Connect with us

ESPOR

TBF 2020: Kupanın Sahibi SuperMassive!

Bugün oynanan maçların ardından VFŞL 2020 Yaz Mevsimi’nin şampiyonu SuperMassive oldu.

Published

on

5 Eylül’de Demacia Arena’da oynanan maçların ardından rakibi 5 Ronin’i 3 -2 yenerek kupanın sahibi Papara SuperMassive oldu. Papara SuperMassive Worlds’e bizi temsil etmek için gidecek.

VFŞL lig aşamasını 3. sırada bitiren Papara SuperMassive, çeyrek finalde Beşiktaş Esports ile eşleşmişti. Rakibi Beşiktaş Esports’u 3 – 1 yenerek bir üst yarı finale yükselen takım yarı finalde Galakticos’un rakibi olmuştu. Yarı finalde ise rakibi Galakticos’u 3 – 0 dominant bir performansla yenen Papara SuperMassive adını TBF 2020’ye yazdırmayı başarmıştı. Bugün ise oynanan karşılaşmalarla beraber çok rekabetli ve heyecanlı maçların ardından Papara SuperMassive rakibi 5 Ronin’i 3 – 2 olarak yenip Worlds’e katılmaya hak kazandı.

TBF 2020’de Papara SuperMassive’in rakibi 5 Ronin ise ligi 4. sırada bitirip play offlara katılmaya hak kazanmıştı. Çeyrek finallerde Dark Passage’in rakibi olan 5 Ronin, rakibini 3 – 1 yenerek yarı finale yükselmişti. Yarı finaldeki rakibi fastPay Wildcats’i çok beklenmedik bir şekilde etkili bir performansla 3 -2 yenerek TBF 2020’ye adını yazdırmayı başarmıştı. TBF’de Papara SuperMassive’in rakibi olan 5 Ronin kupanın sahibi olmak için elinden geleni yapsa da 3 – 2 yenilerek kupayı rakibine kaptırdı.

TBF 2020’nin En Değerli Oyuncusu KaKao Oldu!

SuperMassive’in Güney Koreli oyuncusu KaKAO, sergilediği harika performanslarla beraber seride yaptığı oyunlarla TBF 2020’nin En Değerli Oyuncusu olmayı başardı. KaKao 13/4/30 KDA’la beraber ortalama %76 skor katkısı, 12.000 civarlarında ortalama hasarıyla Finalin En Değerli Oyuncusu seçildi.

TBF 2020 | 5 Ronin vs Papara SuperMassive 1. Maç Özeti

TBF 2020’nin ilk maçı iki taraf için de oldukça birbirine yakın ve heyecanlı başladı. Favori olarak maça çıkan SuperMassive erken oyunu oldukça aktif oynadı, ilk ejderi dakika 6’da hanesine kazandırdı. Erken oyundaki objektifleri toplayan SuperMassive ilk kuleyi ve ikinci ejderi de alarak altın farkını 1000’lere kadar çıkardı. Armut, 5 Ronin’in üst koridora attığı baskında yakalanıp ilk kanı rakibine verdi. Çıkan savaşların ardından SuperMassive yine avantajlı taraf oldu ve 3. ejderi de almayı başardı. 22. dakikada 5 Ronin iyi bir cevap verdi, ejderi alarak rakibine ejder ruhunu vermemiş oldu. 5 Ronin ikinci ejderini de almayı başardı fakat SuperMassive dakika 29’da Baron Nashor güçlendirmeyi almayı bildi. SUP, bu hamlesiyle altın farkını 3000’lere kadar çıkardı fakat 5 Ronin dakika 33’de güzel bir savaş yaparak hem katliam aldı hem de 3. ejderini aldı. Fakat 5 Ronin Baron Nashor’u almaya çalışırken yakalandı ve savaşı kaybetti. Böylece SuperMassive Baron’u alıp maçı 38. dakikada kazanmayı başardı.

