Connect with us

GÜNDEM

LoL Sezon 10’da Size Lig Atlatıcak 10 Taktik

Published

on

10) Kendine Ana Bir Koridor Belirle: League of Legends’te öncelikli olarak ana bir koridor belirlemelisin. Bu diğer koridorlardan hiçbir şampiyon bilmeyeceğin anlamına gelmez. Üstelik bu sadece lig kasmak için geçerli. Bu koridoru belirlernceliklerini öğrenebilirsin. O koridorun inceliklerini öğrenip oken o koridordaki birçok şampiyonu bilmen gerekir. O koridordaki şampiyonları bildikten sonra diğer koridorlarda en az 2 tane şampiyon öğrenmeniz gerekir. Bu sayede o koridorun iynayınca lig atlaman kolaylaşacaktır.

9) Sinirlerine Hakim Ol: Ben de bir League of Legends oyuncusu olarak bu oyunda çok sinirlenebiliyorum. Fakat oyunu kazanmamız için öncelikle sinirlerimize hakim olmamız gerekiyor. Eğer bir pozisyonda rakibe veya takımınızdaki bir oyuncuya sinirlenirseniz başka bir pozisyonda sinirlendiğinizden dolayı kötü oynayabilirsiniz. Sabırlı olmanız çok önemli bir husus. Takımınızdaki bir oyuncuya çok sinirlenirseniz bir sonraki oyuna girmeden önce en az 10 dk beklemelisiniz. Bu sayede o oyuncu sizin oyununuzda olmayacaktır. Eğer çok sinirliyseniz bir daha girmemenizi tavsiye ederiz. 

8) Takımınızla İletişim: Eğer lig atlamak istiyorsanız bir diğer husus ise takımınızla iletişimdir. Eğer dereceli tek/çift giriyorsanız bir arkadaş bulun ve mutlaka onunla sesli bir iletişimiz olsun. Bu sayede en azından 5 oyundan en az 3’ünü kazanabilirsiniz. Bu sayede lig atlamanız kolaylaşacaktır ve kazanma oranınız oldukça yükselecektir. Kazanma oranınız ne kadar yüksekse daha üst liglerdeki oyuncularla aynı oyuna düşebilirsiniz. Eğer esnek dereceli oynuyorsanız da arkadaşlarınızla iletişim olsun. Tek girmek istiyorsanız girin fakat oyun seriye atarsa veya ligten düşecek gibi olursanız mutlaka bir arkadaşla girmenizi tavsiye ederiz.

7) Yazı Yazmayıp Oyuna Odaklan: Eğer lig atlamak istiyorsanız bir diğer önemli husus ise yazı yazmamak. Tabi ki arada sırada takım arkadaşlarına “iyi oynadın” , “güzeldi” gibi şeyler yazabilirsiniz. Fakat çok yazı yazmak maalesef oyunu kazanmanızı zorlaştıracaktır. Eğer takımda sinir olduğunuz kişi varsa direk susturunuz. Bu sayede moraliniz bozulmayacaktır. Oyun başlayınca size sataşırsa susturun fakat güzel kelimeler ile uyarırsa susturmanıza gerek kalmayacaktır. Karşılık vermeyip susturursanız oyuna daha iyi odaklanıp lig atlayabilirsiniz

6) Asla Pes Etme: Kazanmak için altın kurallardan biri de pes etmemek. Kesinlikle teslim ol vermenizi önermiyorum. Her oyun dönebilir. Profesyonel oyunlarda bile nexustan dönmüş oyunlar var. Siz de döndürebilirsiniz. Rakip takım üstünlüğünü kullanıp hata yapacaktır. Siz de onları değerlendirip takımınızla altın farkını kapatabilirsiniz. 

5) Her İnsanın Kötü Oyunu Olabilir: Kötü oynadığını düşünme. Şu an tanıdığımız dünya yıldızları bile kötü skorlarla oyunu bitirebiliyor. Faker, Doublelift gibi isimlerin bile kötü oyunları olabiliyor. Her insan her oyun kötü oynayabilir. Takımızda da böyle oynayanlar varsa morelini bozmayın. Belki ilerleyen dakikalarda toparlayıp oyuna dönecektir. Fakat siz morelini bozarsanız toparlayamayacaktır.

