Overwatch Bayram Sürprizi!

Overwatch tank kategorisine efsane bir karakter (Sigma) getirdi. Ayrıca bununla kalmayıp Role Queue sistemini de nihayet oyunculara sundu.

Overwatch Bayram Sürprizi!

Overwatch bu bayram da oyuncuları mutlu etti. Role Queue sistemini uzun süredir bekliyorduk fakat Sigma karakteri sürpriz oldu. Peki gelen bu yenilikler ile oyundaki rolünüzü mücadele başlamadan seçmeye ve yerçekimine hükmetmeye hazır mısınız? Ayrıca unutmayın tank kategorisinde efsane bir karakter daha yerini aldı. Şimdi gelin karakterden size biraz daha bahsedelim.

Yeni tank Sigma!

Sigma, yanlış şekilde ilerleyen bir yörüngesel deneyde yerçekimine hükmetme gücünü kazanan eksantrik bir astrofizikçi ve bir çok özelliği olan çok yönlü  bir tanktır. Talon tarafından manipüle edilen ve çatışmalarda canli bir silah olarak kullanılan  Sigma'nın savaş alanında varlığının getirdiği avantaj ve güç, göz ardı edilemeyecek kadar yüksek seviyede.

Sigma hakkında daha fazla bilgi için:

https://playoverwatch.com/en-us/heroes/sigma/

Sigma'nın Hikayesi

 

 

Sigma Tanıtımı

 

Peki Role Queue sistemi?

Şu anda Hızlı Oyun ve Rekabetçi Oyun'da, bir çok önemli karar verme süreci, herkes kahramanlarını seçip başkalarının rol seçimine cevap verdiğinden, maç başlamadan 40 saniye önce gerçekleşir. Bir takım kompozisyonu bir araya geldiğinde gerginlik, baskı, hayal kırıklığı ve hatta düşmanlık hissetmek, farklı hedeflere ve oyun stillerine sahip olan oyuncular için nadir yaşanan bir durum değil. Role Queue sistemi, bu sürecin ilerlemesine yardımcı olmak için tasarlandı ve sonuçta oyuncuların istedikleri rolde oynayabilecekleri daha adil ve daha eğlenceli olan eşleşmelere yol açtı.

Role Queue ile Rekabetçi ve Hızlı oyunda  eşleştirme ve kuyruk sistemleri yenilendi.  Bu sayede oyuncular bir maç başlamadan önce hangi rolü oynamak istediklerini (tank, destek veya hasar) seçiyorlar. Daha sonra eşleştirme sistemi bir takım oluşturmak için iki tank, iki destek ve iki hasar kahramanı seçmiş oyuncuyu  eşleştirerek bir takım oluşmasını sağlıyor. Bir maçın sonunda (hem Rekabetçi Oyun hem de Hızlı Oyun), oyuncular ana menüye dönerek bir sonraki oyun için sıraya girmeden önce rollerini seçebilecekler.

Role Queue Hakkında Detaylı Tanıtım

Daha fazla bilgi için: 

https://playoverwatch.com/en-us/news/23060961/introducing-role-queue