Connect with us

GÜNDEM

Sony, PlayStation 5 İçin Etkinlik Yapıyor: Konsolun Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklanabilir

Sony, PlayStation 5 için önemli etkinlik duyurusu yaptı. Etkinlikte oyun konsolun fiyatı ve çıkış tarihi resmi olarak açıklanabilir.

Published

on

Sony, sonunda PlayStation 5 oyun konsoluyla alakalı ikinci büyük etkinliğinin yapacağını açıkladı. Haftaya yapılacak olan etkinlikte oyun konsolun çıkış tarihi ve fiyatı açıklanması söz konusu.

Sony, PlayStation 5 konsolun tasarımını ve teknik özelliklerini duyurduktan sonra asıl önemli konu olan oyun konsolunun çıkış tarihini ve özellikle fiyatını açıklamamıştı. Microsoft tarafında yeni çıkacak konsolların çıkış tarihi ve fiyatları duyurulmuştu yani Microsoft’ta baya bir hareketlenme var. Sony de bunun karşısında sönük kalmıştı tasarımını ve teknik özelliklerini duyurduktan sonra oyun konsoluyla ilgili başka detay vermemişti. İşte şimdi o önemli etkinlik duyurusu haberi geldi, Sony haftaya PlayStation 5 için önemli bir etkinlik daha yapacak. Muhtemelen oyun konsolunun çıkış tarihi ve fiyatı o etkinlik içerisinde açıklanacaktır.

Türk oyuncuları Sony’nin yeni çıkaracağı oyun konsolunun fiyatı hakkında akıllarda birçok soru işareti vardı. Çünkü vergilerin artmasından dolayı özellikle de oyun konsolu için gelen vergiyle beraber Türk oyuncuları yeni konsolu yüksek fiyattan satılacak diye endişe içinde. Umarız Sony bizim karşımıza uygun bir fiyatla karşımıza çıkıp bizi mutlu eder.

PlayStation 5’in çıkış tarihi ve fiyatı sonunda açıklığa kavuşabilir

Sony tarafından 16 Eylül saat 23.00’da gerçekleşecek PlayStation 5 etkinliğinde uzun zamandır merakla beklenilen soru işaretleri cevap bulabilir ve konsolun fiyatını, çıkış tarihini öğrenebiliriz. Daha önceki sızıntıyla beraber Japonya Amazon’da PlayStation 5’in fiyatı açığa çıkmıştı. Fakat fiyat herhangi bir resmiyet kazanmadığı için fiyat içeren sayfa hemen yayından kaldırıldı.

Sony bizim karşımıza tamamen dijital PlayStation 5 ve disk bölümünü içeren PlayStation 5 olarak iki konsolla karşımıza çıkacak. Tamamen dijital ve disk bölümünü içermeyen konsolun daha ucuz olacağı açıklansa da hangi fiyattan satılacağı merak konusu. Oyuncuların genel beklentisi diskli PS5’in 499 dolar, disksiz dijital versiyonun ise 399-449 dolar olarak duyurulabileceği yönünde. Dijital konsolun fiyatı oldukça önem arz ediyor çünkü günümüzdeki internetin popülerliği vesilesiyle dijital konsol 400 dolar civarında duyurulursa yeni konsol en çok satan konsola aday olabilir.

Dijital konsolun 400 dolar olma ihtimali var mı?

Sony tarafındaki yeni çıkacak iki konsolu kıyasladığımızda tabii ki 100 dolarlık bir fark görmek mümkün değil. Fakat buradaki önemli nokta dijital konsolun sahipleri konsol oyunlarına sadece PlayStation Store üzerinden sahip olabilecek. Dahası PlayStation Store üzerinden yapılan harcamalarda toplam bedelin %30’u direkt olarak Sony tarafına gidiyor. Yani donanım tarafında elde edilen zararı Sony oyun satışlarıyla beraber önemli bir kar elde edebilir. Bu da dijital konsolun 400 dolar gibi uygun bir fiyatla satılabileceğinin ihtimalini arttırıyor.

GÜNDEM2 sene ago

Nintendo Başkan’ından PS5 İçin Sony’ye Tebrik Geldi

MOBILE GAME2 sene ago

Genshin Impact PlayStation 5’de 60 FPS Çalışacak

GÜNDEM2 sene ago

Mass Effect: Legendary Edition Sonunda Duyuruldu

GÜNDEM2 sene ago

Modern Warfare & Warzone 1.29 Güncellemesi Yama Notları

PC GAME2 sene ago

Halo 4, PC İçin Geliyor

PC GAME2 sene ago

Türk Yapımı “MINDMIST” Aralık’ta Çıkış Yapıyor

PLAYSTATION2 sene ago

Horizon Forbidden West 2021’in Hangi Yarısında Bekleniyor?

GÜNDEM2 sene ago

Squarenix Enix, Marvel’s Avengers’tan Elde Ettiği Zararı Açıkladı!

GÜNDEM2 sene ago

Rockstar Games, Yeni Nesil Konsollarda Oyunları Hakkında Geriye Uyumluluk Desteğini Detaylandırdı

GÜNDEM2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Detaylı PC Ayar Menüsü Ortaya Çıktı

PC GAME2 sene ago

Mortal Kombat 11’in Yeni DLC Karakteri Mileena’nın Tatlı Yanları

GÜNDEM2 sene ago

Bioware, Mass Effect Remaster Trilogy’yi Resmen Duyurdu!

PC GAME2 sene ago

NBA 2K21 Xbox Series X’te ki 121.7 GB Olan Devasa Boyutu

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla 1. Gün Güncellemesi ve Detayları

PC GAME2 sene ago

Watch Dogs: Legion İçin Birçok Hatayı Düzelten Güncelleme Yayınlandı!

PLAYSTATION2 sene ago

PS5 Çıkış Oyunu Demon’s Souls İçin 4K 60 FPS Oynanış Videosu Yayınlandı!

GÜNDEM2 sene ago

The Medium, Ocak 2021’e kadar Ertelendi

GÜNDEM2 sene ago

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales İlk İnceleme Puanları Geldi!

PC GAME2 sene ago

Kerbal Space Program 2 Bu Sefer 2022’ye Ertelendi

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Xbox Series X İçin Video Yayınladı

TREND