VFŞL Yaz Mevsimi 5. Hafta 1. Gün Maçları Tamamlandı

VFŞL Yaz Mevsimi 5. Hafta 1. Gün Maçları Tamamlandı

Bugün oynanan maçlarla beraber VFŞL Yaz Mevsimi 5. Hafta 1. Gün sonlandırmış olduk.

Bugün uzun süre görmediğimiz tecrübeli oyuncu Naru'yu Dark Passage formasıyla gördük. Bugün Vadi'ye Bursaspor yeni ormancısı Move'la, Dark Passage Naru ve mypleasure ile indi. Günün en çok beklenen maçı BJK - FB maçını kazanan FB takımı oldu. Royal Youth yine liderliğini sürdürüyor FB ise arkasından takip ediyor. Makalemizde yarınki maçların fikstürünü, maç sonuçlarını ve puan durumunu görebilirsiniz.

Royal Youth ( RYL ) vs Galatasaray Espor ( GS )

Royal Youth yenilenen Mordekaiser'ı üst koridor için tercih etti. Jarvan'ın aşağı koridora attığı baskınla beraber Royal Youth takımı ilk kanı Ezreal'a vermeyi başardı. İlk kanı almasıyla beraber Royal Youth takımı aşağı koridorda öne geçti. RYL takımı aşağı koridordaki üstünlüğüyle beraber objektifleri aldı. Dakika 12'de yapılan savaşta GBM çok iyi oynayarak takımını öne geçirdi. Galatasaray orta oyuna güçlü girdi. Alınan alametle beraber orta koridorda ilk kuleyi açan GS, altın farkını arttırdı. Royal Youth savaşlarda iyi oynayarak maça ortak oldu. GS'nin yaptığı baronu iyi değerlendiren Royal Youth takımı 4 skor almayı başardı. GS Baron'u aldı fakat Baron güçlendirmesini etkili kullanamadı. Ejder pitindeki savaşı da kazanarak altın farkını ve görüş üstünlüğü ele alan Royal Youth aldığı Baron'la maçı 36. dakikada kazandı.

GALAKTICOS ( GAL ) vs İstanbul Wildcats ( IW )

İlk kan orta koridora yapılan baskınla beraber Galakticos tarafına gitti. Galakticos, Sivir ve Zilean tercihini yaptığından dolayı aşağı koridorda üstünlük kurdu. Galakticos'un koridor aşamaları iyi geçti, bu üstünlüğü de kullanarak altın farkını gittikçe açtı. Dakika 21'de yapılan takım savaşını da kazanan GAL, aldığı görüş üstünlüğüyle Baron'u almayı başardı. GAL, aldığı Baron güçlendirmesini iyi kullanarak son savaşı da kazanıp maçı 26. dakikada kazandı ve hanesine 1 galibiyet sayısı daha ekledi.

1907 Fenerbahçe Espor ( FB ) vs Beşiktaş ( BJK )

Fenerbahçe yine geçen haftaki gibi kadroyla çıktı, Blue orta koridor Bolulu ise Hades'le beraber aşağı koridorda oynadı. Untara bu maç çok iyi oynadı. BJK'nin orta ve aşağı koridor aşamaları iyi geçti.  Hades'in Alev Ejderi'ni çalmasıyla ve ilk kanı almasıyla beraber FB takımı erken oyunda çok öne geçti. BJK aşağı koridorda kule altını baskınıyla beraber 2 skor ve ilk kuleyi alarak maça ortak oldu. Gnar'ın koridor aşaması çok iyi geçti, Vladimir'e karşı iyi takaslara girdi. BJK takımı iyi durumda olsa da FB takımı takım savaşlarını daha iyi oynayarak objektifleri topladı ve oyunda üstünlük kurdu. Untara'nın yaptığı güzel hareketlerle beraber takım savaşını kazanan FB takımı, altın farkını arttırdı ve görüş üstünlüğünü ele aldı. FB takımı 34.dakikada Baron güçlendirmesini aldı ve son savaşı da kazanıp oyunu
37. dakikada bitirdi.

Dark Passage ( DP ) vs Bursaspor Esports ( BUR )

Bursaspor takımı yeni transfer ettiği Move'la, Dark Passage takımı ise kadrosuna dahil eden mypleasure ve Naru ile Vadi'ye indi. Yeniden Espor sahnesine kavuşan Naru, bu maçta çok iyi oynayarak Espor'a güzel bir giriş yaptı. İlk kan sesi Jarvan'ın orta koridora attığı baskınla beraber Dark Passage'dan geldi. Dark Passage'in koridor aşamaları iyi geçti. Dark Passage'ın koridorları üstünlük kurduğu için Jarvan Alev Ejderi'ni aldı. Dark Passage oyunda öne geçti. Doğru hamleleri yapan Dark Passage 3 Alev Ejderi'ni ve Baron güçlendirmesini alarak öne geçti. DP, Bursa'nın hatalarını iyi değerlendirerek maçı kazandı.

Doğuş Üniversitesi Aurora ( AUR ) vs Bahçeşehir SuperMassive ( SUP )

İlk kanı alan taraf AUR tarafı oldu. AUR alt koridoru üstünlüğünü ele alarak aşağı koridordan ilk kuleyi almayı başardı, Caitlyn çok öne geçti. SUP orta oyunda iyi hamlelerek yaparak altında öne geçti. AUR orta koridorda 2 skor ve 2 kule alarak üstünlüğü tekrar ele aldı. Takım oyununu SUP'a göre iyi yapan AUR takımı, 3 Alev Ejderi'ni aldı. AUR, Wolf'u yakalayıp Baron güçlendirmesini aldı. Padden'ın yaptığı güzel oyunla beraber AUR takımı maçı kazandı.