Connect with us

ESPOR

Worlds 2020 İlk Yarı Final Karşılaşması Tamamlandı | Damwon Gaming Finalde!

Worlds 2020 Yarı Finallerin ilk karşılaşması tamamlandı, Damwon Gaming Finalde!

Published

on

Espor tutkunları tarafından en çok merakla beklenilen dünyanın en büyük turnuvası Worlds 2020’de geçtiğimiz günlerde çeyrek final karşılaşmaları sona ermiş ve ardından yarı final eşleşmeleri belli olmuştu.

Worlds 2020’de Çeyrek finaller tamamlanmış ve bugün saat 13.00 itibarıyla Yarı Finaller başlamıştı. Yarı Finallerin ilk karşılaşması Damwon Gaming vs G2 Esports arasında oynandı.

G2 Esports, çeyrek finalde Gen.G Esports takımını 3- 0 olarak dominant bir şekilde yenerek büyük bir ivmeyle Damwon Gaming’in karşısına gelmişti. Fakat Damwon Gaming, oldukça güçlü bir takım, bu yüzden G2 Esports’un işi Gen.G Esports karşısındaki gibi kolay değildi.

Damwon Gaming Finalde!

Oynanan maçların ardından Damwon Gaming, her ne kadar rakibi G2 Esports karşısında bir maç verse de rakibine daha fazla şans tanımadı ve seriyi 3 – 1 yenerek Büyük Final’e adını yazdıran ilk takım oldu ve Worlds 2020’de finalist olarak yerini buldu.

Yarın yarı finallerin ikinci karşılaşması oynanacak, Suning ile Top Esports takımları arasında oynanacak karşılaşmanın kazananı Büyük Final’de Damwon Gaming’in rakibi olacak. Yarı finalin ikinci karşılaşması yarın saat 13.00 itibarıyla başlayacak. Büyük Final ise 31 Ekim tarihinde oynanacak.

Worlds 2020 | Yarı Finaller Maç Sonucu

  • (Kazanan)Damwon Gaming 3 – 1 G2 Esports

Worlds 2020 | Yarı Finaller – Damwon Gaming vs G2 Esports | 1. Maç

Yarı finallerin ilk karşılaşmasında Damwon Gaming ile G2 Esports takımları arasında oynandı. Serinin ilk maçında G2 Esports, erken aşamalarda ilk kanın da avantajıyla öne geçmeyi başardı. Fakat Worlds 2020’de bu seri hariç diğer maçlarda övdüğümüz Mikyx, bu seride kötü bir performans gösterdi. Art arda skorlar vererek geri düşen G2 Esports, aslına bakarsak yaptığı tercihlerin cezasını çekti diyebiliriz. Damwon Gaming, aldığı skorlarla beraber objektifleri de toplayıp maçı kazanmayı başardı.

Worlds 2020 | Yarı Finaller – Damwon Gaming vs G2 Esports | 2. Maç

Serinin ikinci maçında G2 Esports’un ilk maça göre daha iyi tercihlerde bulunduğunu söyleyebiliriz. Nuguri’den bu maçta üst koridora Fiora tercihini gördük. G2 Esports, üst koridora yaptığı art arda baskılarla beraber Nuguri’yi düşürmeyi başardı. LEC temsilcisi, bu maçta daha sinerjik oynayarak doğru hamlelerle beraber maçta üstünlüğünü kurdu. Aldığı objektiflerle beraber G2 Esports, altını farkını da iyice çıkarıp maçı kazanmayı başardı ve seride 1 – 1 olarak eşitlik getirdi.

