Connect with us

MOBILE GAME

PUBG Mobile Puta Tapma Gündeminden Çıkamıyor

on

PUBG bilgisayar versiyonun başarısının ardından özellikle Türkiye’de mobil versiyonu büyük patlama yaptı. Oyun, sürekli güncelleniyor ve bu güncellemeler oyun severlerin hepsini malesef memnun etmiyor. Son güncelleme ile toteme tapınıp eşya alma özelliği gelince sosyal medyada büyük tepki gördü. Dini değerlerin oyuncuların zihninde yanlış değer yargıları oluşturabileceği görüşünde. Oyuna tepki çığ gibi artarken sosyal medyada #PUBGOynamaOynattırma etiketiyle linç kampanyaları yapılıyor.

Güncellemede Sanhok haritasında putlar bulunuyor. Putların yanına gittiğimiz zaman ise “TAP” diye buton çıkıyor. Butona bastıktan sonra işlem başlıyor. Tapma bittikten sonra oyuncuların oyun içerisinde kullanabilecekleri yelek, kask, ilk yardım kiti gibi oyun için ekipmanlar veriliyor.
Oyunla ilgili gelişmeleri yakından takip ederken bu konunun gündemi bir süre daha meşgul edeceğini düşünüyoruz. Ayrıca bu özellik stratejik bir nitelik taşıdığı için, oyun şirketinin güncellemeyi geriye çekmeyeceği görüşündeyiz.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TREND