Connect with us

ESPOR

Worlds 2020 İkinci Yarı Final Karşılaşması Tamamlandı | Suning Finalde!

Worlds 2020’de son yarı final karşılaşması tamamlandı ve günün sonunda Suning, adını Büyük Final’e yazdıran takım oldu.

Published

on

Bildiğiniz üzere espor tutkunları tarafından ve dünyanın en büyük espor tunuvası olan Worlds 2020’de Grup aşamasının hemen ardından Çeyrek Finallar oynanmaya başlanmış ve oynanan karşılaşmaların ardından Yarı Finale çıkan takımlar ve Yarı Final eşleşmeleri belli olmuştu.

Dün 24 Ekim saat 13.00 itibarıyla Worlds 2020’de Yarı Final karşılaşmalarının ilki olan G2 Esports vs Damwon Gaming karşılaşmasıyla beraber Yarı Final maçları başlamış oldu. Dünkü seride Damwon Gaming, karşı rakibine özellikle son maçta hiç nefes aldırmadan rakibi G2 Esports’u 3 – 1 yenerek elemeyi başardı ve Worlds 2020’de adını Büyük Final’e yazdıran ilk takım oldu.

Suning, Büyük Final’de Damwon Gaming Karşısında Oynayacak!

Bugün ise Yarı Final karşılaşmalarının ikincisi ve sonuncu serisi, Suning ile Top Esports arasında oynandı. Genellikle çoğu espor izleyicileri tarafından bu seri için hatta Worlds 2020 şampiyon takımı bakımından favori görülen Top Esports’un karşısına Çeyrek Final’de JD Gaming’i dominant bir performansla 3 – 1 eleyip Yarı Final’e yükselen Suning takımı geldi.

Top Esports ile Suning takımlarını karşı karşıya getiren Yarı Final karşılaşmasının sonucunda ise Suning takımı, rakibi Top Esports’u çok etkileyici ve harika bir performansla beraber 3 – 1 yenmeyi başardı ve böylece Worlds 2020’de adını Büyük Final’e yazdıran ikinci takımı olmayı başardı.

Worlds 2020’nin Büyük Finali’nde ise Suning vs Damwon Gaming karşılaşması 5 maçlık seri üzerinden 31 Ekim tarihinde oynanacak.

Worlds 2020 | Yarı Finaller Maç Sonucu

  • (Kazanan)Damwon Gaming 3 – 1 G2 Esports
  • Top Esports 1 – 3 Suning(Kazanan)

Worlds 2020 | Yarı Finaller – Top Esports vs Suning | 1. Maç

Worlds 2020’de Yarı Finallerin ikinci karşılaşmasında Top Esports ile Suning takımlarını karşı karşıya getiren serinin ilk maçında Suning, Wukong tercihinde bulunarak güzel bir işe imza attı. Üst koridorda Suning, sıçrası olmayan Jayce’i iyi cezalandırarak büyük bir üstünlük yakaladı. Jackeylove’a erken aşamalarda fazla skor gitti. Top Esports aldığı Alametlerle beraber altında öne geçti ve objektifleri topladı. Top Esports’un art arda aldığı 3 ejderin ardından Ruha ulaşmasını istemeyen Suning, ejder bölgesinde güzel bir savaş başlattı ve kendilerinin ilk ejderini almayı başardı. Aldığı skorların ardından Baron’u da alan Suning, maçı 29 dakikalık bir sürenin ardından kazanmayı başardı ve böylece seriye 1 – 0 önde başladı.

Worlds 2020 | Yarı Finaller – Top Esports vs Suning | 2. Maç

Worlds 2020’de Yarı Finallerin ikinci karşılaşmasında Top Esports ile Suning takımlarını karşı karşıya getiren serinin ikinci maçında Angel, 13. dakikada ilk kanı almayı başardı. Suning, 3 ejderi de art arda almayı başardı. Yapılan savaşların ardından Top Esports, avantajlı bir şekilde çıkmayı başardı ve Baron’u aldı. Jackey Love, bu maçta çok gereksiz öldü. Hem aldığı Baron hem de topladığı skorların ardından Top Esports, büyük bir üstünlükle 33 dakikalık bir sürenin ardından maçı kazanmayı başardı ve seride eşitlik getirdi.

