Oyun Geliştirme Yaz Kampında Altıncı Gün

Gebze Bilişim Vadisi'nde gerçekleştirilen Oyun Geliştirme kampından altıncı gün yorumları

Oyun Geliştirme Yaz Kampında Altıncı Gün

Oyunla Gelecek kampının 6. gününden merhaba arkadaşlar. Öğle yemeği vaktine kadar ekipler tüm zamanlarını projlerine ayırdı. Takımların büyük bir kısmı çok güzel gelişmeler kaydetti bu süre zarfı içerisinde. Adım adım ilerleyişi görmek gerçekten heyecan verici. Hayallerinin gerçekleşiyor olma duygusu tarif edilemez bir haz veriyor insana. Gün içinde diğer ekiplerle sohbet etme fırsatı buldum. Kimisi oyunun hikayesine önem vermişti kimisi görüntüsüne. Genel olarak  projlerinin yetişeceğini söyledi. Bir çok takım oyunları için sosyal medya hesapları bile açmıştı. Yakında bunlarla ilgili bir makale paylaşacağız. Olumsuz giden herhangi bir durum yoktu. Organizasyon başarılı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Gözlemlediğim kadarıyla katılmcılar şimdiye kadar ciddi bir problem yaşamadı. 
Öğle yemeğinden sonra bazı ekipler proje odaklı çalışmaya devam etti. Bazı ekipler ise eğitimler için çalışmalarına ara verdiler. çalışmaya devam ettiğimden dolayı eğitimlere katılamadım. Ayrıca gelmek isteyip gelemeyen arkadaşlar için videolar yolda. Kurgu ekibi gece gündüz çalışmalarına devam ediyor sizler için. 

KYK manzarası

Buranın havasını solumak ve bu manzara karşısında kahveyle güne başlamak eşsiz bir duygu. Umarım her insanın yolu bir gün Gebze'ye düşer. Küçük bir yer olmasına rağmen işletme çeşitliliği konusunda çok zengin bir bölge. Ayrıca sıcak bir yerden geliyorsanız buradan asla gitmek istemeyeceksiniz. Yurt çevresinde yaşayan insanlarla birkaç kez sohbet etme fırsatı buldum. İnsanları çok cana yakın ve öğrencileri seviyorlar. Bölgedeki potansiyelin ve Bilişim Vadisinin avantajının farkındalar. Bundan dolayı bu tarz etkinlik ve organizasyonları desteklediklerini belirttiler. 

Bilişim Vadisi İnternet Hızı

Gelmeden önce benim en çok merak ettiğim konulardan biri buydu. Yoğunluktan dolayı sağlıklı test yapma fırsatı bulamamıştım fakat sonunda bugün yaptım. Anlatmaya gerek yok...


Akşam yemeğinden sonra takımla birlikte küçük bir CS:GO turnuvası yaptık. Kadın oyuncularımızın bıçak bıçağa kapışmak istemesi tüm oda için hayret verici oldu. ''Kadından gamer mi olur ya'' tarzında söylemlere karşı ne kadar yetenekli olduklarını bir kez daha kanıtlamış oldular. 
Eğitimlere katılamadığımdan dolayı bilgi veremeyeceğim fakat en kısa zamanda bomba makaleler gelecek. Beklemede kalın Gamer Turkey okurları.