4) Minyonlar Önemli: Kesinlikle oyununuzda minyonunuza önem verin. Minyon oranınız çoğu şeyden önemli. 18 minyon yaklaşık bir skor karşılığına denk geliyor. Bu da demek oluyor ki örneğin 36 minyon aldığınızda skorunuza 2 öldürme daha ekleniyor. Minyon sayınızı her zaman karşınızdakinden üstün tutmaya özen gösterin. Tabi bu oranlar liglere göre değişebilir.

3) Harita Takibi: Harita takibi bu oyunda çok önemli bir unsur. Eğer rakibin geldiği yeri görürseniz tahminde bulunup rakibe göre rotasyon çizebilirsiniz. Örneğin küçük haritadan üst koridorda orman oyuncusunu gördünüz. Takımınızı toplayıp alt koridor nehirinde bulunan ejdere gidebilirsiniz. Bu gibi küçük olaylar oyunda sizi çok öne geçirecektir.

2) Objektiflere Oyna: Her şey skordan ibaret değildir. Eğer sen oyuna odaklanıp objektiflere oynarsan takımın oyunu kazanabilirsiniz. Objektif dediklerim örneğin bir nehirdeki görüşü almak, ejderi kesmek, baron nashoru katletmek gibi düşünebiliriz. Bunlar oyunda size skordan daha çok üstünlük katacaktır. 

1) Herşeyi Tadında Bırak: Bir günde 20 oyun gibi girip abartma. Bu sayede yorulursun. Kaybettiğin oyunlardan morelin bozulur ve daha çok puan kaybedersin. Morelin bozukken oyuna gime. Kaybettikten sonra hırslanıp gene de oyuna girme. Bazı şeyleri akışına bırak. Eğer gerçekten çok ciddi oynayıp bu maddeleri uygularsan rahat bir şekilde lig atlayabilirsin. Unutma, morelin yüksek ise kazanma olasılığın da yüksektir.

Eğer bu maddeleri uygularsanız siz de rahat bir şekilde lig atlayabilirsiniz. Buna benzer bir makalemiz daha var idi. Ona ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

GÜNDEM2 sene ago

Nintendo Başkan’ından PS5 İçin Sony’ye Tebrik Geldi

MOBILE GAME2 sene ago

Genshin Impact PlayStation 5’de 60 FPS Çalışacak

GÜNDEM2 sene ago

Mass Effect: Legendary Edition Sonunda Duyuruldu

GÜNDEM2 sene ago

Modern Warfare & Warzone 1.29 Güncellemesi Yama Notları

PC GAME2 sene ago

Halo 4, PC İçin Geliyor

PC GAME2 sene ago

Türk Yapımı “MINDMIST” Aralık’ta Çıkış Yapıyor

PLAYSTATION2 sene ago

Horizon Forbidden West 2021’in Hangi Yarısında Bekleniyor?

GÜNDEM2 sene ago

Squarenix Enix, Marvel’s Avengers’tan Elde Ettiği Zararı Açıkladı!

GÜNDEM2 sene ago

Rockstar Games, Yeni Nesil Konsollarda Oyunları Hakkında Geriye Uyumluluk Desteğini Detaylandırdı

GÜNDEM2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Detaylı PC Ayar Menüsü Ortaya Çıktı

PC GAME2 sene ago

Mortal Kombat 11’in Yeni DLC Karakteri Mileena’nın Tatlı Yanları

GÜNDEM2 sene ago

Bioware, Mass Effect Remaster Trilogy’yi Resmen Duyurdu!

PC GAME2 sene ago

NBA 2K21 Xbox Series X’te ki 121.7 GB Olan Devasa Boyutu

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla 1. Gün Güncellemesi ve Detayları

PC GAME2 sene ago

Watch Dogs: Legion İçin Birçok Hatayı Düzelten Güncelleme Yayınlandı!

PLAYSTATION2 sene ago

PS5 Çıkış Oyunu Demon’s Souls İçin 4K 60 FPS Oynanış Videosu Yayınlandı!

GÜNDEM2 sene ago

The Medium, Ocak 2021’e kadar Ertelendi

GÜNDEM2 sene ago

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales İlk İnceleme Puanları Geldi!

PC GAME2 sene ago

Kerbal Space Program 2 Bu Sefer 2022’ye Ertelendi

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Xbox Series X İçin Video Yayınladı

TREND