Connect with us

ESPOR

Worlds 2020 Grup Aşaması Beşinci Gün Maçları Tamamlandı | Suning, Grupta Lider!

Worlds 2020 Grup Aşaması beşinci gününde oynanan maçların ardından Suning takımı grubu lider olarak bitirdi. Team Liquid ve Machi Esports takımları Worlds 2020’ye veda etti.

Published

on

Worlds 2020’de heyecan, Grup Aşamasının 2. turuyla beraber kaldığı yerden devam ediyor. Worlds 2020’deki Grup aşaması maçlarına 1 gün ara verilmiş ve o aranın ardından 2. tur maçlarına geçilecekti. Bugün ise o 2. turun maçlarının ilk grubu olan A grubunun maçları oynandı. Hangi takımların Worlds 2020’ye devam edeceği ve hangi takımların eleneceği bu 2. turda kesin olarak belli olacak.

Bugün ise oynanan A grubu maçların ardından G2 Esports ile Suning takımları grupta ilk sırada kalarak Worlds 2020 Çeyrek Finallerine yükselmeye hak kazandı. Team Liquid ile Machi Esports takımları grupta son 2 sırayla beraber Worlds 2020 Grup Aşaması’nda turnuvaya veda eden ilk iki takım oldu.

Yarın ise B grubunun maçlarıyla beraber Worlds 2020 Grup Aşaması 2. tur dur durak devam edecek.

Worlds 2020 Grup Aşaması Beşinci Gün A Grubu Maç Sonuçları

 • Team Liquid vs G2 Esports(Kazanan)
 • Machi Esports vs Suning(Kazanan)
 • (Kazanan)G2 Esports vs Machi Esports
 • Suning vs Team Liquid(Kazanan)
 • (Kazanan)Team Liquid vs Machi Esports
 • (Kazanan)Suning vs G2 Esports
 • (Kazanan)Suning vs G2 Esports(Tiebreak)

Böylece A grubunun maçları sona erdi ve sırala tam olarak belli oldu. Günün son maçında oynanan Suning vs G2 Esports tiebreak karşılaşmasını Suning yenerek A grubunu lider olarak bitirdi. G2 Esports ise 2. sırada yerini alarak Grup Aşamasını bitirdi. Böylece Suning ile G2 Esports takımlar Çeyrek finale yükselmiş oldu. Maalesef Team Liquid ile Machi Esports takımları Worlds 2020’ye veda etti.

Worlds 2020 Grup Aşaması Altıncı Gün B Grubu Fikstürü

 • 9 Ekim 11.00 | PSG Talon vs Damwon Gaming
 • 9 Ekim 12.00 | Rogue vs JD Gaming
 • 9 Ekim 13.00 | Damwon Gaming vs Rogue
 • 9 Ekim 14.00 | JD Gaming vs PSG Talon
 • 9 Ekim 15.00 | PSG vs Rogue
 • 9 Ekim 16.00 | JD Gaming vs Damwon Gaming

Team Liquid vs G2 Esports

Günün ilk karşılaşmasında G2 Esports ile Team Liquid karşı karşıya geldi. Team Liquid için bu maç oldukça önemliydi çünkü kendileri Worlds 2020’ye veda etme eşiğindelerdi. Team Liquid, maça tutunmak için elinden geleni yapsa da maçı kazanamadı ve 1 – 3 duruma geldi.

Machi Esports vs Suning

İlk maçtaki gibi Machi Esports için de oldukça büyük bir öneme sahip olan karşılaşmanın kazananı LPL temsilcisi Suning takımı oldu. Maçın erken aşamaları her iki takım için de yakın geçse de Suning, aldığı üstünlükle beraber kar topu efekti sağladı. Kazandığı savaşların ardından ejderler, skorlar ve objektifleri de alarak Suning takımı bu maçı kazanarak Machi Esports takımına hiçbir fırsat tanımadı.

G2 Esports vs Machi Esports

Machi Esports bu karşılaşmada ise günün ikinci maçına rakibi G2 Esports karşısında çıktı. Machi Esports, bu maçı kazanamaz ise Worlds 2020’ye veda etmenin eşiğinde olacaktı. Öyle de oldu, Machi Esports bu maçı da kaybederek grubun en alt sıralamasında yerini aldı ve Worlds 2020 turnuvasına veda etmeye çok yakınlaştı. G2 Esports ise bu maçı da kazanarak liderliğini sürdürmeye devam etti.