TBF 2020 | 5 Ronin vs Papara SuperMassive 2. Maç Özeti

Serinin ikinci maçı tek taraflı oldu diyebiliriz. Oncan üst koridorda görüş olmadan çok önde oynayınca ilk kanı KaKao’ya hediye etmiş oldu, Robin de ise o ara ilk ejderi takımına kazandırdı. 5 Ronin başlattığı savaşlardan bir şey çıkaramayınca 10. dakikada SuperMassive altın farkını 2000’lere kadar çıkardı. İlk maçta da olduğu gibi SuperMassive Alamet’i alarak ilk kuleyi yıktı. Aldığı üstünlüğü devam ettiren SuperMassive altın farkını daha da arttırdı. Hecarim erken oyunda çok fazla skor ve kamp alarak oyunda çok öne geçti. 5 Ronin, SuperMassive’in yaptığı hamlelere bir karşılık veremeyince SUP tarafı Baron Nashor’u 26. dakikada katletti. Alev Ruhu’nu da alıp SUP tarafı bir kazanma koşulu daha yaratmış oldu. Papara SuperMassive altın farkını 13000’e kadar çıkardıktan sonra dominant bir performansla maçı 34. dakikada kapattı.

TBF 2020 | 5 Ronin vs Papara SuperMassive 3. Maç Özeti

Robin’in elinde yine Lilia’yı gördük. Serinin üçüncü maçında SuperMassive tarafı erken oyunda aşağı koridorda bir kule altı denedi fakat işler SUP’un istediği gibi gitmedi. Brolia kule altı baskınında ilk kanı SnowFlower’dan almayı başardı. Kule altı girişiminden sonra her iki takım da 2 skor almış oldu. 5 Ronin ilk ejderi 9. dakikada aldı. SuperMassive bu maçta çok fazla hatalar yaptı ve üstünlüğü rakibine kaptırdı. Geçen savaşlarından ardından 5 Ronin avantajlı taraf olmayı başardı ve altın farkı 3000 5 Ronin lehine oldu. Alamet tarafındaki savaşın ardından 5 Ronin savaşı da kazanıp kartopu efektine bağladı. Galio’yu erken oyunda oynatmayan Robin bu maçta çok iyi oynadı. 21. dakikada Baron Nashor’u alan 5 Ronin, Alev Ruhu’nu da kazanıp maçı 23 – 7’lik ezici bir skorla 26. dakikada kapatmayı başardı. Böylece 5 Ronin seride beraberlik getirmeye bir adım daha yaklaştı.

TBF 2020 | 5 Ronin vs Papara SuperMassive 4. Maç Özeti

Serinin dördüncü maçı diğer maçlara göre daha sakin ve yavaş başlardı. Bu seride yine Robin’in ellerinde Lilia’yı gördük ve 5 Ronin Lilia’yı 3 kere tercih etmiş oldu. SuperMassive ilk ejderi almış olsa da Alamet’i rakibi 5 Ronin’e kaptırdı. SuperMassive art arda ejderleri alarak Ejder Ruhu’na çok yaklaştı. Oyunun orta bölümüne kadar önde geçiren taraf SuperMassive oldu. Fakat maçın kırılma anı 22. dakikada yapılan savaş oldu, 5 Ronin daha sinerjik ve iyi oynayarak takım savaşını kazandı ve 3 skor aldı. Sonrasında 5R hızlı bir Baron Nashor yaptı ve Bulut Ruhu’nu ele geçiren rakibine iyi bir cevap verdi. Dürtme savaşını iyi uygulanan 5 Ronin Kadim Ejderha bölgesinde rakibine fırsat tanımadı ve Kadim Ejderha güçlendirmesini de alıp orta koridordan inhibitör almayı başardı. 5 Ronin iyi bir geri dönüş yaparak 35. dakikada altın farkını 8000’lere kadar çıkardı. 36. dakikada yaptığı iyi savaşın ardından serinin 4. maçını kazanmayı başaran 5 Ronin seride beraberlik getirdi.

