Connect with us

ESPOR

VFŞL Yaz Mevsimi 6. Hafta 2. Gün Maçları Tamamlandı

Published

on

Bugün oynanan maçların sonrasında VFŞL Yaz Mevsimi 6. hafta 2. günü tamamlamış olduk.

Mevsim Finallerine yaklaşık 3 hafta kaldı, ilk 4 sıralamanın eşitliği bugün oynanan maçlarla beraber bozuldu. Bursaspor Esports ve Doğuş Üni Aurora takımları ikide iki yaparak playofflar için şanslarını sürdürdü. Royal Youth da bu haftayı mağlubiyetsiz kapatarak liderliğini şu anlık garantiledi. Dark Passage ve Istanbul Wildcats bu hafta maç kazanamadı, son sıralara yerleşti. Maç özetlerini, maç sonuçlarını, bu haftayla beraber puan durumunu ve gelecek haftanın fikstürünü makalemizde bulabilirsiniz. Eğer maçların özetlerini ya da tam şeklini izlemek istiyorsanız Lolespor YouTube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

Bahçeşehir SuperMassive ( SUP ) vs İstanbul Wildcats ( IW )

Psychoferret rakip ormana yanlış zamanda girince SUP bunu değerlendirerek ilk kanı Frozen’a vermeyi başardı. İlk kanı alan Frozen, maça çift güçlendirmeyle başladı. SUP’un alt koridoru 2v2’de iki skor alarak oyunda öne geçti. Erken oyunu çok iyi oynayan SUP, oyunda üstünlüğü git gide arttırdı. SUP 15. dakikada yaklaşık altın farkını 8.000’lere kadar çıkardı. Altın farkının ve objektikleri almanın getirdiği avantajla SUP savaşları çok rahat kazanıp maçı 23. dakikada dominant bir performansla kazanmayı başardı.

Galakticos ( GAL ) vs Bursaspor Esports ( BUR )

Bursa’nın alt koridor ikilisi bu oyunda çok iyi performanslar gösterdi, hatta Alive’ı çok tebrik etmek gerekiyor. Oyun sakin başladı, ilk kan uzun süre sonra döküldü. İlk kan Move’un şahane bir oyunuyla Bursaspor Espor’a gitti. Jinx minyonda öne geçti ve karşı takıma üstünlük kurdu. Her 2 taraf da sakin oynadı, hata yapmaktan kaçındı. Fakat yapılan savaşlarda Bursa tarafı daha doğru hamleler yaparak kazandı ve Jinx’i öne geçirdi. Son savaşı da kazanan Bursa maçı 30. dakikada kazandı.

Dark Passsage ( DP ) vs Doğuş Üni Aurora ( AUR )

Padden’dan alışık olmadığımız bir seçim geldi, aşağı koridora Yasuo tercihini yaptı. DP tarafı ise Kituruken ormanda rol üstlendi. Naru bu maç istenileni yapamadı. İlk kan Wendelbo’nun yakalanmasıyla DP’ye gitti. AUR’un alt koridor aşaması rahat geçti, Yasuo minyonda öndeydi.  Yapılan savaşlarda her 2 takım için yakın geçse de daha doğru oynayan taraf Aurora oldu. Makro oyununa çok daha doğru yapan AUR, altında öne geçti ve kuleleri almayı başardı. Son olarak Baron güçlendirmesini de alıp AUR takımı maçı 33. dakikada kazanıp haftayı mağlubiyetsiz kapattı.

Galatasaray Espor ( GS ) vs Beşiktaş Esports ( BJK )

Bu karşılaşma günün en beklenilen karşılaşmalarından biriydi. HolyPhoenix bu maç beşte beş yaptı. GBM ve Balkhan erken oyunda iyi oyunlar yaparak ilk kanı almayı başardı. Fakat GS erken oyunda çok fazla agresif oynayarak üstünlüğünü rakibine kaptırdı. BJK, GS’nin erken oyundaki zorlayışını iyi değerlendirdi. BJK rakibinin haberi olmadan bir Baron yaptı fakat aldığı güçlendirmeyi etkili kullanamadı. Tüm savaşlar heyecanlı ve aksiyonlu geçti. Farfecth bu maç çok hatalar yaptı, BJK ise bu hataları iyi değerlendirip üstünlüğü ele aldı. BJK takımı 2. liği almak için önemli olan bu maçı 38 dakikanın ardından kazanmayı bildi ve 2. liği kaptı.

