Connect with us

ESPOR

VFŞL Yaz Mevsimi 5. Hafta 1. Gün Maçları Tamamlandı

Published

on

Bugün oynanan maçlarla beraber VFŞL Yaz Mevsimi 5. Hafta 1. Gün sonlandırmış olduk.

Bugün uzun süre görmediğimiz tecrübeli oyuncu Naru’yu Dark Passage formasıyla gördük. Bugün Vadi’ye Bursaspor yeni ormancısı Move’la, Dark Passage Naru ve mypleasure ile indi. Günün en çok beklenen maçı BJK – FB maçını kazanan FB takımı oldu. Royal Youth yine liderliğini sürdürüyor FB ise arkasından takip ediyor. Makalemizde yarınki maçların fikstürünü, maç sonuçlarını ve puan durumunu görebilirsiniz.

Royal Youth ( RYL ) vs Galatasaray Espor ( GS )Royal Youth yenilenen Mordekaiser’ı üst koridor için tercih etti. Jarvan’ın aşağı koridora attığı baskınla beraber Royal Youth takımı ilk kanı Ezreal’a vermeyi başardı. İlk kanı almasıyla beraber Royal Youth takımı aşağı koridorda öne geçti. RYL takımı aşağı koridordaki üstünlüğüyle beraber objektifleri aldı. Dakika 12’de yapılan savaşta GBM çok iyi oynayarak takımını öne geçirdi. Galatasaray orta oyuna güçlü girdi. Alınan alametle beraber orta koridorda ilk kuleyi açan GS, altın farkını arttırdı. Royal Youth savaşlarda iyi oynayarak maça ortak oldu. GS’nin yaptığı baronu iyi değerlendiren Royal Youth takımı 4 skor almayı başardı. GS Baron’u aldı fakat Baron güçlendirmesini etkili kullanamadı. Ejder pitindeki savaşı da kazanarak altın farkını ve görüş üstünlüğü ele alan Royal Youth aldığı Baron’la maçı 36. dakikada kazandı.

GALAKTICOS ( GAL ) vs İstanbul Wildcats ( IW )

İlk kan orta koridora yapılan baskınla beraber Galakticos tarafına gitti. Galakticos, Sivir ve Zilean tercihini yaptığından dolayı aşağı koridorda üstünlük kurdu. Galakticos’un koridor aşamaları iyi geçti, bu üstünlüğü de kullanarak altın farkını gittikçe açtı. Dakika 21’de yapılan takım savaşını da kazanan GAL, aldığı görüş üstünlüğüyle Baron’u almayı başardı. GAL, aldığı Baron güçlendirmesini iyi kullanarak son savaşı da kazanıp maçı 26. dakikada kazandı ve hanesine 1 galibiyet sayısı daha ekledi.

1907 Fenerbahçe Espor ( FB ) vs Beşiktaş ( BJK )

Fenerbahçe yine geçen haftaki gibi kadroyla çıktı, Blue orta koridor Bolulu ise Hades’le beraber aşağı koridorda oynadı. Untara bu maç çok iyi oynadı. BJK’nin orta ve aşağı koridor aşamaları iyi geçti.  Hades’in Alev Ejderi’ni çalmasıyla ve ilk kanı almasıyla beraber FB takımı erken oyunda çok öne geçti. BJK aşağı koridorda kule altını baskınıyla beraber 2 skor ve ilk kuleyi alarak maça ortak oldu. Gnar’ın koridor aşaması çok iyi geçti, Vladimir’e karşı iyi takaslara girdi. BJK takımı iyi durumda olsa da FB takımı takım savaşlarını daha iyi oynayarak objektifleri topladı ve oyunda üstünlük kurdu. Untara’nın yaptığı güzel hareketlerle beraber takım savaşını kazanan FB takımı, altın farkını arttırdı ve görüş üstünlüğünü ele aldı. FB takımı 34.dakikada Baron güçlendirmesini aldı ve son savaşı da kazanıp oyunu
37. dakikada bitirdi.

