Connect with us

ESPOR

Worlds 2020 Grup Aşaması’nda Dördüncü Gün Sona Erdi!

Bugün oynanan maçların ardından Worlds 2020 Grup Aşaması dördüncü gün tamamlandı ve 8 Ekim’de 2. tur maçları başlıyor.

Published

on

Espor tutkunları tarafından beklenen merakla beklenen dünyanın en büyük League of Legends turnuvası Worlds 2020 heyecanı, Grup aşamasıyla beraber kaldığı yerden devam ediyor. Dün bildiğiniz üzere grup aşamasının üçüncü günü tamamlanmıştı. Bugün ise oynanan maçların ardından dördüncü gün de sona erdi ve takımlar Worlds 2020’de grupta kalmak için mücadele ettiler.

Günün ilk maçı G2 Esports vs Team Liquid karşılaşmasıydı. Şaşırtıcı bir şekilde Team Liquid, beklenilmeyen bir galibiyetle beraber grupta kalmak için önemli bir yol kat etti. Günün son karşılaşması ise TSM ile LGD Gaming arasında oynandı. TSM, rakibi LGD Gaming karşısında yenilerek mantık olarak Worlds 2020 turnuvasına veda etmeye çok yakın durumda.

Ayrıca Worlds 2020’de takımlar bir gün ara verecek ve maçlar A grubuyla olmak üzere 8 Ekim tarihinde oynanmaya devam edecek.

Worlds 2020 Grup Aşaması Dördüncü Gün Maç Sonuçları

 • (Kazanan)Team Liquid vs G2 Esports
 • Machi Esports vs Suning(Kazanan)
 • (Kazanan)DRX vs FlyQuest
 • (Kazanan)Top Esports vs Unicorns of Love
 • (Kazanan)Fnatic vs Gen.G Esports
 • TSM vs LGD Gaming(Kazanan)

Dünya Şampiyonası 2020 turnuvasında Grup aşamasında özellikle günün ilk maçında Team Liquid, şaşırtıcı beklenilmeyecek bir performansla G2 Esports karşısında beklenilmeyen bir galibiyet elde etti. Aynı gruptan Machi Esports’un da kaybetmesiyle beraber eşit duruma geldiler. C grubunda ise bugün Fnatic ile Gen.G takımları arasında bir karşılaşma oynandı. Günün beşinci karşılaşmasında bir sürpriz de Fnatic’ten geldi, Fnatic Gen.G karşısında oynadığı maçta galip ayrıldı. Böylece C grubunda işler iyice kızıştırdı.

TSM ile LGD Gaming’i karşı karşıya getiren maç günün son karşılaşmasıydı. Belki de mantık olarak TSM’in geleceğini ve Worlds 2020’de devam edip etmeyeceğini belirleyen maçtı. TSM bu maçtan da mağlubiyet alarak şu ana kadar hanesine hiç galibiyet sayısı ekleyememiş oldu ve böylece 0 – 3 durumuna gelerek C grubun sonuncusu oldu.

Worlds 2020 Grup Aşaması Beşinci Gün Fikstürü

 • 8 Ekim 11.00 | Team Liquid vs G2 Esports
 • 8 Ekim 12.00 | Machi Esports vs Suning
 • 8 Ekim 13.00 | G2 Esports vs Machi Esports
 • 8 Ekim 14.00 | Suning vs Team Liquid
 • 8 Ekim 15.00 | Team Liquid vs Machi Esports
 • 8 Ekim 16.00 | Suning vs G2 Esports

Team Liquid vs G2 Esports

Worlds 2020 Grup aşaması dördüncü günün ilk maçında Team Liquid ile G2 Esports karşı karşıya geldi. Bu maçta Team Liquid, hem espor izleyicilerine hem de rakibine sürpriz yaşattı. Şaşırtıcı bir performansla beraber Team Liquid, G2 Esports karşısında beklenilmeyen bir galibiyet kazandı. Böylece Worlds 2020’ye devam etme konusunda önemli bir koz elde etti.

Machi Esports vs Suning

İki takım için de gruplara kalmak için önemli bir maç olan karşılaşmada Machi Esports ile Suning takımları günün ikinci maçında karşı karşıya geldi. Her ne kadar Machi Esports, maçta erken aşamalarda altında öne geçmeyi başarsa da Suning takımı çok dominant bir performansla galibiyet sayısını kaparak rakibine mağlubiyeti tattırdı.

