Connect with us

ESPOR

VFŞL Yaz Mevsimi 4. Hafta 1. Gün Maçları Tamamlandı

Published

on

Bugün yapılan karşılaşmalarla beraber VFŞL Yaz Mevsimi 4. hafta 1. günü tamamlandı.

Royal Youth Liderliğine Devam Ediyor

Royal Youth bugün oynadığı Bursaspor Esports maçını domine ederek kazandı. Bütün Royal Youth oyuncularının iyi oynadığı maçta üstünlüğünü çok iyi kullanarak maçı 26. dakikada kazanmayı başardı. İpler Royal Youth’un elinde desek yanlış olmaz.

Galakticos, SuperMassive’i Yenerek Büyük Sürpriz Yaptı

Herkesin herkesi yenebildiği ligimizde bize büyük sürpriz daha yaşatan Galakticos takımı oldu. Son zamanlarda kötü gözüken SUP takımı bugün de Galakticos karşısında büyük bir yenilgi alarak 7.sıraya düştü. Playofflar için her maçın önemli olduğu haftalara girmek üzereyiz, Galakticos Playoff için önemli bir maç kazanmış olabilir. Bakalım yarın Galakticos Royal Youth’u da yenip büyük bir olaya imza atabilecek mi, hep beraber göreceğiz.

2. gün fikstürünü, maçların kısa özetlerini ve puan durumu makalemizde bulabilirsiniz. Eğer maçların videolarını izlemek istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

VŞFL Yaz Mevsimi 4. Hafta 2. Gün Fikstürü

Royal Youth ( RYL ) vs Bursaspor Esports ( BUR )

Bursaspor Esports takımı attığı karşı orman baskınıyla ilk kanı almayı başardı, Taliyah kırmızı güçlendirmeyi alıp 2. seviye olsa da Royal Youth takımı o savaştan Nautilus’un erken oyundaki gücü sayesinde üstün çıktı. Aşağı koridorda yapılan takasta Royal Youth takımı 1 skor daha alarak Sivir’e erken oyunda 3 skor aldırdı. Üst koridordan ilk kuleyi alan Royal’ın aşağı koridor oyuncuları rakiplerine çok fazla baskı kurdu. Oyuna çok önde başlayan Royal Youth takımı dakika 13’te alameti alarak orta koridordaki kuleyi aldı. Her koridorda baskıyı kurmaya devam eden Royal Youth takımı altın farkını her dakika arttırdı. Barondaki görüşü elen alan Royal Youth, dakika 22’de erken bir baronla dominant bir performans sergileyerek maçı 26. dakikada kapattı.

Doğuş Üni Aurora ( AUR ) vs Galatasaray Espor ( GS )

GS koçu bu maçta alt koridorda Madness yerine Husky Rider’ı oynattı. Kindred’ın orta koridora yaptığı baskın sayesinde ilk kanı alan GS takımı, maça önde başladı. GS takımı, dakika 11’de yapılan savaşta BalKhan’ın güzel oyunu ve ardından gelen Kennen ışınlanı sayesinde 2 skor alarak kazandı. Alamet savaşında daha iyi oynayan GS, alameti de alarak altın farkını git gide arttırdı. Dakika 17’de yapılan savaşı ve  alamet sayesinde orta koridorda 2 kuleyi alan GS, oyunda çok öne geçti. GS takımı barondaki görüş üstünlüğü, 2 Dağ Ejderi’nin avantajı ve altın farkından dolayı dakika 22’de baronu alıp maçı 26. dakikada kazandı.

1907 Fenerbahçe Espor ( FB ) vs Dark Passage ( DP )

FB takımı orta koridorda Zed tercihini yaptı. Jarvan’ın aşağı koridorda attığı baskınla ilk kanı alan DP, maça üstünlüğü kurdu.Ardından FB, aldığı 2 skorla altın farkını eşitleyip maça ortak oldu. FB takımı 11. dakikada aldığı alametle beraber üst koridordan ilk kuleyi almayı başardı.  GS tarafı yaptığı seçimlerden dolayı aşağı koridorda sürekli koridoru itip karşı tarafa baskı kurdu. Taliyah, GS’nin aşağı koridora kurduğu baskın karşısında iyi oynayarak 2 skor aldı. Kurduğu üstünlük sayesinde objektifleri alan FB takımı, altın farkını arttırdı. 5v5 savaşlarda kazanamayacağını düşünen FB takımı, Zed’i ayrık ittirmeye gönderdi. DP takımı dakika 30’da barona başladı, Aatrox çalmayı denese de çarpi iyi kullanan taraf GS oldu. GS, her ne kadar baronu alıp 3 skor verse de maça ortak olmak için iyi adım attı. Kule savaşlarında daha iyi oynayan FB, aşağı inhibitörünü intihibitör kaybetmeden aldı. DP’nin 38. dakikada başladığı baronu Aatrox bu sefer çalmayı başardı. Baronu alsa da Viktor’u kaybeden FB takımı, sadece orta inhibitör kulesini alabildi. 40.dakikada DP takımı Kadim Ejderha’yı alsa da çok etkili kullanamadı. Dakika 45’te rakibini barona yemlemeye çalışan FB, makro oyunda daha iyi oynayarak maçı 45. dakikada kapattı.

