VFŞL Yaz Mevsimi 8. Hafta 1. Gün Tamamlandı

Playofflara çok yaklaştık, işte VFŞL Yaz Mevsimi'nde 8. hafta 1. günün ardından oluşan puan durumu ve maçların özetleri.

VFŞL Yaz Mevsimi 8. Hafta 1. Gün Tamamlandı

Bugün yapılan karşılaşmalarla beraber VFŞL Yaz Mevsimi'nde 8. hafta 1. günü kapatmış olduk.

Playofflara çok yaklaştık, takımlar playofflar için önemli maçlara çıktı. Günün en çok beklenen derbi karşılaşması ve 2. liği doğrudan etkileyen maç GS - FB maçı oldu, taraftarlardan çok aktif tezahuratlar geldi ve sahne çok canlıydı. Derbiyi kazanan taraf GS oldu, Dumbledoge VFŞL'ye sağlam girdi. Doğuş Üni Aurora, Galakticos karşısında beklemediği bir mağlubiyet aldı. SUP ise Bursa'yı yenerek playofflar için sağlam adımlar attı. Royal Youth bugün önemli galibiyet aldı, ligi liderlik olarak bitirme yolunda.

Puan durumunu, maç sonuçlarını, yarınki fikstürü ve bugün oynanan maçların özetlerini makalemizde bulabilirsiniz.

Doğuş Üni Aurora ( AUR ) vs GALAKTICOS ( GAL )

Aurora üst koridora Darius tercihinde bulundu. Gragas'ın üst koridora yaptığı baskınla ilk kan Aurora tarafına gitti. Corki çıkan savaşlarda bedava skorlar alarak itemlerini erken dakikalarda tamamladı. İki takım da hata yapmaktan kaçınmaya çalıştı. Oyunda çok fazla savaş çıktı ve bu savaşlardan aldığı skorlarla beraber karlı çıkan Corki oldu. Rakibinin görüşü olmadan Baron güçlendirmesini almayı başaran Galakticos, Corki'nin de geç oyundaki gücüyle beraber kuşatma sırasında çıkan savaşta katliam alarak maçı kazandı.

Bahçeşehir SuperMassive ( SUP ) vs Bursaspor Esports ( BUR )

Bursaspor Esports, ormanda Sejuani'ye karşı seçim olarak Trundle'ı tercih etti. Karşı seçim almasına rağmen Move, Trundle'ı pek aktif kullanamadı. Stomaged ormanda öne geçti. fabFabulous üst koridorda iyi çıkardı, minyonda rakibine fark attı. İlk kan Umut'un alt koridora attığı güzel ışınlanla beraber Azir'e gitti. Koridorlardaki üstünlüğünü objektifle tamamlayan SUP, görüş üstünlüğü ele aldı. SUP, makro oyunu karşı rakibine göre daha doğru yaptı ve Baron'u alarak kuleleri art arda düşürdü. Alınan kulelerle beraber altın farkını da açan takım, fabFab'ın da güzel oyunuyla maçı 29 .dakikada kazandı.

Dark Passage ( DP ) vs İstanbul Wildcats ( IW )

Çok uzun bir sürenin ardından Naru ve Crystal ikilisini ligimizde gördük. İstanbul Wildcats alt koridora Karthus seçimini yaptı. Alt koridorda yapılan 2v2'de DP ikilisi iyi oynayarak ilk kanı almayı başardı. Naru bu maçta iyi performans gösterdi. İW, doğru hamleleri yaparak maçta öne geçti. Oyunda bolca savaşlar yaşandı, ejder tarafında yapılan savaşta DP hem ejderi hem de 3 skor alarak oyunu kazanmak için büyük bir üstünlük elde etti. Ejderin hemen ardından Baron'u da alan ekip, kuşatmalarla beraber maçı 27. dakikada kazanmayı başardı.

1907 Fenerbahçe Espor ( FB ) vs Galatasaray Espor ( GS )

Haftanın en beklenen maçı FB - GS derbisiydi. Bu derbiyi kazanan taraf GS oldu. Dumbledoge ligimize yeniden güzel bir giriş yaptı ve mükemmel bir Pyke performansı gösterdi. 1907 Fenerbahçe Espor , Vadi'ye bugün Wiz yerine Agurin ile indi. Fenerbahçe alt koridora Gragas vs Yasuo tercihini yaptı. 1907 Fenerbahçe Espor'un alt koridoru hatalı oynadığı için ilk kan Galatasaray Espor'a gitti. Hades bugün formda oynayamadı, çok fazla pozisyon hatalar yaptı ve rakiblerine skorlar verdi. Untara üst koridorda Vladimir'e baskı yaparak üstünlüğü ele aldı. GS'nin alt koridorunun güçlenmesi nedeniyle FB'nın planları suya düştü. Orta koridorda savaşı kazanan GS, altın farkını git gide arttırdı. Dumbledoge'nun bir Pyke oyunuyla beraber Galatasaray, 2. lik için önemli olan maçı kazanmayı başardı.

Royal Youth ( RYL ) vs Beşiktaş ( BJK )

Üst koridora yapılan baskınla beraber, Kireas ilk kanı almayı başardı. Closer, Karthus'u erken oyunda oldukça aktif oynadı. Maç her 2 takım için bazı dakikalarda eşit gitti. Royal Youth yaptığı güzel makro oyunlarıyla oyunda öne geçmeyi başardı. Objektifleri ve Baron güçlendirmesini de alan Royal Youth, kuşatmayla beraber kuleleri indirip maçı 30 . dakikada kazanıp liderliğini garantileme yolunda devam ediyor.