VFŞL Yaz Mevsimi Çeyrek Finallerin Fikstürü Belli Oldu

9. haftanın sona ermesiyle beraber play-offlar için net fikstür belli oldu.

VFŞL Yaz Mevsimi Çeyrek Finallerin Fikstürü Belli Oldu

Bugün ve dün oynanan maçların ardından VFŞL’de lig için son haftayı geride bıraktık. Son maçlarla beraber kesin olarak puan durumu ve mevsim finallerinin fikstürü belli oldu. Ligte lider olan Royal, ve onun ardından 2. olan SUP direkt olarak yarı finalden başlayacak. Galasaray ise 3. lükle bitirmiş durumda ligi. BJK vs AUR Tiebreak maçında kazanan BJK olduğu için BJK 4. sırayı AUR ise 5. sırayla ligi bitirdi. FB ise art arda mağlubiyetlerle beraber 6. sırayla ligi bitirdi.

Fikstürler neye göre belirlendi?

Royal Youth ligi lider olarak bitirdiği için onun karşısına ligi düşük sıralamada bitiren takım karşısına gelecek. SUP’un ise yüksek sıralamada bitiren takım karşısında yarı final oynayacak. BJK, AUR karşısında Tiebreak maçı kazandığı için yapacakları karşılaşmada taraf seçme hakkını BJK kazandı.

Mevsim Finalleri ne zaman başlayacak?

Her sezon olduğu gibi bu sezon da 2 hafta ara olacak çünkü hem araya Kurban Bayramı denk geliyor hem de takımların Mevsim Finallerine sağlıklı çalışması için uzun süre tanınıyor. Buna göre Mevsim Finalleri 17 Ağustos'ta başlayacak.