DRX vs FlyQuest

Günün üçüncü karşılaşmasında ise DRX’in rakibi FlyQuest oldu. İki takım arasından tabii ki DRX takımı favori olarak maça çıktı. FlyQuest ejderlede avantajlı konumda olsa da DRX yakaladığı üstünlükle beraber rakibine daha da baskı kurarak maçı kazanmayı başardı. ve 30. dakikanın başında 14.000 bir altın farkıyla dominant bir performans sergileyerek DRX bu maçı kazanmayı başardı.

Top Esports vs Unicorns of Love

Günün dördüncü karşılaşmasında ise Unicorns of Love’un rakibi Top Esports oldu. Ön Eleme aşamasından Grup aşamasına yükselen takım Unicorns of Love’un Top Esports karşısında neredeyse hiçbir şansı olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ki maçın sonucu da düşündüğümüz gibi oldu, Top Esports rakibine hiçbir şans tanımadan maçı 31 dakikalık bir sürenin ardından kazanarak lider koltuğuna oturmaya devam ediyor.

Fnatic vs Gen.G Esports

Günün beşinci karşılaşmasında ise Fnatic cephesinden bir sürpriz daha geldi. Fnatic ilginç bir şekilde maça favori olarak çıkan Gen.G Esports takımını yenmeyi başardı. Her iki takım için de çok yakın geçen savaşların ardından Fnatic, etkileyici bir performansla beraber maçı kazanarak rakibi Gen.G karşısında galibiyet tadını aldı. Böylece Fnatic ile Gen.G Esports takımları grupta aynı galibiyet ve mağlubiyet sayılarını paylaşıyor. C grubunda işler kızışıyor diyebiliriz.

TSM vs LGD Gaming

Günün son karşılaşması TSM ile LGD Gaming takımları arasında oynandı. Bu maç, TSM’in gruplara kalıp kalmayacağı konusunda oldukça çok öneme sahipti. Eğer TSM, bu maçı kazanabilirse gruplara kalmak için önemli ve ilk galibiyetini almış olacaktı. Fakat LGD Gaming, bu fırsatı rakibi TSM’e tanımadı ve böylece TSM bu maçtan da mağlubiyet alarak 0 – 3 duruma geldi ve gruplarda alt sıralara yerleşti. Eğer TSM 2. tur maçlarında şaşırtıcı bir hamle yapmazsa mantık olarak TSM için Worlds 2020 turnuvasına gruplardan en erken ayrılan takım diyebiliriz.

GÜNDEM11 ay ago

Nintendo Başkan’ından PS5 İçin Sony’ye Tebrik Geldi

MOBILE GAME11 ay ago

Genshin Impact PlayStation 5’de 60 FPS Çalışacak

GÜNDEM11 ay ago

Mass Effect: Legendary Edition Sonunda Duyuruldu

GÜNDEM12 ay ago

Modern Warfare & Warzone 1.29 Güncellemesi Yama Notları

PC GAME12 ay ago

Halo 4, PC İçin Geliyor

PC GAME12 ay ago

Türk Yapımı “MINDMIST” Aralık’ta Çıkış Yapıyor

PLAYSTATION12 ay ago

Horizon Forbidden West 2021’in Hangi Yarısında Bekleniyor?

GÜNDEM12 ay ago

Squarenix Enix, Marvel’s Avengers’tan Elde Ettiği Zararı Açıkladı!

GÜNDEM12 ay ago

Rockstar Games, Yeni Nesil Konsollarda Oyunları Hakkında Geriye Uyumluluk Desteğini Detaylandırdı

GÜNDEM12 ay ago

Assassin’s Creed Valhalla Detaylı PC Ayar Menüsü Ortaya Çıktı

PC GAME12 ay ago

Mortal Kombat 11’in Yeni DLC Karakteri Mileena’nın Tatlı Yanları

GÜNDEM12 ay ago

Bioware, Mass Effect Remaster Trilogy’yi Resmen Duyurdu!

PC GAME12 ay ago

NBA 2K21 Xbox Series X’te ki 121.7 GB Olan Devasa Boyutu

PC GAME12 ay ago

Assassin’s Creed Valhalla 1. Gün Güncellemesi ve Detayları

PC GAME12 ay ago

Watch Dogs: Legion İçin Birçok Hatayı Düzelten Güncelleme Yayınlandı!

PLAYSTATION12 ay ago

PS5 Çıkış Oyunu Demon’s Souls İçin 4K 60 FPS Oynanış Videosu Yayınlandı!

GÜNDEM12 ay ago

The Medium, Ocak 2021’e kadar Ertelendi

GÜNDEM12 ay ago

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales İlk İnceleme Puanları Geldi!

PC GAME12 ay ago

Kerbal Space Program 2 Bu Sefer 2022’ye Ertelendi

PC GAME12 ay ago

Assassin’s Creed Valhalla Xbox Series X İçin Video Yayınladı

TREND