Worlds 2020 | Yarı Finaller – Top Esports vs Suning | 3. Maç

Worlds 2020’nin son yarı final karşılaşmasının üçüncü maçında Suning takımının üst koridor oyuncusu Bin, üst koridor için Jax tercihinde bulundu. Dakika 2’de alt koridorda yapılan 2v2 savaşın ardından ilk kanı hunfeng ilk kanı almayı başardı ama hemen ardından karşılık geldi. Dakika 3’te ise üst koridorda yapılan kule altı baskının ardından 2 skor Suning tarafına gitti. Suning, erken aşamalarda koridorlardan çok fazla skor topladı ve altın farkını 3000’lere kadar çıkardı. Oyunun her dakikasında Suning takımı, altında, skorda ve seviyede üstün durumdaydı. Top Esports’un orta koridor oyuncusu knight, elinden geleni yapsa da maçı tutmayı başaramadı ve büyük bir farkın ardından Suning takımı 39 dakikalık bir sürenin ardından serinin üçüncü maçını kazandı ve seride 2- 1 öne geçti.

Worlds 2020 | Yarı Finaller – Top Esports vs Suning | 4. Maç

Worlds 2020 Top Esports ile Suning arasında oynanan yarı final serisinin dördüncü maçında yine Suning takımının üst koridor oyuncusu Jax tercihinde bulundu. Ayrıca söz konusu takımın ormancısı da Jarvan IV tercihinde bulundu. Yine üçüncü maçtaki gibi ilk kan Suning tarafına gitti. Gariptir ki seride genel olarak ilk 3 ejderi art arda alan taraf her kaybeden taraf oldu. Yine bu garip olay bu maçta da yaşandı, 3 ejderi art arda alan Top Esports, karşılaşmasının sonucunda kaybeden takım oldu. Yaptığı savaşın ardından avantajlı duruma gelen Suning, rakibinin Ejder Ruhuna ulaşmasını engelledi ve Bulut Ejderi’ni almayı başardı. Birbirine çok yakın geçen savaşların ardından Suning, 41 dakikalık bir sürenin ardından kazanmayı başardı ve adını Büyük Final’e yazdırmayı başardı. Böylece Suning takımı, Büyük Final’de 31 Ekim’de Damwon Gaming karşısında kupayı kaldırmak için mücadele edecek.

GÜNDEM2 sene ago

Nintendo Başkan’ından PS5 İçin Sony’ye Tebrik Geldi

MOBILE GAME2 sene ago

Genshin Impact PlayStation 5’de 60 FPS Çalışacak

GÜNDEM2 sene ago

Mass Effect: Legendary Edition Sonunda Duyuruldu

GÜNDEM2 sene ago

Modern Warfare & Warzone 1.29 Güncellemesi Yama Notları

PC GAME2 sene ago

Halo 4, PC İçin Geliyor

PC GAME2 sene ago

Türk Yapımı “MINDMIST” Aralık’ta Çıkış Yapıyor

PLAYSTATION2 sene ago

Horizon Forbidden West 2021’in Hangi Yarısında Bekleniyor?

GÜNDEM2 sene ago

Squarenix Enix, Marvel’s Avengers’tan Elde Ettiği Zararı Açıkladı!

GÜNDEM2 sene ago

Rockstar Games, Yeni Nesil Konsollarda Oyunları Hakkında Geriye Uyumluluk Desteğini Detaylandırdı

GÜNDEM2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Detaylı PC Ayar Menüsü Ortaya Çıktı

PC GAME2 sene ago

Mortal Kombat 11’in Yeni DLC Karakteri Mileena’nın Tatlı Yanları

GÜNDEM2 sene ago

Bioware, Mass Effect Remaster Trilogy’yi Resmen Duyurdu!

PC GAME2 sene ago

NBA 2K21 Xbox Series X’te ki 121.7 GB Olan Devasa Boyutu

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla 1. Gün Güncellemesi ve Detayları

PC GAME2 sene ago

Watch Dogs: Legion İçin Birçok Hatayı Düzelten Güncelleme Yayınlandı!

PLAYSTATION2 sene ago

PS5 Çıkış Oyunu Demon’s Souls İçin 4K 60 FPS Oynanış Videosu Yayınlandı!

GÜNDEM2 sene ago

The Medium, Ocak 2021’e kadar Ertelendi

GÜNDEM2 sene ago

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales İlk İnceleme Puanları Geldi!

PC GAME2 sene ago

Kerbal Space Program 2 Bu Sefer 2022’ye Ertelendi

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Xbox Series X İçin Video Yayınladı

TREND