1907 Fenerbahçe Espor ( FB ) vs Royal Youth ( RYL )1907 Fenerbahçe Espor bu maçta klasik saldırı gücü taşıyıcı kompozisyonu kurmayı tercih etti, o yüzden Bolulu yerine Luger Vadi’ye indi. Günün en çok beklenen karşılaşması buydu. Closer orta koridora gelip İrelia’nın flaşını aldıktan sonra bir dahaki baskın hazırlığını yaptı. Daha sonra gelen baskınla beraber İrelia’nın flashı olmadığı için ilk kanı Royal Youth’a verdi. Royal Youth alt koridoru eşleşmeye bağlı olarak üstünlüğü ele aldı ve 2v2’de 1 skor almayı başardı. Royal Youth’un koridor aşamaları çok iyi geçti. Kuleleri sürekli düşüren Royal Youth, altın farkını 7.500 civarına kadar çıkarttı. Fener sürekli bir şeyler aradı fakat Royal Youth bunu geri püskürttü ve tekli koridorda minyonları, kuleleri alarak sağlam bir karşılık verdi. Orta ve alt koridordan inhibitör almayı başaran Royal Youth, farkı iyiyce açtı. Royal Youth takımı makro oyunu rakibine göre çok daha iyi yaptı ve maçı 31. dakikada kazanmayı başararak liderliğine devam etti.

GÜNDEM2 sene ago

Nintendo Başkan’ından PS5 İçin Sony’ye Tebrik Geldi

MOBILE GAME2 sene ago

Genshin Impact PlayStation 5’de 60 FPS Çalışacak

GÜNDEM2 sene ago

Mass Effect: Legendary Edition Sonunda Duyuruldu

GÜNDEM2 sene ago

Modern Warfare & Warzone 1.29 Güncellemesi Yama Notları

PC GAME2 sene ago

Halo 4, PC İçin Geliyor

PC GAME2 sene ago

Türk Yapımı “MINDMIST” Aralık’ta Çıkış Yapıyor

PLAYSTATION2 sene ago

Horizon Forbidden West 2021’in Hangi Yarısında Bekleniyor?

GÜNDEM2 sene ago

Squarenix Enix, Marvel’s Avengers’tan Elde Ettiği Zararı Açıkladı!

GÜNDEM2 sene ago

Rockstar Games, Yeni Nesil Konsollarda Oyunları Hakkında Geriye Uyumluluk Desteğini Detaylandırdı

GÜNDEM2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Detaylı PC Ayar Menüsü Ortaya Çıktı

PC GAME2 sene ago

Mortal Kombat 11’in Yeni DLC Karakteri Mileena’nın Tatlı Yanları

GÜNDEM2 sene ago

Bioware, Mass Effect Remaster Trilogy’yi Resmen Duyurdu!

PC GAME2 sene ago

NBA 2K21 Xbox Series X’te ki 121.7 GB Olan Devasa Boyutu

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla 1. Gün Güncellemesi ve Detayları

PC GAME2 sene ago

Watch Dogs: Legion İçin Birçok Hatayı Düzelten Güncelleme Yayınlandı!

PLAYSTATION2 sene ago

PS5 Çıkış Oyunu Demon’s Souls İçin 4K 60 FPS Oynanış Videosu Yayınlandı!

GÜNDEM2 sene ago

The Medium, Ocak 2021’e kadar Ertelendi

GÜNDEM2 sene ago

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales İlk İnceleme Puanları Geldi!

PC GAME2 sene ago

Kerbal Space Program 2 Bu Sefer 2022’ye Ertelendi

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Xbox Series X İçin Video Yayınladı

TREND