Ronaldinho R10 Takımıyla Esporda

Brezilya futbolunun ve Barcelona’nın efsanesi Ronaldinho, kendi espor takımını kurmaya hazırlanıyor. Brezilyalı yıldız, konsol kumandası üreten SCUF markasınında desteğini almış durumda.

Ronaldinho R10 Takımıyla Esporda

SCUF Gaming’in resmi marka elçisi olan Ronaldinho, Brezilya milli takımının dünya futbolu üzerinde bıraktığı etkiyi oyun dünyasına taşımaya hazırlanırken Brezilya e-spor kulübünü kurarak sahalara farklı bir alanda dönmeye hazırlanıyor. Brezilyalı futbolcunun "R10" lakabını taşıyabilecek bir oyuncu aradığı bile söyleniyor. Kulübün hangi oyunlarda yer alacağı açıklanmazken, başlıca FIFA 20 ve PES 20’den biri olacağı tahmin ediliyor.

Kurulacak olan bu espor organizasyonun adı ise R10 olarak duyuruldu. Ronaldinho  bu konuda ESPN ’e vermiş olduğu röportajda şunları söyledi:

“Açıkçası R10 benim espora yapmış olduğum ikinci yatırımın ürünü. 2018 yılında kurmuş olduğumuz eLigaSul ile bu işe e-futbol kısmından girmek istedik. Amacımız hem FIFA hem de PES ligleri arasında güçlü ve kaliteli bir lig yaratmaktı. Gururla söyleyebilirim ki bunu başardık ve PES şampiyonluğu yaşadık. R10 organizasyonu FIFA’ya daha çok ağırlık verecek. Umarım ki aynı şekilde bir başarı elde edeceğiz.”

Ronaldinho resmi Twitter adresi üzerinden kulübe dair kısa bir bilgi paylaştı.