Connect with us

ESPOR

Worlds 2020 Grup Aşaması Sekizinci Gün Tamamlandı

Worlds 2020 Grup Aşaması’nda D grubunun oynanan maçlarının ardından Grup Aşaması tamamlandı ve bundan sonra artık playofflar başlıyor.

Published

on

Worlds 2020 Grup Aşaması sekizinci gününde oynanan maçların ardından ise D grubunun maçları tamamlandı. Böylece D grubunda sıralamalar belli olurken hangi takımların playofflara yükseldiği ve hangi takımların Worlds 2020’ye veda ettiği kesinleşmiş oldu. Günün ilk maçı karşılaşması, FlyQuest vs DRX karşılaşması ile başladı. Sekizinci gün de günün en çok beklenilen karşılaşması DRX vs TOP Esports maçıyla sona erdi.

Worlds 2020 Grup Aşaması’nda bütün maçlar tamamlandı ve yakın zamanda playofflar başlayacak. Grup Aşaması’ndan playofflara sadece 8 takım katılacak ve takımlar çeyrek finalden devam edecek. Gruptan birinci olarak çıkanlar playofflarda yüksek seri başı takım olarak eşleşecek. Yani birinci olan takımlar diğer grupların ikincisiyle eşleşirken ikinci olan takımlar da diğer grupların birincileriye eşlecek.

Top Esports, bugünkü kazandığı son maçla beraber Worlds 2020 Grup Aşaması’nda etkileyici bir performans sergiledi. Top Esports, D grubunun lideri olarak playofflara yüksek seri başı takım olarak girecek.

Worlds 2020 Grup Aşaması Sekizinci Gün D Grubu Maç Sonuçları

  • FlyQuest vs DRX(Kazanan)
  • Unicorns of Love vs Top Esports(Kazanan)
  • (Kazanan)DRX vs Unicorns of Love
  • Top Esports vs FlyQuest(Kazanan)
  • Unicorns of Love vs FlyQuest(Kazanan)
  • DRX vs Top Esports(Kazanan)

Geçtiğimiz günlerde A, B ve C grubunun maçları tamamlanmış ve o gruplardaki sıralamalar kesinleşmişti. Bugün ise Worlds 2020 Grup Aşaması sekizinci gününde D grubunun maçları oynandı. Günün son maçında oynanan Top Esports vs DRX karşılaşmasının sonucunda galip olan Top Esports, gruptaki birinciliğini garantileyip yüksek seri başı takımı oldu. Ön Eleme Aşaması’nda temsilcimiz Papara SuperMassive’i eleyen takım Unicorns of Love ile FlyQuest, bugün ve geçtiğimiz günlerde oynanan maçların ardından Worlds 2020’ye veda etti. Böylece dört gün boyunca oynanan grup maçları tamamlandı ve gruplarda ilk iki sırada kendine yer bulan 8 takım ise playoff çeyrek finallere yükseldi.

FlyQuest vs DRX

Worlds 2020 Grup Aşaması sekizinci günün ilk maçında FlyQuest ile DRX takımları karşı karşıya geldi. Espor tutkunlarının gözünde DRX takımı, favori takım olarak maça çıktı. Maçta doğru hamleler yaparak aktif yol izleyen DRX, dominant bir performansla maçı 30 dakikalık bir sürenin ardından 14.000 altın farkıyla maçı kazanmayı başardı. Ve 3 – 1 duruma gelerek grupta hala ikinciliğini sürdürdü.

Unicorns of Love vs Top Esports

Worlds 2020 Grup Aşaması sekizinci günün ikinci maçında, Ön Eleme Aşaması’ndan yükselen ve temsilcimiz Papara SuperMassive’i ön eleme finallerinde eleyen LCL temsilcisi Unicorns of Love ile LPL şampiyon takımı Top Esports karşı karşıya geldi. LPL şampiyonu, tabii ki bu maça favori taraf olarak karşılaşmaya başladı. Zaten espor tutkunları tarafından Top Esports takımına Worlds 2020 şampiyonu aday takımı olarak gösteriliyordu. LPL temsilcisi, 15.000 altın farkıyla beraber Okyanus Ruhu’nu da alarak maçı 26 dakikalık kısa bir sürenin ardından kazanmayı başardı ve böylece Top Esports namağlup takımı olmaya devam ediyor.

DRX vs Unicorns of Love

Az önceki maçından mağlubiyet alan Unicorns of Love, 0 – 4 duruma gelmişti. Günün üçüncü maçında ise DRX vs Unicorns of Love karşılaşması oynandı. Unicorns of Love, bu maçta kazanmak için bir şeyler yapsa da bu maçı kazanamadı ve 0 – 5 duruma geldi.

