VFŞL Yaz Mevsimi 4. Hafta 2. Gün Maçları Tamamlandı

VFŞL Yaz Mevsimi 4. Hafta 2. Gün Bugün Oynanan Maçlarla Beraber Sona Erdi.

VFŞL Yaz Mevsimi 4. Hafta 2. Gün Maçları Tamamlandı

Bugün oynanan maçlarla beraber VFŞL Yaz Mevsimi'nin 4. haftasını kapattık. Playofflar için her maçın değerli olduğu haftalara giriyoruz, o yüzden takımlar playofflara girmek için oynayacakları her maçı dikkate almak zorunda. Royal Youth, Beşiktaş Esports ve 1907 Fenerbahçe Espor takımları haftayı mağlubiyetsiz kapattı. 

Makalemizde bugün oynanan maçların özetlerini, günün puan durumunu, maç sonuçlarını ve 5. hafta fikstürünü bulabilirsiniz. Bugün ve dün oynanan maçları izlemek istiyorsanız Lolespor YouTube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

Bahçeşehir SuperMassive Haftayı 1 - 1 Kapattı

SUP bugün ana kadroyla çıktı, art arda mağlubiyetlerin ardından bugün bir galibiyet alıp haftayı 1 galibiyet ve 1 mağlubiyetle kapattı. SUP takımı, playofflara katılması için önemli bir galibiyet almış olabilir.

1907 Fenerbahçe Espor Denemelere Devam Ediyor

Fenerbahçe bugün yine farklı bir rollerle karşımıza çıktı. Blue aşağı koridorda Yasuo oynadı, Hades de yanında destek rolünde oynadı. Blue dün orta koridorda Zed oynamıştı, FB takımı çok esnek tercihlerde bulunuyor. FB oyuncularının hem esnekliği hem de şampiyon havuzu çok geniş. Her maçta farklı kompozisyon ve esneklikle karşımıza gelen FB'nin ne yapacağını kestirmek çok güç gibi görünüyor.

Beşiktaş Esports Haftayı Mağlubiyetsiz Kapattı

BJK bu hafta hem IW'yi hem de DP'yi yenerek Playofflar için çok önemli maçlar kazandı. 2 maçta da HolyPhoenix ve Koearn Kid'in harika performanslar gösterdiği haftada BJK tarafı, mağlubiyetsiz bir şekilde evine döndü. 

Bahçeşehir SuperMassive ( SUP ) vs Galatasaray Espor ( GS )

Günün ilk maçını SUP tarafı kazandı. GS yine bugün Husky Rider'la Vadi'ye indi. GS ilk kanı fabFabulous'tan almayı başardı. BalKhan erken oyunda çok iyi oynarak takımını öne geçirdi. GS takımı koridor aşamasını iyi geçirdi fakat SUP doğru yerlerde doğru hamleleri yaparak maça ortak oldu. SUP aldığı 2 Dağ Ejderi'nin etkisiyle güzel bir baron kararı aldı ve skor vermeden güçlendirmeyi aldı. Objektifleri toplayan SUP tarafı takım savaşlarını da kazanarak maçta iyiyce üstünlüğü hissettirdi. Son savaşta fabFabulous'ın yaptığı güzel oyunla savaşı kazanan SUP takımı, maçı 29. dakikada kapattı.

Galakticos ( GAL ) vs Royal Youth ( RYL )

Cyoel, xKenzuke'in Yasuo tercihini çok iyi cezalandırdı; koridorda adeta nefes aldırmadı. Dakika 7'de 40-50 minyon farkı yapan Cyoel, tecrübe ve altında çok öne geçti. Royal Youth iyi koridor aşaması geçirdi. Trix aşağı koridora attığı baskınla sıçra atarak ilk kanı Lucian'dan almayı başardı. Yasuo çok geriye düştüğü için iş yapamadı. Royal Youth ejderleri alarak oyunda baskı kurdu. Görüş üstünlüğü ve harita hakimiyetini eline alan Royal takımı Baron'u da alıp altın farkını iyice arttırdı. Royal Youth takımı maçı 30. dakikada almayı başardı.

Bursaspor Esports ( BUR ) vs İstanbul Wildcats ( IW )

Çoktandır görmediğimiz Kalista tercihi BUR tarafından geldi. Attığı baskınla Thresh skorunu alan BUR takımı, Kalista'ya ilk kanı vermeyi başardı. Kalista aldığı skorla öne geçti, bunun farkında olan Roulette karşı aşağı koridorunu geri düşürmek için yapabileceğini yapmaya çalıştı. BUR takımı orta koridorda kazandığı savaşla beraber altın farkını 6.000'lere kadar çıkardı. Aldığı objektiflerle ve açtığı altın farkıyla Baron'u da alan BUR takımı, 40.dakikada maçı kazanıp galibiyet sayısına bir galibiyet daha ekledi. Bu sayede ligteki 3. galibiyetini almış oldu.

1907 Fenerbahçe Espor ( FB ) vs Doğuş Üni Aurora ( AUR )

Alt koridorda yapılan savaşta AUR tarafı ilk kanı aldı fakat Bolulu attığı enfes bir baskınla FB'nin 3 skor almasını sağladı. Erken oyunu iyi geçiren FB takımı çoğunlukla orta koridorda öne geçerek üstünlüğü maça kurdu. Makro oyunu ve takımı savaşını daha doğru oynayan FB takımı altın farkını git gide arttırdı. Untara ve Bolulu'nun durdurulamaz yükselişi Aurora'nın maça geri dönememesini sağladı. Kazandığı savaşların ardından FB takımı Baron'u da alıp maçı 33 dakikada kazandı.

Beşiktaş Esports ( BJK ) vs Dark Passage ( DP )

4. haftanın son kazananı BJK tarafı oldu, aldığı bu galibiyetle beraber BJK takımı haftayı kayıpsız kapattı. BJK takımı alt koridorda Lucian ve Braum ikilisini tercih etti. Erken oyunu iyi oynayan BJK takımı, ilk kan sesi ormancısı Kituruken'den geldi. DP'nin koridor aşaması çok iyi geçmese de aldığı Alamet'le beraber altın farkını açmayı başardı. BJK takımı Mayhem'in yaptığı güzel oyunuyla takım savaşını ve Baron'u aldı. BJK, son takım savaşını da kazanıp maçı 27. dakikada kazandı.