VFŞL Yaz Mevsimi 5. Hafta 2. Gün Maçları Tamamlandı

Ligin yarısını bitirdiğimiz bu haftada, heyecan git gide artıyor. VFŞL Yaz Mevsimi 5.Hafta tamamlandı.

VFŞL Yaz Mevsimi 5. Hafta 2. Gün Maçları Tamamlandı

Bugün ve dün oynanan maçlarla birlikte VFŞL Yaz Mevsimi 5. haftayı kapatmış olduk.

Royal Youth bu haftayı kayıpsız kapatarak liderliğine devam ediyor, haftanın en çok beklenen maçı olan FB - SUP maçını kazanan taraf SUP oldu. Galakticos'a bakacak olursak onlar da haftayı mağlubiyetsiz kapatarak playofflar için önemli adım atmış oldu. Bir sonraki haftanın fikstürünü, bugün oynanan maçların özetlerini ve puan durumunu makalemizde bulabilirsiniz. Oynanan maçların özet veya tam şeklinde izlemek istiyorsanız LoLespor YouTube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

Bursaspor Esports ( BUR ) vs Beşiktaş ( BJK )

BJK bugün Kireas'la Vadi'ye indi. Koearn Kid çok iyi bir Yasuo performansı sergiledi. İki ormancı da erken oyunda pasif oynadı, koridorlara baskılı oynamadı. Orta koridorda Alive'ın attığı kötü ışınlanla beraber ilk kan Koearn Kid'e gitti. Savaş devam ederken  o andaki boşluğu bulan Koearn Kid savaşta 5 skor alarak çok öne geçti. Objektifleri ve Baron güçlendirmesini alan BJK oyunda oldukça fazla üstünlük kurdu. Kuşatmayı da güzel uygulayan BJK takımı maçı 26. dakikada kazanmayı başardı. Koearn Kid adeta şapka çıkartılacak bir Yasuo 
oynayışı sergiledi.

Galatasaray Espor ( GS ) vs İstanbul Wildcats ( IW )

GS takımı bu maç aşağı koridora Maddnes'ı tercih etti. GBM bize çok güzel bir Zoe performansı izletti.BalKhan üst koridorda çok baskı kurdu ve Renekton'u öne geçirdi.
Aşağı koridorda takaslarda geriye düşen GS, orta ve üst koridorunu oldukça öne geçirdiği için maçta görüş üstünlüğü ele aldı. Taliyah oyunun genelinde etkisini hissettirdi. Takım oyununu daha iyi oynayan GS takımı, kontrolü ele alarak dakika 24'de Baron güçlendirmesini aldı. GS dominant bir şekilde oynayarak son savaşı da kazanıp maçı 27 dakikada kazandı ve hanesine 1 galibiyet sayısı daha ekledi. Hem Ragner hem GBM iyi bireysel performanslar gösterdi.

Royal Youth ( RYL ) vs Doğuş Üni Aurora ( AUR )

AUR takımı invade atarak kırmızı güçlendirmeyi çalmak istedi fakat kırmızı güçlendirmeyi çalamadıkları için düşündükleri gibi olmadı RYL karşılığında 2 skor aldı ve erken oyunda öne geçti.
Closer erken oyunda çok aktif oynadı ve aşağı koridora attığı baskınla Kalista'yı öne geçirmeyi başardı. 2 takım da bu maçta hatalar yaptı fakat bu hataları iyi değerlendiren takım Royal Youth oldu. Armut'un hatalarını AUR iyi değerlendiremedi. AUR takımı biraz dağınık oynadı 5 kişi bir arada oynayamadı. AUR Baron tarafında hala hatalara devam ederken  Royal Youth o arada altın farkını açtı ve Baron güçlendirmesini aldı. Takım oyununu daha iyi yapan RYL, maçı 27. dakikada kazandı ve liderliğine devam ettirdi.

Dark Passage ( DP ) vs GALAKTICOS ( GAL )

Galakticos bu maçı da kazanıp haftayı kayıpsız kapattı. Maçta erken oyunda çok fazla aksiyon olmadı. Alev Ejderi'nin orada çıkan savaşta DP ilk kanı almayı başardı.  DP, Caitlyn'e skorlar vererek geç oyuna oldukça avantajlı girdi. GAL Fiora'yı öne geçirerek DP için geç oyunda büyük bir tehdit yarattı. GAL, Fiora'nın 1v1 düello gücünü iyi kullanıp oyunda üstünlük elde etti. DP'nin yaptığı makro hataları iyi değerlendiren GAL takımı, maçı 37.dakikada kazanmayı başardı ve playofflar için önemli adım atmış oldu.

1907 Fenerbahçe Espor ( FB ) vs Bahçeşehir SuperMassive ( SUP )

FB takımı yine Bolulu'yu aşağıya Blue'yu ise orta koridora gönderdi. Hem Frozen hem Zeitnot bu maç çok iyi performans gösterdi. SUP'un attığı karşı orman baskınına iyi cevap veren FB, maça 3 skor alarak başladı ve büyük üstünlük elde etti. Maç çok heyecanlı başladı. Wiz'ın 2. seviyede attığı karşı orman baskınına Wolf iyi cevap verdi ve Wiz 1 skor verdi. FB koridorlarda önde olsa bile SUP doğru hamlelerek yaparak maça ortak oldu.FB takımı aşağı koridora kule altı girişimi yaparken Frozen yaptığı çok iyi oyunla büyük bir felaketi önledi takımını dengeye getirmek için elinden geledi yaptı. SUP doğru hamleleri yaparak ve karşı rakibin nişancı eksikliğini iyi kullanarak iyi savaşlar yaptı ve koridorlarda seviye üstünlüğünü kurdu. FB takımı bu maçta Fiora'yı etkili kullanamadı ve Fiora savaşlara gelmek zorunda kaldı. Fabfab bu maç Fiora karşısında iyi durdu ve Fiora'ya üstünlük vermedi. Baron etrafında Nautilus'u iyi kullanarak skorları toplayan SUP, Baron güçlendirmesini alıp kuşatma yaptı. Baron güçlendirmesiyle beraber kuleleri alıp maçta üstünlük kuran SUP, kuşatmada Frozen pozisyon hatası yapıp öldüğü için kuşatmayı sonlandırmak zorunda kaldı. SUP, Kadim Ejderi'ni de alıp maçı 37. dakikada kapattı.