Connect with us

PC GAME

Spelunky 2, 29 Eylül’de PC’ye Geliyor

Speklunk 2, PlayStation 4’e çıkışının 2 hafta sonrasında PC’ye geliyor.

Published

on

Bağımsız oyun olan Spelunky 2’nin yapımcısı Derek Yu, oyunu Steam sayfasında duyurdu ve oyunun PlayStation 4’te yayınlandıktan birkaç hafta sonra Steam’e geldiğini doğruladı. Oyun PlayStation 4 platformuna 15 Eylül’de çıkış yapacak. Bugün ise yeni gelen detaylarla beraber oyunun PC versiyonunun Steam’e 29 Eylül’de geleceğini öğreniyoruz.

Spelunky ilk olarak 2008’de piyasaya sürüldü ve o zamandan beri yalnızca hem popülerlik hem de içerik olarak büyüdü. Oyun, ilk modern roguelike oyun türünden biri olarak anıldı ve genellikle türün aslında adlandırıldığı oyun olan Rogue’dan daha fazla tanındı. Spelunky’nin sevimli ve sevecen sanat tarzı, çoğu zaman karikatürize zorluk seviyeleriyle birleştiğinde hayranları arasında bir hit yaptı ve daha sonraki bir güncellemede co-op çok oyunculu eklendiğinde, bu, oyunu sevilen bir dayanak noktası olarak daha da güçlendirdi. Spelunky’nin başarısı göz önüne alındığında, 2017’de bir devam filminin açıklanması pek de sürpriz olmadı. Spelunky 2 için 2019’da alınan erteleme kararıyla oyuncular üzülse de o zamandan beri gösterilen görüntüler için oyunu beklemeye değer gibi görünüyor.

Sonuç olarak Spelunky 2, 29 Eylül’de Steam’e geliyor. Steam sayfası henüz güncellenmedi, şu anda hala “yakında geliyor” olarak gözüküyor fakat yakın zamanda düzeltilecektir.

TREND