Overwatch League 2 Ay İptal Edildi!

Overwatch League'in Çin'de oynanacak olan karşılaşmaları göre Wuhan Corona Virüsü’nden kaynaklı olarak 2 aylık iptal edildi.

Overwatch League 2 Ay İptal Edildi!

Espor dünyasının Çin tarafından yaklaşık 1 haftadır erteleme ve iptal haberleri gelmeye devam ediyor. Maalesef ki bu haberlerin arasına Overwatch League de dahil oldu. Yapılan açıklamalara göre Wuhan Corona Virüsü’nden kaynaklı olarak şubat ve mart aylarında oynanacak mücadeleler iptal edildi.

Bu iki aylık iptal süreci oyuncuları ve takipçileri bir hayli üzdü. Fakat tahmin edersiniz ki bu iptal ve ertelemeler kişilerin sağlığını ve güvenliğini korumak amacıyla yapılıyor. Ligin resmi sosyal medya hesapları ve web sayfası üzerinden yapılan açıklama da bunu doğruluyor.

 

 

İptal edilen 2 aylık süreçte oynanacak olan toplam 16 karşılaşma  vardı. Overwatch League’in resmi sitesinde daha detaylı bir takvim yer alıyor. İptal haberinin ardından bu karşılaşmaların nerede ve ne zaman olacağı sorusu akıllara geldi. Fakat şuan için bu konuda kesin ve resmi bir bilgi yok. İlerleyen zamanlarda bu konu hakkında daha detaylı bilgileri sizinle paylaşacağız.

Açıklama sonunda Çin’in Yeni Ay Yılı kutlanıldı. Ayrıca Overwatch League’in karşılaşmalarının Çin’de  oynanması için heyecan duyulduğunu belirttiler.