Top Esports vs FlyQuest

Günün dördüncü karşılaşmasında Top Esports ile FlyQuest takımları karşı karşıya geldi. LCS’in şu anda Worlds 2020’de en güçlü görünen takımı FlyQuest, bu maçta şaşırtılacak bir şekilde izleyicilere bir sürpriz yaşattı. Uzun bir süre tarafları tarafından konuşulacak bir galibiyeti almayı başardı. Top Esports’un yanlış hamleleriyle birlikte FlyQuest, etkileyici bir biçimce elenmeden önce LPL şampiyonu Top Esports’u yenmeyi başardı ve kendilerine büyük bir tebessüm yarattı. Top Esports ise playofflara çıkmadan önce kendilerinin bir açığını da göstermiş oldu.

Unicorns of Love vs FlyQuest

FlyQuest, kazandığı diğer maçtan dolayı bu maça rahat çıktı diyebiliriz. LCL temsilcisi Unicorns of Love ile Worlds 2020’de en güçlü görünen LCS temsilcisi FlyQuest’i karşı karşıya getiren Worlds 2020 Grup Aşaması sekizinci günün beşinci maçında, FlyQuest etkileyici bir performansla bu maçı da kazanmayı başardı. FlyQuest, Worlds 2020’den elenmeden önce 3 galibiyet almayı başardı ve diğer LCS takımlarına nazaran daha iyi bir performans göstererek turnuvaya veda etti.

DRX vs Top Esports

Günün ve hatta Worlds 2020 en çok beklenilen karşılaşmaların biri DRX ile Top Esports arasında oynandı. Her iki takım birbirine çok yakın performanslar sergileyen maçta, ilk kan uzunca bir süredir alınmadı. Bu da hem iki takımın hem de iki takım da oynadığı maçın kalitesini gayet ortaya çıkarıyordu. Her iki takım için de yakın geçen uzun bir sürenin ardından Top Esports, orta koridorda Knight’ın yaptığı güzel oyunla beraber tempoyu yakalamayı başardı. Ve aldığı Baron ve kazandığı savaşların ardından espor izleyicileri tarafından en çok beklenen maçı kazanmayı başardı ve D grubundan birinci olarak ayrılmayı başardı.

GÜNDEM2 sene ago

Nintendo Başkan’ından PS5 İçin Sony’ye Tebrik Geldi

MOBILE GAME2 sene ago

Genshin Impact PlayStation 5’de 60 FPS Çalışacak

GÜNDEM2 sene ago

Mass Effect: Legendary Edition Sonunda Duyuruldu

GÜNDEM2 sene ago

Modern Warfare & Warzone 1.29 Güncellemesi Yama Notları

PC GAME2 sene ago

Halo 4, PC İçin Geliyor

PC GAME2 sene ago

Türk Yapımı “MINDMIST” Aralık’ta Çıkış Yapıyor

PLAYSTATION2 sene ago

Horizon Forbidden West 2021’in Hangi Yarısında Bekleniyor?

GÜNDEM2 sene ago

Squarenix Enix, Marvel’s Avengers’tan Elde Ettiği Zararı Açıkladı!

GÜNDEM2 sene ago

Rockstar Games, Yeni Nesil Konsollarda Oyunları Hakkında Geriye Uyumluluk Desteğini Detaylandırdı

GÜNDEM2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Detaylı PC Ayar Menüsü Ortaya Çıktı

PC GAME2 sene ago

Mortal Kombat 11’in Yeni DLC Karakteri Mileena’nın Tatlı Yanları

GÜNDEM2 sene ago

Bioware, Mass Effect Remaster Trilogy’yi Resmen Duyurdu!

PC GAME2 sene ago

NBA 2K21 Xbox Series X’te ki 121.7 GB Olan Devasa Boyutu

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla 1. Gün Güncellemesi ve Detayları

PC GAME2 sene ago

Watch Dogs: Legion İçin Birçok Hatayı Düzelten Güncelleme Yayınlandı!

PLAYSTATION2 sene ago

PS5 Çıkış Oyunu Demon’s Souls İçin 4K 60 FPS Oynanış Videosu Yayınlandı!

GÜNDEM2 sene ago

The Medium, Ocak 2021’e kadar Ertelendi

GÜNDEM2 sene ago

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales İlk İnceleme Puanları Geldi!

PC GAME2 sene ago

Kerbal Space Program 2 Bu Sefer 2022’ye Ertelendi

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Xbox Series X İçin Video Yayınladı

TREND