VFŞL Yaz Mevsimi 7. Hafta 1. Gün Tamamlandı

VFŞL Yaz Mevsimi'nde 7. hafta 1.günü kapattık, işte bugün oynanan maçların özetleri ve ligin genel puan durumu.

VFŞL Yaz Mevsimi 7. Hafta 1. Gün Tamamlandı

Bugün oynanan maçlarla beraber VFŞL Yaz Mevsimi 7. hafta 1. günü sonuna geldik.

Lig iyice kızışıyor, tam 4 takım 2. sırayı paylaşıyor. Günün en büyük olayı, İstanbul Wildcats'in ligin lideri olan Royal Youth'u yenmesiydi. Başta StarScreen'in çok iyi oynadığı maçta IW takımı resmen kompozisyonuna çok iyi çalışıp gelmiş. Bu sayede de görüyoruz ki ligimizde her takım her takımı yenebilecek pozisyonda bu da ligin heyecanını git gide arttırıyor. Günün maç sonuçlarını, maç özetlerini, puan durumunu ve yarınki fikstürü makalemizde bulabilirsiniz. Eğer maçların özet veya tam şeklinde izlemek istiyorsanız LolEspor YouTube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

Galatasaray Espor ( GS ) vs Bursaspor Esports ( BUR )

Alt koridorda yapılan savaşta BUR takımı ilk kanı BalKhan'dan almayı başardı. Maç orta aşamalarda eşit geçti. GS, dakika 23'te karşı takımın Baron yapmasını engellemek isterken Baron'u çalamayıp 2 skor verdi. BUR takımı üstünlüğü Baron güçlendirmesi ve 2 skorla beraber ele aldı. Ragner alt koridorda 1v2 iyi oynarak takımına Baron'u kazandırdı. GS, Ragner'in güzel oyunuyla Baron'u alarak maça dönmeyi başardı. Son savaşta GS iyi oynayarak maçı 37. dakikada kazandı.

Royal Youth ( RYL ) vs İstanbul Wildcats ( IW )

Günün büyük sürprizi bu maçta oldu, bu maçın kazananı mükemmel bir performansla IW tarafı oldu. StarScreen ve Only35 iyi performans sergilediler, izleyicilere çok iyi oyunlar gösterdiler.Alt koridora yapılan baskında IW tarafı iyi oynarak ilk kanı almayı başardı. Yapılan savaşlarda IW takımı avantajlı çıkmayı başardı ve oyunda öne geçti. IW takımı oyunda doğru hamleleri yaparak üstünlüğü korudu. Royal Youth iyi hamleler yaparak maça ortak oldu. Fakat Azir ve 3 Dağ Ejderi'nin etkisiyle Baron güçlendirmesini alan IW, maçı 37. dakikada kazanmayı başardı.

Beşiktaş ( BJK ) vs Doğuş Üni Aurora ( AUR )

Orta koridorda yapılan 1v1'de Koearn Kid güzel oyun yaparak ilk kanı almayı başardı. BJK'in alt koridoru önde başlasa da AUR Draven'a 2 skor vermeyi başardı. AUR altında önde olsa da BJK takımı güzel hamleler yaparak maça ortak oldu. Oyunun orta aşamasında 2 takım da birbirine eşitti. AUR yaptığı Baron'da Madly güzel ulti atarak takımına Baron'u aldırmayı başardı ve takımını öne geçirdi. Aşağı koridorda AUR'un yaptığı kuşatma sırasında Wendelbo'nun hatasını iyi değerlendirek BJK, kuşatmayı sonlandırdı. Baron pitinde yapılan savaşta AUR takımı avantajlı çıkıp Baron güçlendirmesini de alarak maçı 37. dakikada kazanarak 2. liğe ortak oldu.

Bahçeşehir SuperMassive ( SUP ) vs Dark Passage ( DP )

SUP'un koridor aşamaları iyi geçti fakat fabFab yaptığı hatayla ilk kanı rakibe verdi. Objektifleri karşıya vermeyen SUP, maçta üstünlüğü ele aldı. SUP koridor barikatlarını ve minyonda üstünlük kurarak altında öne geçti. Makro oyunda ve objektiflerde önde olan SUP doğru hamleleri yaparak maçı 28 dakikada kapatarak hanesine 1 galibiyet daha ekledi.

GALAKTICOS ( GAL ) vs 1907 Fenerbahçe Espor ( FB )

Blue ilk defa aşağı koridorda saldırı gücü taşıyıcı şampiyonu olan Xayah'ı oynadı ve iyi performans gösterdi. Untara ise Vladimir'le "Beşte Beş" attı. Aşağı koridorda yapılan takasta Ruvelius, Kalista mızraklarını çekmek isterken çok zorlayınca rakibine ilk kanı verdi. Takım savaşlarında FB daha kararlı ve daha uyumluydu. Yapılan savaşlarda FB daha doğru oynayarak maçta altın farkını arttırdı. FB, 22. dakikada Baron güçlendirmesini aldı ve son savaşı da kazanıp maçı 25 dakikada kazandı.