

GÜNDEM2 sene ago

The Medium, Ocak 2021’e kadar Ertelendi

GÜNDEM2 sene ago

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales İlk İnceleme Puanları Geldi!

PC GAME2 sene ago

Kerbal Space Program 2 Bu Sefer 2022’ye Ertelendi

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Xbox Series X İçin Video Yayınladı

TREND