Connect with us

PLAYSTATION

PlayStation 5’in Boyutlarını Gösteren Fotoğraflar Gün Yüzüne Çıktı

Kasım ayında oyuncularla buluşacak yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’in boyutlarını gösteren fotoğraflar ortaya çıktı.

Published

on

Tayvan’ın Ulusal İletişim Komisyonu’nda (NCC) ortaya çıkan görüntüler ile beraber Sony tarafından Kasım ayı içerisinde oyuncularla buluşacak yeni nesil oyun konsolu Playstation 5’in boyutları belli oldu.

Sony geçtiğimiz günlerde PlayStation 5 için canlı yayın oyun etkinliği oyun PlayStation Showcase etkinliği içerisinde oyuncular tarafından merakla beklenen PlayStation 5 oyun konsolunun çıkış tarihi ve fiyatları açıklandı. Bunların yanında PlayStation 5’le beraber çıkış yapacak oyunlar da duyurulmuştu. Lansmanlarda dik gösterilen PlayStation 5’in boyutları henüz açıklanmıştı, oyuncuların akıllarında oyun konsolunun büyük olup olmayacağı soruları oluşmaya başlamıştı.

PlayStation 5 için gerçekleştirilen PlayStation Showcase oyun etkinliğinden kısa bir süre sonra Tayvan’ın Ulusal İletişim Komisyonu’nda (NCC) PlayStation 5 oyun konsolunun boyutlarını gösteren fotoğraflar ortaya çıktı. Ortaya çıkan görüntüler neticesinde Sony’nin yakın zamanda çıkaracağı oyun konsolu, modern dönemdeki en büyük oyun konsolu olacak.

PlayStation 5’in boyutları belli oldu

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X hem donanım gücüyle hem de büyüklüğüyle oldukça oyuncuların ilgisini toplamıştı. Sony tarafından çıkarılacak oyun konsolu PlayStation 5’in durumu da Xbox Series X’e benzer. Fotoğraflara göre yorum yapacak olursak PlayStatio 5’i almak isteyenler evlerinde konsol için biraz fazla yer açsa iyi olabilir. Ayrıca bahsettiğimiz iki oyun konsolu da dikey olarak konumlandırılacak.

Tayvan’ın Ulusal İletişim Komisyonu’nda yayınlanan fotoğraflara bakıldığında PlayStation 5’in içinde yer alan NVMe SSD portuna nasıl ulaşağını hakkında bir bilgi sahibi olunamıyor. Açıklamalara göre Sony PlayStation 5 kullanıcılarına depolama alanlarını genişletmek için izin veriyor fakat bunun nasıl olacağı hakkında herhangi bir açıklama yapan ya da bununla ilgili bir bilgi de oyunculara sunulmadı.

Japonya merkezli oyun şirketi Sony tarafından yapılan açıklamalara göre PlayStation 5, ilginç bir şekilde kullanıcıları tarafından istendiği gibi donanımı özelleştirilebilecek ve kişiselleştirilebilecek. Fakat bu özellikle diğer önceki neslin oyun konsollarında bulunmuyordu, Sony bize bu özelliği sunduğuna göre PlayStation 5 oyun konsolunun yan panellerinde çıkartılabilecek bir alan bulunmalı.

Bileceğiniz üzere PlayStation 5’in çıkış tarihi ve fiyatı 16 Eylül’de gerçekleştirilen oyun etkinliğinde Sony tarafından duyurulmuştu. PlayStation 5, 12 Kasım’da ABD, Japonya, Kanada, Güney Kore gibi ülkelere çıkış yapacak, oyun konsolu Türkiye’nin de bulunduğu tüm dünyaya ise 19 Kasım’da çıkış yapacak.

PlayStation 5 Digital Edition’un fiyatı 400 dolar olarak Playstation 5’in Diskli Sürümünün ise 500 dolar olarak duyuruldu.

GÜNDEM11 ay ago

Nintendo Başkan’ından PS5 İçin Sony’ye Tebrik Geldi

MOBILE GAME11 ay ago

Genshin Impact PlayStation 5’de 60 FPS Çalışacak

GÜNDEM11 ay ago

Mass Effect: Legendary Edition Sonunda Duyuruldu

GÜNDEM12 ay ago

Modern Warfare & Warzone 1.29 Güncellemesi Yama Notları

PC GAME12 ay ago

Halo 4, PC İçin Geliyor

PC GAME12 ay ago

Türk Yapımı “MINDMIST” Aralık’ta Çıkış Yapıyor

PLAYSTATION12 ay ago

Horizon Forbidden West 2021’in Hangi Yarısında Bekleniyor?

GÜNDEM12 ay ago

Squarenix Enix, Marvel’s Avengers’tan Elde Ettiği Zararı Açıkladı!

GÜNDEM12 ay ago

Rockstar Games, Yeni Nesil Konsollarda Oyunları Hakkında Geriye Uyumluluk Desteğini Detaylandırdı

GÜNDEM12 ay ago

Assassin’s Creed Valhalla Detaylı PC Ayar Menüsü Ortaya Çıktı

PC GAME12 ay ago

Mortal Kombat 11’in Yeni DLC Karakteri Mileena’nın Tatlı Yanları

GÜNDEM12 ay ago

Bioware, Mass Effect Remaster Trilogy’yi Resmen Duyurdu!

PC GAME12 ay ago

NBA 2K21 Xbox Series X’te ki 121.7 GB Olan Devasa Boyutu

PC GAME12 ay ago

Assassin’s Creed Valhalla 1. Gün Güncellemesi ve Detayları

PC GAME12 ay ago

Watch Dogs: Legion İçin Birçok Hatayı Düzelten Güncelleme Yayınlandı!

PLAYSTATION12 ay ago

PS5 Çıkış Oyunu Demon’s Souls İçin 4K 60 FPS Oynanış Videosu Yayınlandı!

GÜNDEM12 ay ago

The Medium, Ocak 2021’e kadar Ertelendi

GÜNDEM12 ay ago

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales İlk İnceleme Puanları Geldi!

PC GAME12 ay ago

Kerbal Space Program 2 Bu Sefer 2022’ye Ertelendi

PC GAME12 ay ago

Assassin’s Creed Valhalla Xbox Series X İçin Video Yayınladı

TREND