Bahçeşehir SuperMassive ( SUP ) vs Galacticos ( GAL )

SUP maça öne başladı, ilk kanı Yuumi’yi keserek aldı. SUP erken ve orta oyunda çok güçlü kompozisyon kurdu fakat SUP güçlü olduğu dakikaları doğru bir şekilde kullanamadı; GAL maçı iyi soğuttu. SUP ejderlerde ve kompozisyonda önde olsa bile bunu etkili kullanamadı. Xkenzukex bu maçta çok iyi bir Akali performansı gösterdi, ayrık ittirme yaparak SUP’u kararsız bıraktı.SUP kulelerde geriye düştü, GAL’ın 2 oyuncusu pozisyon hatası yaparak yakalandı SUP baronu aldı. Aldığı baronla kuleleri her ne kadar eşitlese de Sivir hızlı minyon dalgası temizleme özelliği sayesinde kuşatmayı bir şekilde durdurdu. Orta koridorda başlayan savaşta xKenzuke attığı ışınlanla takım savaşını takımına kazandırdı ve GAL maçı 32.dakikada kapattı.

Beşiktaş ( BJK ) vs İstanbul Wildcats ( IW )Aşağı koridorda yapılan savaşta IW takımı ilk kanı alıp maça önde başladı. Aşağıdaki nehirde yapılan savaşı kazanan BJK, oyunda çok önemli bir üstünlük elde etti. Orianna o savaşta 3 skor alarak çok öne geçti. Aldığı üstünlükle alameti de alan BJK, üstünlüğü kullanarak aradaki farkı daha da açtı. Dakika 25’te yapılan baron savaşını hatalı oynayan BJK takımı, hem katliam hem de baron alarak maça ortak oldu. IW, baronla beraber aldığı kulelerle altında biraz öne geçti. HolyPhoenix ve Koearn Kid çok iyi oyunlar yaparak BJK takımını öne geçirdi. Bu 2 oyuncu BJK takımını sırtlayarak 48.dakikada maçı kazandı ve takımına galibiyet sayısı daha ekledi.

GÜNDEM2 sene ago

Nintendo Başkan’ından PS5 İçin Sony’ye Tebrik Geldi

MOBILE GAME2 sene ago

Genshin Impact PlayStation 5’de 60 FPS Çalışacak

GÜNDEM2 sene ago

Mass Effect: Legendary Edition Sonunda Duyuruldu

GÜNDEM2 sene ago

Modern Warfare & Warzone 1.29 Güncellemesi Yama Notları

PC GAME2 sene ago

Halo 4, PC İçin Geliyor

PC GAME2 sene ago

Türk Yapımı “MINDMIST” Aralık’ta Çıkış Yapıyor

PLAYSTATION2 sene ago

Horizon Forbidden West 2021’in Hangi Yarısında Bekleniyor?

GÜNDEM2 sene ago

Squarenix Enix, Marvel’s Avengers’tan Elde Ettiği Zararı Açıkladı!

GÜNDEM2 sene ago

Rockstar Games, Yeni Nesil Konsollarda Oyunları Hakkında Geriye Uyumluluk Desteğini Detaylandırdı

GÜNDEM2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Detaylı PC Ayar Menüsü Ortaya Çıktı

PC GAME2 sene ago

Mortal Kombat 11’in Yeni DLC Karakteri Mileena’nın Tatlı Yanları

GÜNDEM2 sene ago

Bioware, Mass Effect Remaster Trilogy’yi Resmen Duyurdu!

PC GAME2 sene ago

NBA 2K21 Xbox Series X’te ki 121.7 GB Olan Devasa Boyutu

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla 1. Gün Güncellemesi ve Detayları

PC GAME2 sene ago

Watch Dogs: Legion İçin Birçok Hatayı Düzelten Güncelleme Yayınlandı!

PLAYSTATION2 sene ago

PS5 Çıkış Oyunu Demon’s Souls İçin 4K 60 FPS Oynanış Videosu Yayınlandı!

GÜNDEM2 sene ago

The Medium, Ocak 2021’e kadar Ertelendi

GÜNDEM2 sene ago

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales İlk İnceleme Puanları Geldi!

PC GAME2 sene ago

Kerbal Space Program 2 Bu Sefer 2022’ye Ertelendi

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Xbox Series X İçin Video Yayınladı

TREND