Worlds 2020 | Yarı Finaller – Damwon Gaming vs G2 Esports | 3. Maç

G2 Esports’un destek oyuncusu Mikyx, bu maçta beklentini altında bir performans gösterdi ve bu maçta çok fazla skor verdi. G2 Esports, erken aşamalarda alt koridora bir baskın denedi ve bu baskın tam tersine dönünce Ashe’e iki skor gitti. Ghost, çeyrek finalde Rekkles’ın Sion karşısındaki yaptığı yanlış eşya hamlesini bu maçta yapmadı ve Sion karşısında Mahvolmuş Kralın Kılıcı eşyasını aldı. Ashe, aldığı skorlarla beraber çok fazla öne geçti. Ejder tarafında da avantajlı durumda olan Damwon Gaming, takım savaşların ardından skorları toplamayı başardı ve maçı kazanarak seride 2 – 1 öne geçti.

Worlds 2020 | Yarı Finaller – Damwon Gaming vs G2 Esports | 4. Maç

Serinin dördüncü maçında Caps, yine Sylas tercihinde bulundu. Caps, 1v1’de girdiği yanlış takasın ardından ilk kanı rakibine vermek zorunda kaldı. Üst koridor tarafında da basılan kule altı baskınında başarılı çıkınca Damwon Gaming, neredeyse her koridorda üstünlüğünü kurdu. Ejder bölgesinde yapılan savaşta G2 Esports takımı çok dağınık gözüktü ve bir skor verdi. Damwon Gaming, yapılan savaşların ardından art arda skorları bulmayı başardı ve altın farkını 8000’lere kadar çıkardı. Aldığı Alamet’le birlikte kuşatmaya başlayan Damwon, maçı 19 dakikalık çok kısa bir sürenin ardından kazanarak adını Büyük Final’e yazdırmayı başardı. Yarınki yarı final karşılaşmasının kazananı 31 Ekim’de Büyük Final’de Damwon Gaming’in karşısında oynayacak.

GÜNDEM11 ay ago

Nintendo Başkan’ından PS5 İçin Sony’ye Tebrik Geldi

MOBILE GAME11 ay ago

Genshin Impact PlayStation 5’de 60 FPS Çalışacak

GÜNDEM11 ay ago

Mass Effect: Legendary Edition Sonunda Duyuruldu

GÜNDEM11 ay ago

Modern Warfare & Warzone 1.29 Güncellemesi Yama Notları

PC GAME11 ay ago

Halo 4, PC İçin Geliyor

PC GAME11 ay ago

Türk Yapımı “MINDMIST” Aralık’ta Çıkış Yapıyor

PLAYSTATION11 ay ago

Horizon Forbidden West 2021’in Hangi Yarısında Bekleniyor?

GÜNDEM11 ay ago

Squarenix Enix, Marvel’s Avengers’tan Elde Ettiği Zararı Açıkladı!

GÜNDEM11 ay ago

Rockstar Games, Yeni Nesil Konsollarda Oyunları Hakkında Geriye Uyumluluk Desteğini Detaylandırdı

GÜNDEM11 ay ago

Assassin’s Creed Valhalla Detaylı PC Ayar Menüsü Ortaya Çıktı

PC GAME11 ay ago

Mortal Kombat 11’in Yeni DLC Karakteri Mileena’nın Tatlı Yanları

GÜNDEM11 ay ago

Bioware, Mass Effect Remaster Trilogy’yi Resmen Duyurdu!

PC GAME11 ay ago

NBA 2K21 Xbox Series X’te ki 121.7 GB Olan Devasa Boyutu

PC GAME11 ay ago

Assassin’s Creed Valhalla 1. Gün Güncellemesi ve Detayları

PC GAME11 ay ago

Watch Dogs: Legion İçin Birçok Hatayı Düzelten Güncelleme Yayınlandı!

PLAYSTATION11 ay ago

PS5 Çıkış Oyunu Demon’s Souls İçin 4K 60 FPS Oynanış Videosu Yayınlandı!

GÜNDEM11 ay ago

The Medium, Ocak 2021’e kadar Ertelendi

GÜNDEM11 ay ago

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales İlk İnceleme Puanları Geldi!

PC GAME11 ay ago

Kerbal Space Program 2 Bu Sefer 2022’ye Ertelendi

PC GAME11 ay ago

Assassin’s Creed Valhalla Xbox Series X İçin Video Yayınladı

TREND