Connect with us

GÜNDEM

VFŞL Yaz Mevsimi 7. Hafta 1. Gün Tamamlandı

Published

on

Bugün oynanan maçlarla beraber VFŞL Yaz Mevsimi 7. hafta 1. günü sonuna geldik.Lig iyice kızışıyor, tam 4 takım 2. sırayı paylaşıyor. Günün en büyük olayı, İstanbul Wildcats’in ligin lideri olan Royal Youth’u yenmesiydi. Başta StarScreen’in çok iyi oynadığı maçta IW takımı resmen kompozisyonuna çok iyi çalışıp gelmiş. Bu sayede de görüyoruz ki ligimizde her takım her takımı yenebilecek pozisyonda bu da ligin heyecanını git gide arttırıyor. Günün maç sonuçlarını, maç özetlerini, puan durumunu ve yarınki fikstürü makalemizde bulabilirsiniz. Eğer maçların özet veya tam şeklinde izlemek istiyorsanız LolEspor YouTube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

Galatasaray Espor ( GS ) vs Bursaspor Esports ( BUR )

Alt koridorda yapılan savaşta BUR takımı ilk kanı BalKhan’dan almayı başardı. Maç orta aşamalarda eşit geçti. GS, dakika 23’te karşı takımın Baron yapmasını engellemek isterken Baron’u çalamayıp 2 skor verdi. BUR takımı üstünlüğü Baron güçlendirmesi ve 2 skorla beraber ele aldı. Ragner alt koridorda 1v2 iyi oynarak takımına Baron’u kazandırdı. GS, Ragner’in güzel oyunuyla Baron’u alarak maça dönmeyi başardı. Son savaşta GS iyi oynayarak maçı 37. dakikada kazandı.

Royal Youth ( RYL ) vs İstanbul Wildcats ( IW )

Günün büyük sürprizi bu maçta oldu, bu maçın kazananı mükemmel bir performansla IW tarafı oldu. StarScreen ve Only35 iyi performans sergilediler, izleyicilere çok iyi oyunlar gösterdiler.Alt koridora yapılan baskında IW tarafı iyi oynarak ilk kanı almayı başardı. Yapılan savaşlarda IW takımı avantajlı çıkmayı başardı ve oyunda öne geçti. IW takımı oyunda doğru hamleleri yaparak üstünlüğü korudu. Royal Youth iyi hamleler yaparak maça ortak oldu. Fakat Azir ve 3 Dağ Ejderi’nin etkisiyle Baron güçlendirmesini alan IW, maçı 37. dakikada kazanmayı başardı.

Beşiktaş ( BJK ) vs Doğuş Üni Aurora ( AUR )

Orta koridorda yapılan 1v1’de Koearn Kid güzel oyun yaparak ilk kanı almayı başardı. BJK’in alt koridoru önde başlasa da AUR Draven’a 2 skor vermeyi başardı. AUR altında önde olsa da BJK takımı güzel hamleler yaparak maça ortak oldu. Oyunun orta aşamasında 2 takım da birbirine eşitti. AUR yaptığı Baron’da Madly güzel ulti atarak takımına Baron’u aldırmayı başardı ve takımını öne geçirdi. Aşağı koridorda AUR’un yaptığı kuşatma sırasında Wendelbo’nun hatasını iyi değerlendirek BJK, kuşatmayı sonlandırdı. Baron pitinde yapılan savaşta AUR takımı avantajlı çıkıp Baron güçlendirmesini de alarak maçı 37. dakikada kazanarak 2. liğe ortak oldu.

Bahçeşehir SuperMassive ( SUP ) vs Dark Passage ( DP )

SUP’un koridor aşamaları iyi geçti fakat fabFab yaptığı hatayla ilk kanı rakibe verdi. Objektifleri karşıya vermeyen SUP, maçta üstünlüğü ele aldı. SUP koridor barikatlarını ve minyonda üstünlük kurarak altında öne geçti. Makro oyunda ve objektiflerde önde olan SUP doğru hamleleri yaparak maçı 28 dakikada kapatarak hanesine 1 galibiyet daha ekledi.

GALAKTICOS ( GAL ) vs 1907 Fenerbahçe Espor ( FB )Blue ilk defa aşağı koridorda saldırı gücü taşıyıcı şampiyonu olan Xayah’ı oynadı ve iyi performans gösterdi. Untara ise Vladimir’le “Beşte Beş” attı. Aşağı koridorda yapılan takasta Ruvelius, Kalista mızraklarını çekmek isterken çok zorlayınca rakibine ilk kanı verdi. Takım savaşlarında FB daha kararlı ve daha uyumluydu. Yapılan savaşlarda FB daha doğru oynayarak maçta altın farkını arttırdı. FB, 22. dakikada Baron güçlendirmesini aldı ve son savaşı da kazanıp maçı 25 dakikada kazandı.

Advertisement
GÜNDEM2 sene ago

Nintendo Başkan’ından PS5 İçin Sony’ye Tebrik Geldi

MOBILE GAME2 sene ago

Genshin Impact PlayStation 5’de 60 FPS Çalışacak

GÜNDEM2 sene ago

Mass Effect: Legendary Edition Sonunda Duyuruldu

GÜNDEM2 sene ago

Modern Warfare & Warzone 1.29 Güncellemesi Yama Notları

PC GAME2 sene ago

Halo 4, PC İçin Geliyor

PC GAME2 sene ago

Türk Yapımı “MINDMIST” Aralık’ta Çıkış Yapıyor

PLAYSTATION2 sene ago

Horizon Forbidden West 2021’in Hangi Yarısında Bekleniyor?

GÜNDEM2 sene ago

Squarenix Enix, Marvel’s Avengers’tan Elde Ettiği Zararı Açıkladı!

GÜNDEM2 sene ago

Rockstar Games, Yeni Nesil Konsollarda Oyunları Hakkında Geriye Uyumluluk Desteğini Detaylandırdı

GÜNDEM2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Detaylı PC Ayar Menüsü Ortaya Çıktı

PC GAME2 sene ago

Mortal Kombat 11’in Yeni DLC Karakteri Mileena’nın Tatlı Yanları

GÜNDEM2 sene ago

Bioware, Mass Effect Remaster Trilogy’yi Resmen Duyurdu!

PC GAME2 sene ago

NBA 2K21 Xbox Series X’te ki 121.7 GB Olan Devasa Boyutu

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla 1. Gün Güncellemesi ve Detayları

PC GAME2 sene ago

Watch Dogs: Legion İçin Birçok Hatayı Düzelten Güncelleme Yayınlandı!

PLAYSTATION2 sene ago

PS5 Çıkış Oyunu Demon’s Souls İçin 4K 60 FPS Oynanış Videosu Yayınlandı!

GÜNDEM2 sene ago

The Medium, Ocak 2021’e kadar Ertelendi

GÜNDEM2 sene ago

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales İlk İnceleme Puanları Geldi!

PC GAME2 sene ago

Kerbal Space Program 2 Bu Sefer 2022’ye Ertelendi

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Xbox Series X İçin Video Yayınladı

TREND