Metro Exodus İçin Türkçe Yama Çıktı

Metro Exodus İçin Türkçe Yama Çıktı

Metro Exodus 15 Şubat 2019 tarihinde 4A Games tarafından piyasaya sürüldü. Güzel hikaye ve oynayışıyla beraber kısa sürede büyük satışlara ulaştı. Fakat oyun Türkçe desteksiz olarak çıktığı için Türk oyuncuları hikayeyi anlamada büyük zorluk çektiler. Her ne kadar YouTube'da birçok kanal hikayeyi Türkçe olarak anlatıp oyunun videolarını çekse de oyunu tek başına oynamak isteyenler için Türkçenin oyunda olmaması onlara zorluk yaşattı.

Türk Oyuncuları Hikayeyi Tam Anlayamadı

Daha önce de dediğimiz gibi oyun hikaye tabanlı olduğu için Türk oyuncuları hikayeyi anlarken sıkıntı yaşadı. Hal böyle olunca Donanımhaber'de Anonymous Çeviri adlı bir grup belli bir ücret karşılığında oyunu Türkçeye çevirmeye karar verdi. Türk oyuncuları oyunun Türkçeye çevrileceği haberini alıp sevinseler de ücreti duyunca kararsız kalanlar oldu.

Qnoops, Oyunun Türkçe Yamasını Ücretsiz Çıkardı

Qnoops adlı bir kullanıcı oyunun Türkçe yamasını ücretsiz bir şekilde paylaştı. Yaklaşık 25.165 satır ve 274.900 kelimelik bu çeviriyi 4 haftada çıkardı. Kendisi bir maddi destek beklemediğini eğer istiyorlarsa hayvan barınaklarına bağış yapmalarını söyledi. DLC çevirilerini ise DLC'ler çıktıktan sonra çevireceğini dile getirdi. Şunu da hatırlatalım: Yama hem korsan hem de orijinal sürümde sorunsuz çalışıyor. Sonrasında gelen güncellemelerle beraber birçok yazım yanlışı ve hata giderildi.

Kendisine buradan teşekkür ediyoruz, Türk oyuncuları hikaye tabanlı oyunları anlayabilmek için bu tür insanlara ihtiyacı var. Herkese iyi oyunlar dileriz smiley

Oyunu Satın Almak İçin Tıklayınız

Hem Metro Exodus Hem De Diğer Çevirdiği Oyunlara Bakmak İçin Tıklayınız

Yamanın Forum Konusuna Gitmek İçin Tıklayınız