OyunlaGelecek Kampı’nda Neler Oluyor?

Bilişim Vadisi’nde gerçekleşen Oyunla Gelecek Kış Kampı’nda neler olup bittiğini, kampın bizim gözümüzde nasıl geçtiğini anlatıyoruz.

OyunlaGelecek Kampı’nda Neler Oluyor?

Daha önce yayınladığımız habere göre OyunlaGelecek kampları devam ediyor bu kış mevsiminde yeni kamp düzenleniyor. Fakat bu kampta öncelik eğitim değil, üretmek ve üretirken öğrenmek. Katılımcıların hepsi oyun üretmeye elverişli ve deneyimli insanlardan oluşturuldu. Bu nedenle geçen kampa göre daha çok oyun ve daha iyi oyun üretilebilecek. Özellikle yazılım konusunda daha deneyimli arkadaşların, oyun deneyimi çok olmasa da animasyon tarafında güçlü üretimler yapabilen, eğitim tasarımcılığı konusunda deneyimli ve oyun üretimi konusunda eksiklerini gidermek için koçluğa ihtiyaç duyan arkadaşlarımız kampta yer alıyor. Daha çok hyper casual oyunlara ve sektörün istihdam ihtiyaçlarına odaklanıldı.

Yazın Oyun, Animasyon ve Sinema alanlarında bir eğitim etkinliği olarak organize edilen kamp, bu kez farklı olarak profesyonel üretimi desteklemeyi hedefliyor. Türkiye'nin her yerinden, yerli ve milli dijital içerik üretmek üzere buluşan katılımcıların, Oyun Geliştirme Kış Kampında 6 gün boyunca en çok oynanan hyper casual tarzı bir oyun geliştirmesi bekleniliyor.

Yapılan konferansla beraber  oyunların ticaretleştirilmesi, oyunların yapım aşaması ve bunun gibi birçok soruların cevabı buluyor. Tabii ki katılımcıların yaz kampını araştırıp gelmesiyle çoğu sorunun cevapları halledilmiş oldu ve bu da işleri çok kolaylaştırdı.

Kampta genel olarak sabah giriş yapıldıktan sonra konferans etkinliği oluyor ve konferanstan sonra oyun geliştirilmeye başlanıyor. Yemek aralarından sonra yemek yenilmeye devam ediliyor, katılımcılar tam olarak oyunlarına odaklanıyor.

15 Şubat 2020 tarihinde katılımcılar yaptığı oyunları sunacak, bundan sonra jüriler oyunları oylayıp bir sıralama oluşturacak. Oyunları iyi yapan takımlara kolaylık sağlanacak, kamp oyun şirketleriyle ilişki için takımlara yardım edecek ve önlerini açacak.

Peki GamerTurkey bu kampta ne yapıyor?

Biz GamerTurkey oyun haber medyası olarak bu kampta vizyonumuzu daha iyi ilerletmek ve sizlere bu kamp hakkında bilgi ve detaylar vermek üzere gittik. Sitemizin kurucusu Sinan Şaşmaz ve sitemizin Genel Yayın Koordinatörü Süleyman Konur kampa medya ekibi olarak görev almaya gitti.

Kampın genel detaylarını bir sonraki makalemizde ayrıntılı olarak açıklayacağız, bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.