Riot'tan LolSkin Kullananlara Son Uyarı!

Bugün Riot Games'ten LolSkin kullananlara uyarı geldi, bugünden sonra da LolSkin kullanmaya devam eden hesaplar bir listeye alınacak ve en yakın zamanda erişime engellenecek.

Riot'tan LolSkin Kullananlara Son Uyarı!

Bugün Riot Games çalışanı Riot Xecthar bir makale yayınlandı, yayınladığı makalede LolSkin kullanan oyunculara bir uyarı var. Eğer bugünden sonra LolSkin kullanmaya devam ederseniz hesabınız bir listeye alınacak ve en yakın zamanda erişimi kısıtlanacak. Riot Xecthar'ın yayınladığı makaleye buradan ulaşabilirsiniz.

Bugünden Sonra LolSkin Kullanmayın!

Riot Games daha önceleri LolSkin kullanan hesapları biliyordu fakat bu konuda bir hamle yapmamıştı. Şimdi yayınlanan makalede görüyoruz ki Riot Games bu konuda kararlı görünüyor. Bugünden sonra LolSkin kullanan hesapları bir listeye alıp yakın zamanda banlayacak.

Banlanan Hesapların Affı Olmayacak

LolSkin, kostümlerin gözükmesi için LOL'un dosyalarını arkaplanda değiştiriyor. Anti - Cheat sistemi dosyaların değiştiğini fark edip hile kullanıp kullanmadığınızı biliyor. Artık bugünden sonra LolSkin kullanan hesaplara veda edeceğiz. Ayrıca banlanan hesapların hiçbir zaman affı olmayacağı açıklandı.

Sıkça Sorulan Sorular

Peki, Hesabımı Kurtarmak İçin Ne Yapmalıyım?

Daha önce hesabınızda LolSkin kullandıysanız korkmanıza gerek yok bugünden sonra kullanmamanız yeterli olacaktır. Fakat bilgisayarınızda LolSkin yüklü ve Lol'un dosyaları değiştirilmiş ise aşağıdakileri maddeleri uygulayın.

  • LolSkin'i bilgisayarınızdan kaldırın.( Yerel disk C'nin içindeki Fraps klasörünü silmeniz gerekiyor )
  • Lol Client'ın genel sekmesinin altında Tam Onarım Başlat kısmı var ona tıklayıp Lol'u onarın ve hileli dosyaları temizleyin. Ya da direkt olarak Hextech Repair Tool aracını yüklüyerek LOL'u onarın, bu sayede hile kalıntılarını yok etmiş olacaksınız.

Daha Önce Hesabımda LolSkin Kullandım, Hesabım Banlanır mı?

Bu konuda içinizi hafifletelim, bugünden sonra LolSkin'i kullanmayı bırakırsanız hesabınız banlanmayacak. Daha önce LolSkin kullandığınızı Riot Games bilse de LolSkin kullanmayı bırakanlara bir şey yapmayacak.

Uyarıdan Sonra Da LolSkin Kullandım Hesabımın Banı Açılır mı?

Maalesef hayır. Riot Games bu konuda çok kararlı, uyarıdan sonra LolSkin kullanmaya devam eden hesapları sonsuza kadar erişime kısıtlayacak.

Hile Kullananlar Nasıl Anlaşılıyor?

Her hile programı gibi, LoLSkin de bizim oyun içi dosyalarımıza erişip onları manipüle etme yoluyla kendisini çalıştırıyor. Pek tabii oyun bizim olduğundan dosyalarımızdaki en ufak değişiklikler bile anında Anti-Cheat sistemimize uyarı olarak düşüyor. Yani aslında şimdiye kadar kullanılan tüm hile programlarının hangi hesapta kullanıldığını biliyoruz. Geçmişten tek fark, artık LoLSkin kullanılan hesaplar da tespit edildiğinde “etiketlenecek” ve gerekli cezalar uygulanacak.