Vadi'de Kartlar Yeniden Dağıtılıyor, VFŞL Yaz Mevsimi 7. Hafta 2. Günü Sona Erdi

VFŞL Yaz Mevsimi'nde 7. hafta 2. günün ardından oluşan puan durumu ve maçların özetleri.

Vadi'de Kartlar Yeniden Dağıtılıyor, VFŞL Yaz Mevsimi 7. Hafta 2. Günü Sona Erdi

Bugün oynanan maçlarla beraber VFŞL Yaz Mevsimi 7. hafta 2. günün sonuna geldik.

VFŞL Yaz Mevsimi 7. hafta bitti. Haftanın kaybetmeyen takımları Bau SuperMassive, 1907 Fenerbahçe Espor, Doğuş Üni Aurora, Galatasaray Espor oldu. SUP geçen haftalardaki mağlubiyetlerin ardından kendilerini toplamış gözüküyor. Ligin şu anki lideri Royal Youth dün yaptığı kötü kompozisyonla kaybetti bugün ise güzel bir galibiyet alıp haftayı 1 mağlubiyet ve 1 galibiyetle kapattı. Beşiktaş Esports, Galakticos, Bursaspor Esports, Dark Passage takımları ise haftayı galibiyetsiz kapatarak evine döndü. Bu hafta oynanan maçlarla beraber alt sıralarda playofflar yarışları iyice arttı. Yalnızca ilk 6 sırada olan takımların girebileceği playoffta bakalım hangi takımlar girecek, göreceğiz. VFŞL Yaz Mevsimi'nin 7. hafta 2. gününün maç özetlerini, puan durumunu ve gelecek haftadaki fikstürünü makalemizde bulabilirsiniz.

Royal Youth ( RYL ) vs Dark Passage ( DP )

Royal Youth, dünkü yaptığı kompozisyon hatasını bugün yapmadı güzel bir kompozisla karşımıza çıktı. Orta koridora Closer'ın yaptığı baskınla beraber ilk kan Royal Youth'a gitti. Closer, Kituruken'e göre daha aktif bir yol izledi. Royal Youth'un koridor aşamaları oldukça iyi geçti ve koridorlarda üstünlük kurarak altında öne geçti. Savaşları ve objektifleri alan Royal Youth, temiz bir performansla maçı 24. dakikada kazanmayı başardı.

Beşiktaş ( BJK ) vs Bahçeşehir SuperMassive ( SUP )

Wolf, çok iyi oynadığı şampiyon olan Alistar'ı tercih etti. Stomaged'in alt koridora yaptığı baskınla beraber ilk kan Wolf'a gitti. Wolf bu maç bizlere çok iyi bir Alistar oyunu izletti. SUP, koridorları kazanıp altında rakibine karşı fark açtı. Makro oyunu daha iyi oynayan SUP, objektifleri de alıp Baron görüşünü ele aldı. Rakibine adeta nefes aldırmayan SUP, Baron güçlendirmesini de alıp maçı 27 dakikada kazandı ve playofflar için önemli bir haftayı geride bıraktı.

GALAKTICOS ( GAL ) vs Galatasaray Espor ( GS )

Galatasaray alt koridora Veigar, orta koridora Camille tercihini yaptı. BalKhan ormanda yakalanıp rakibine ilk kanı verdi. Galakticos alt koridorda minyonda öne geçti ve Trix ormanda daha aktif oynadı bu sayede Galakticos altında öne geçti. Her 2 takımın da hatalar yaptığı bu maçta, Galakticos'un yapmaya çalıştığı Baron'u iyi cezalandıran Galatasaray hem Baron güçlendirmesini hem de skorları toplayıp maçı kazanmak için önemli bir güç elde etti. Ragner bu maçta iyi performans gösterdi ve koridor aşamasını iyi geçirdi. 3 Alev Ejderi ve Baron güçlendirmesinin etkisiyle son savaşı da kazanan Galatasaray maçı 34 dakika sonrasında kazanıp önemli bir galibiyete ulaştı.

1907 Fenerbahçe Espor ( FB ) vs İstanbul Wildcats ( IW )

Blue yine dün de gördüğümüz gibi bugün alt koridorda saldırı gücü taşıyıcısı şampiyonu olan Ezreal'ı tercih etti. ve iyi performans gösterdi. Ejder tarafında yapılan savaşta ilk kanı Ezreal almayı başardı. 1907 Fenerbahçe Espor bu maçı çok dominant ve temiz bir performansla kazandı. Üst koridorda yapılan kule altında girişiminde İrelia'yı kesmeyi başaran FB, maçı kazanmak için Renekton'u güçlendirerek büyük bir koz elde etti. Dakika 15'te yaklaşık 5.000 altın farkı açan FB, rakiplerine nefes aldırmadı. Rakibine görünmeden Baron güçlendirmesini alan FB, alt koridorda yapılan harikulade bir savaşla maçı 26 dakikanın ardından galibiyete ulaştı.

Bursaspor Esports ( BUR ) vs Doğuş Üni Aurora ( AUR )

VFŞL Yaz Mevsimi'nin 7. hafta 2. gününün son maçını kazanan taraf Doğuş Üni Aurora oldu. Eren kötü yerde kalarak ilk kanı Alive'a verdi. Alive ve Japone ikilisi bu maçta güzel performans gösterdi. Mojito karşı ormancıya göre oldukça aktif ve güzel oyun geçirdi. Oyunun genelinde ormancılar arasında 2 seviye fark vardı. Padden'ın da güzel oyunlarıyla Aurora oyunda üstünlüğünü ele aldı. Dakika 27'de Baron etrafında yapılan savaşta Aurora tarafı daha doğru oynayarak Baron güçlendirmesini aldı ve kuleleri indirdi. Corki ve Jarvan IV'nin yaptığı backdoor'la maçı Aurora tarafı kazandı.