Connect with us

ESPOR

VFŞL Yaz Mevsimi 6. Hafta 1. Gün Maçları Tamamlandı

Published

on

Bugün oynanan maçlarla beraber VFŞL Yaz Mevsimi 6. hafta 1. günü kapatmış olduk.

Royal Youth takımı güzel bir ayrık ittirme taktiğiyle rakibi Bau SUP’u yenerek liderliğine devam ediyor, bu galibiyet sayesinde 10. galibiyetine ulaştı. Bursaspor Esports ise bugünkü rakibi 1907 Fenerbahçe Espor’a karşı çok dominant ve doğru bir oyun sergileyerek resmen karşı rakibine şans veremeden maçı kazandı. Takım bu yenilgiyle 4. mağlubiyeti aldı, lider olan Royal Youth’la arasındaki fark açılmış oldu. AUR ise IW’yi yenerek playofflar için önemli adım attı. Bu mağlubiyet IW’nın üst üste aldığı 5. mağlubiyet oldu. Bugün oynanan maçların sonuçlarını, puan durumunu ve maçların özetlerini makalemizde bulabilirsiniz.

Doğuş Üni Aurora ( AUR ) İstanbul Wildcats ( IW ) 

Psychoferret agresifliği biraz zorlayınca ilk kanı Wendelbo’ya verdi. IW erken oyun aşamasını iyi geçirse de Alamet tarafındaki savaşta 4 skor verdi ve oyunda geriye düştü. IW yine de oyundan çok kopmadı Psychoferret liderliğinde iyi hamleler yaptı. IW takımı Baron tarafındaki yaptığı kötü oyunlarla Baron güçlendirmesini rakibine vermek zorunda kaldı. Padden’ın da güzel oynadığı maçta AUR tarafı skorları ve Baron güçlendirmesini alıp altın farkını git gide arttırdı. AUR takımı 29. dakikada maçı kazandı.

Bahçeşehir SuperMassive ( SUP ) vs Royal Youth ( RYL )

Alt koridorda 2v2’de yapılan takasta Royal Youth iyi oynayarak Wolf’u kesip ilk kanı Pilot’a vermeyi başardı. Her 2 ormancı aktif oynasa da pozisyon bulamadığı için koridorlarda skor çıkmadı. Stomaged koridorlara çok uğradığı için ormanda canavar kampı ve  seviyede geriye düştü. Her 2 takım da güzel oynadı fakat daha iyi oynayan ve daha koordineli oynayan taraf Royal Youth oldu. AD Neeko’nun ayrık ittime avantajını iyi kullanan Royal Youth Baron güçlendirmesini SUP’a verse de karşılığında 2 inhibitör ve 4 skor aldı. Kadim Ejderi’nin bölgesinde yapılan savaşta Armut güzel oyun yaparak takımına savaşı kazandırdı ve Royal Youth maçı kazanarak  hanesine 1 galibiyet daha ekleyip liderliğine devam ettirdi.

Beşiktaş Esports ( BJK ) vs Galakticos ( GAL )

Erken oyunda Trix ve xKenzuke ikilisi karşı ormancıya baskı kurdu fakat skor alamadı. Kireas yaptığı güzel orman rotasıyla alt koridora baskın atıp ilk kanı takımına aldırmayı başardı. Orta oyun her 2 taraf için de sakin geçti. 2 takım da hata yapmaktan kaçındı. Beşiktaş Esports Baron tarafının görüşünü alıp rakibinin haberi olmadan Baron’u almayı başardı. BJK doğru savaşları yaparak öne geçti ve rakiplerinin hatasını iyi değerlendirdi. BJK takımı maçı 44 dakikada kazanmayı başardı.