Suning vs Team Liquid

Günün dördüncü karşılaşmasında ise Suning ile Team Liquid takımları karşı karşıya geldi. Şaşırtıcı bir şekilde Team Liquid, güçlü rakibi Suning karşısında galibiyet alarak Worlds 2020’ye devam etme konusunda devam dedi ve Worlds 2020’ye kalmak için son bir şans daha yarattı. Team Liquid için Worlds 2020 umutları devam ediyor.

Team Liquid vs Machi Esports

Team Liquid günün son maçına Machi Esports karşısında çıktı. Bir önceki maçı kazanıp büyük umutlarla bu maça giren Team Liquid, Worlds 2020’de kalmak için büyük mücadele içinde. Bu maçta özellikle Pantheon oyunuyla CoreJJ’nin önderliğinde Team Liquid, rakibi Machi Esports karşısında galibiyet almayı başardı ve Worlds 2020 kalıp kalmama hususu bir sonraki maç Suning vs G2 Esports maçına kaldı. Eğer G2 Esports bu maçı yenerse Team Liquid elenecek olup Suning yenerse Team Liquid, Suning takımı ile tiebreak maçına çıkacaktı.

Suning vs G2 Esports

Team Liquid’in kaderi bu maçın galibiyet alan takımına bağlıydı. Eğer G2 Esports bu maçı yenerse Team Liquid elenecek olup Suning yenerse Team Liquid, Suning takımı ile tiebreak maçına çıkacaktı. Suning takımı, rakibi G2 Esports karşısında önemli bir galibiyet elde etti. Böylece Team Liquid için Worlds 2020 turnuvasına veda yolları gözüktü.

Suning vs G2 Esports(Tiebreak)

Suning takımı bir önceki maçta G2 Esporta karşısında önemli bir galibiyet elde etmişti ve böylece her iki takım da aynı puana sahip oldular. Bu iki takım arasındaki eşitliği bozmak için bu iki takım arasında bir eşit bozma mücadelesi(tiebreak) oynandı. Fakat kaybeden takım Worlds 2020’ye veda etmeyecek ama bu maçı kazanan taraf Çeyrek Final’de önemli bir avantaj sahibi olacaktı. Suning, art arda iki defa G2 Esports takımını yenerek A grubunu lider olarak bitirdi.

GÜNDEM2 sene ago

Nintendo Başkan’ından PS5 İçin Sony’ye Tebrik Geldi

MOBILE GAME2 sene ago

Genshin Impact PlayStation 5’de 60 FPS Çalışacak

GÜNDEM2 sene ago

Mass Effect: Legendary Edition Sonunda Duyuruldu

GÜNDEM2 sene ago

Modern Warfare & Warzone 1.29 Güncellemesi Yama Notları

PC GAME2 sene ago

Halo 4, PC İçin Geliyor

PC GAME2 sene ago

Türk Yapımı “MINDMIST” Aralık’ta Çıkış Yapıyor

PLAYSTATION2 sene ago

Horizon Forbidden West 2021’in Hangi Yarısında Bekleniyor?

GÜNDEM2 sene ago

Squarenix Enix, Marvel’s Avengers’tan Elde Ettiği Zararı Açıkladı!

GÜNDEM2 sene ago

Rockstar Games, Yeni Nesil Konsollarda Oyunları Hakkında Geriye Uyumluluk Desteğini Detaylandırdı

GÜNDEM2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Detaylı PC Ayar Menüsü Ortaya Çıktı

PC GAME2 sene ago

Mortal Kombat 11’in Yeni DLC Karakteri Mileena’nın Tatlı Yanları

GÜNDEM2 sene ago

Bioware, Mass Effect Remaster Trilogy’yi Resmen Duyurdu!

PC GAME2 sene ago

NBA 2K21 Xbox Series X’te ki 121.7 GB Olan Devasa Boyutu

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla 1. Gün Güncellemesi ve Detayları

PC GAME2 sene ago

Watch Dogs: Legion İçin Birçok Hatayı Düzelten Güncelleme Yayınlandı!

PLAYSTATION2 sene ago

PS5 Çıkış Oyunu Demon’s Souls İçin 4K 60 FPS Oynanış Videosu Yayınlandı!

GÜNDEM2 sene ago

The Medium, Ocak 2021’e kadar Ertelendi

GÜNDEM2 sene ago

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales İlk İnceleme Puanları Geldi!

PC GAME2 sene ago

Kerbal Space Program 2 Bu Sefer 2022’ye Ertelendi

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Xbox Series X İçin Video Yayınladı

TREND