PS Store Yaz İndirimlerine Özel Oyun Tavsiyesi | Far Cry 5

PS Store Yaz İndirimlerine Özel Oyun Tavsiyesi | Far Cry 5

 

Oyun Tavsiyeleri 1 - Far Cry 5

 

►Oyun Hakkında Kısa Bilgi: Far Cry 5, Ubisoft tarafından geliştirilip 27 Mart 2018'de piyasaya sürülen aksiyon - açık dünya sunan bir yapımdır.

Konusu: Öncelikle oyuna çaylak bir memur olarak başlıyoruz Hope County isimli bir kasabaya Eden's Gate isimli bir tarikatı bitirmek için bir ekip ile gidiyoruz...Öncelikle bu kasaba 4 bölgeye bölünmüş ve kendisine "Baba" diyen Joseph Seed ve kardeşleri tarafından yönetiliyor.Bu duruma artık dayanamayıp bir isyan grubu oluşturan halk ise onlara karşı savaşmaya çalışmakta fakat Joseph ve tarikatına karşı hiç bir şansları bulunmuyor.Daha fazlasını buradan öğrenmenize gerek yok oynayın ve görün

►Hikayesi: Öncelikle oyundaki karakterimizin herhangi bir kişisel hikayesi olamıyor çünkü Far Cry 5 Co-op olarak tasarlanmış bir oyun yani 2 Playstation'dan uzaktan arkadaşlarınız ile Online bir şekilde bitirebilirsiniz ama aynı evden 2 kol ile oynayamazsınız yani oyunun Split Screen dediğimiz özelliği yok.Oyuna başlamadan önce karakterimizi kişiselleştiriyor,cinsiyetini bile seçebiliyoruz fakat karakterimizin bir ismi olmuyor.Bize oyunda genel olarak "Deputy" yani "Memur Bey" olarak hitap ediliyor.

Oyunun artı yönleri:
✔️ Muhteşem bir açık dünya (Ubisoft oyunlarının en iyi yanı da bu zaten)
✔️ Yeterli büyüklükte bir harita (Aşırı büyük yapılmamış ve gayet düzenli)
✔️ Ulaşım çok rahat (Oyunun ilk birkaç saatinden sonra zaten helikopteriniz oluyor ve haritada ulaşım gibi bir sorununuz kalmıyor güzel bir sürüş deneyimi ile istediğiniz yere kısa bir sürede ister helikopter ister planör veya tekne,yarış arabası,kamyonet,jip,ATV gibi çeşit çeşit araç kullanarak ulaşabilirsiniz.
✔️ Oyunda karakterinize özel kıyafetler ekleyebiliyor,silahlarınızı tamamen kişiselleştirebiliyor hatta arabanıza süs oyuncağı bile ekleyebiliyorsunuz.
✔️ Oyunun grafiklerinin ve size yaşattığı deneyim gayet yeterli oluyor ve sizi o dünyanın içine çekiyor.

Oyunun eksik yönleri:
✖️ Oyun bir süre sonra tekrara girebiliyor ve bazı şeyler önceden yaptığınız şeylere benziyor.
✖️ Oyun Co-op için tasarlanmış ve karakterimiz hiç bir şekilde konuşmuyor.Ben tek başıma oynadım bu yüzden bu benim için negatif bir yön.
✖️ NPC'ler bizlere türlü türlü kanserojen görevler verebiliyor.
✖️ Oyunda istediğiniz gibi rahat rahat açık dünyada yolculuk yapamıyorsunuz etraftaki haydutlar sizleri 1 saniye bile rahat bırakmıyor hep bir çatışma içindesiniz.

PS Store İndirimli Fiyatı: 80 TL

Ortalama Hikaye Süresi: 20 Saat

Makalemizi okuduğunuz için teşekkür ediyoruz, oyun için genel olarak iyi diyebiliriz. Açık dünya ve aksiyon seviyorsanız bu oyunu oynamanızı tavsiye ediyoruz.

►Kaynak: PlayStation Türkiye Facebook Grubu