1907 Fenerbahçe Espor ( FB ) vs Bursaspor Esports ( BUR )

1907 Fenerbahçe Espor yine orta koridor Blue, aşağı koridorda Hades – Bolulu ikilisini tercih etti. Alt koridorda yapılan 3v3’de  Bursaspor iyi oynayarak 2 skor almayı başardı. Alive ve Japone ikilisi bu maç oldukça iyi oynadı. Bursaspor aldığı görüşle beraber Baron’u Fener’in haberi olmadan almayı başardı. Baron güçlendirmesiyle beraber oyuna üstünlüğünü kuran Bursaspor, altında da farkı iyice arttırdı. Bursaspor son savaşı da kazanıp maçı 31. dakikada kazanmayı bildi. Bu galibiyet onların playoffa çıkması için önemli bir galibiyetti.

Dark Passage ( DP ) vs Galatasaray Espor ( GS )GBM daha önce kendisinde gördüğümüz orta koridora Gankgplank tercihini yaptı. BalKhan önce Naru’nun flaşını alıp sonra bir daha orta koridora uğrayarak ilk kanı hanesine kazandırdı. BalKhan objektifleri toplayarak takımını öne geçirdi. Üst koridorda yapılan savaşta son anda BalKhan yetişerek savaşı lehine çevirdi. Dark Passage maça dönmek için elinde geleni yapsa da GS takımı Baron’u da alıp maçta çok öne geçti. Aradaki farkı iyi açan GS, maçı 26. dakikada kazanmayı bildi. Bu maçla da beraber VFŞL Yaz Mevsimi 6. hafta 1. gün sona erdi.

GÜNDEM11 ay ago

Nintendo Başkan’ından PS5 İçin Sony’ye Tebrik Geldi

MOBILE GAME11 ay ago

Genshin Impact PlayStation 5’de 60 FPS Çalışacak

GÜNDEM11 ay ago

Mass Effect: Legendary Edition Sonunda Duyuruldu

GÜNDEM11 ay ago

Modern Warfare & Warzone 1.29 Güncellemesi Yama Notları

PC GAME11 ay ago

Halo 4, PC İçin Geliyor

PC GAME11 ay ago

Türk Yapımı “MINDMIST” Aralık’ta Çıkış Yapıyor

PLAYSTATION11 ay ago

Horizon Forbidden West 2021’in Hangi Yarısında Bekleniyor?

GÜNDEM11 ay ago

Squarenix Enix, Marvel’s Avengers’tan Elde Ettiği Zararı Açıkladı!

GÜNDEM11 ay ago

Rockstar Games, Yeni Nesil Konsollarda Oyunları Hakkında Geriye Uyumluluk Desteğini Detaylandırdı

GÜNDEM11 ay ago

Assassin’s Creed Valhalla Detaylı PC Ayar Menüsü Ortaya Çıktı

PC GAME11 ay ago

Mortal Kombat 11’in Yeni DLC Karakteri Mileena’nın Tatlı Yanları

GÜNDEM11 ay ago

Bioware, Mass Effect Remaster Trilogy’yi Resmen Duyurdu!

PC GAME11 ay ago

NBA 2K21 Xbox Series X’te ki 121.7 GB Olan Devasa Boyutu

PC GAME11 ay ago

Assassin’s Creed Valhalla 1. Gün Güncellemesi ve Detayları

PC GAME11 ay ago

Watch Dogs: Legion İçin Birçok Hatayı Düzelten Güncelleme Yayınlandı!

PLAYSTATION11 ay ago

PS5 Çıkış Oyunu Demon’s Souls İçin 4K 60 FPS Oynanış Videosu Yayınlandı!

GÜNDEM11 ay ago

The Medium, Ocak 2021’e kadar Ertelendi

GÜNDEM11 ay ago

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales İlk İnceleme Puanları Geldi!

PC GAME11 ay ago

Kerbal Space Program 2 Bu Sefer 2022’ye Ertelendi

PC GAME11 ay ago

Assassin’s Creed Valhalla Xbox Series X İçin Video Yayınladı

TREND