TBF 2020 | 5 Ronin vs Papara SuperMassive 5. Maç Özeti

Hem 5 Ronin hem Papara SuperMassive bize süper bir 4 maç izletti. Zeitnot bu maçta çok güzel bir performans sergileyerek oyunu 18. dakikasında Beşte Beş atmayı başardı.Serinin son maçında Armut üst koridora Sion tercihinde bulundu ve iyi performans sergiledi. Onun dışındaki şampiyonlar metaya uygun seçimlerdi. SuperMassive’in alt koridor ikilisi alt koridorda baskıyı kurarak KaKao’nun da yardımıyla ilk ejderi aldı. Neredeyse erken oyundaki bütün objektifleri toplayan SuperMassive rakibine resmen nefes aldırmadı. Oyunun orta bölümlerinde Papara SuperMassive oldukça aktif oynayarak altın farkını 3000’e çıkardı. Yaptığı savaşların ardından üstünlüğü ele alan SuperMassive Okyanus Ruhu’nu ve Baron Nashor’u almayı başardı. Maç baştan sona tek taraflı geçti. SuperMassive 19 -2 skorla dominant bir performansla serinin son maçını Zeitnot’un da pentasıyla beraber 28. dakikada kazanmayı başardı ve TBF 2020 kupasının sahibi oldu. Papara SuperMassive ülkemizi temsil etmek üzere Worlds’e gidecek ve mücadele edecek.

GÜNDEM11 ay ago

Nintendo Başkan’ından PS5 İçin Sony’ye Tebrik Geldi

MOBILE GAME11 ay ago

Genshin Impact PlayStation 5’de 60 FPS Çalışacak

GÜNDEM11 ay ago

Mass Effect: Legendary Edition Sonunda Duyuruldu

GÜNDEM12 ay ago

Modern Warfare & Warzone 1.29 Güncellemesi Yama Notları

PC GAME12 ay ago

Halo 4, PC İçin Geliyor

PC GAME12 ay ago

Türk Yapımı “MINDMIST” Aralık’ta Çıkış Yapıyor

PLAYSTATION12 ay ago

Horizon Forbidden West 2021’in Hangi Yarısında Bekleniyor?

GÜNDEM12 ay ago

Squarenix Enix, Marvel’s Avengers’tan Elde Ettiği Zararı Açıkladı!

GÜNDEM12 ay ago

Rockstar Games, Yeni Nesil Konsollarda Oyunları Hakkında Geriye Uyumluluk Desteğini Detaylandırdı

GÜNDEM12 ay ago

Assassin’s Creed Valhalla Detaylı PC Ayar Menüsü Ortaya Çıktı

PC GAME12 ay ago

Mortal Kombat 11’in Yeni DLC Karakteri Mileena’nın Tatlı Yanları

GÜNDEM12 ay ago

Bioware, Mass Effect Remaster Trilogy’yi Resmen Duyurdu!

PC GAME12 ay ago

NBA 2K21 Xbox Series X’te ki 121.7 GB Olan Devasa Boyutu

PC GAME12 ay ago

Assassin’s Creed Valhalla 1. Gün Güncellemesi ve Detayları

PC GAME12 ay ago

Watch Dogs: Legion İçin Birçok Hatayı Düzelten Güncelleme Yayınlandı!

PLAYSTATION12 ay ago

PS5 Çıkış Oyunu Demon’s Souls İçin 4K 60 FPS Oynanış Videosu Yayınlandı!

GÜNDEM12 ay ago

The Medium, Ocak 2021’e kadar Ertelendi

GÜNDEM12 ay ago

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales İlk İnceleme Puanları Geldi!

PC GAME12 ay ago

Kerbal Space Program 2 Bu Sefer 2022’ye Ertelendi

PC GAME12 ay ago

Assassin’s Creed Valhalla Xbox Series X İçin Video Yayınladı

TREND