Dark Passage ( DP ) vs Bursaspor Esports ( BUR )

Bursaspor takımı yeni transfer ettiği Move’la, Dark Passage takımı ise kadrosuna dahil eden mypleasure ve Naru ile Vadi’ye indi. Yeniden Espor sahnesine kavuşan Naru, bu maçta çok iyi oynayarak Espor’a güzel bir giriş yaptı. İlk kan sesi Jarvan’ın orta koridora attığı baskınla beraber Dark Passage’dan geldi. Dark Passage’in koridor aşamaları iyi geçti. Dark Passage’ın koridorları üstünlük kurduğu için Jarvan Alev Ejderi’ni aldı. Dark Passage oyunda öne geçti. Doğru hamleleri yapan Dark Passage 3 Alev Ejderi’ni ve Baron güçlendirmesini alarak öne geçti. DP, Bursa’nın hatalarını iyi değerlendirerek maçı kazandı.

Doğuş Üniversitesi Aurora ( AUR ) vs Bahçeşehir SuperMassive ( SUP )

İlk kanı alan taraf AUR tarafı oldu. AUR alt koridoru üstünlüğünü ele alarak aşağı koridordan ilk kuleyi almayı başardı, Caitlyn çok öne geçti. SUP orta oyunda iyi hamlelerek yaparak altında öne geçti. AUR orta koridorda 2 skor ve 2 kule alarak üstünlüğü tekrar ele aldı. Takım oyununu SUP’a göre iyi yapan AUR takımı, 3 Alev Ejderi’ni aldı. AUR, Wolf’u yakalayıp Baron güçlendirmesini aldı. Padden’ın yaptığı güzel oyunla beraber AUR takımı maçı kazandı. 

GÜNDEM11 ay ago

Nintendo Başkan’ından PS5 İçin Sony’ye Tebrik Geldi

MOBILE GAME11 ay ago

Genshin Impact PlayStation 5’de 60 FPS Çalışacak

GÜNDEM11 ay ago

Mass Effect: Legendary Edition Sonunda Duyuruldu

GÜNDEM11 ay ago

Modern Warfare & Warzone 1.29 Güncellemesi Yama Notları

PC GAME11 ay ago

Halo 4, PC İçin Geliyor

PC GAME11 ay ago

Türk Yapımı “MINDMIST” Aralık’ta Çıkış Yapıyor

PLAYSTATION11 ay ago

Horizon Forbidden West 2021’in Hangi Yarısında Bekleniyor?

GÜNDEM11 ay ago

Squarenix Enix, Marvel’s Avengers’tan Elde Ettiği Zararı Açıkladı!

GÜNDEM11 ay ago

Rockstar Games, Yeni Nesil Konsollarda Oyunları Hakkında Geriye Uyumluluk Desteğini Detaylandırdı

GÜNDEM11 ay ago

Assassin’s Creed Valhalla Detaylı PC Ayar Menüsü Ortaya Çıktı

PC GAME11 ay ago

Mortal Kombat 11’in Yeni DLC Karakteri Mileena’nın Tatlı Yanları

GÜNDEM11 ay ago

Bioware, Mass Effect Remaster Trilogy’yi Resmen Duyurdu!

PC GAME11 ay ago

NBA 2K21 Xbox Series X’te ki 121.7 GB Olan Devasa Boyutu

PC GAME11 ay ago

Assassin’s Creed Valhalla 1. Gün Güncellemesi ve Detayları

PC GAME11 ay ago

Watch Dogs: Legion İçin Birçok Hatayı Düzelten Güncelleme Yayınlandı!

PLAYSTATION11 ay ago

PS5 Çıkış Oyunu Demon’s Souls İçin 4K 60 FPS Oynanış Videosu Yayınlandı!

GÜNDEM11 ay ago

The Medium, Ocak 2021’e kadar Ertelendi

GÜNDEM11 ay ago

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales İlk İnceleme Puanları Geldi!

PC GAME11 ay ago

Kerbal Space Program 2 Bu Sefer 2022’ye Ertelendi

PC GAME11 ay ago

Assassin’s Creed Valhalla Xbox Series X İçin Video Yayınladı

TREND