Connect with us

ESPOR

Worlds 2020 Şampiyonu Damwon Gaming Oldu!

Worlds 2020’de Şampiyon Damwon Gaming oldu.

Published

on

Worlds 2020’de Grup aşamasının hemen ardından Çeyrek Finallere geçtik ve daha sonrasında Yarı Finaller de tamamlanmıştı. Son olarak espor tutkunlarının da merakla beklediği o büyük karşılaşma olan Büyük Final serisi bugün saat 13.00 itibarıyla başladı. Damwon Gaming, rakibi Suning’i 3 – 1 yenerek Worlds 2020’nin şampiyonu oldu.

Daha önce de belirttiğimiz üzere LPL temsilcisi Suning, Çeyrek Final güçlü rakibi JD Gamin karşısında 3-1 kazanmış ve Yarı Final’e yükselmişti. Daha sonrasında ise Suning, Yarı Finalde çok büyük rakibi olan ve bu turnuva için çoğu espor izleyici tarafından Worlds 2020 Şampiyon takımı olarak gösterilen Top Esports olmuştu. Ama Suning, adeta olağanüstü bir performans sergileyip Top Esports’u 3-1 yenerek Büyük Final’e yükselmişti.

Suning’in rakibi Damwon Gaming ise LCK’in en önemli takımlarından biri olarak gösteriliyor. LCK’in temsilcisi Damwon Gaming, güzel geçen Grup Aşamasından sonra Çeyrek Final aşamasında DRX ile karşı karşıya gelmişti. 3 – 0’lık dominant bir performanstan sonra Damwon Gaming, etkileyici bir oyun sergilemişti. Daha sonra Yarı Finalde güzel bir ivmeyle karşısına gelen G2 Esports ile eşleşmişti. G2 Esports’u da 3 – 1 yenerek Finale yükselmeyi başaran Damwon Gaming, Final’e ismini yazdıran ilk takım olmuştu.

Ve o merakla beklenen seri Büyük Final karşılaşması bugün saat 13.00 itibarıyla başladı. Damwon Gaming ile Suning takımlarını karşı karşıya getire Büyük Final’de galip gelen taraf Damwon Gaming tarafı oldu. Damwon Gaming, rakibi Suning karşısında bir maç verse de daha fazla şans tanımadı ve 3 -1 seriyi kazanarak Worlds 2020’nin Şampiyon Takımı olmayı başardı ve kupayı kaldırdı.

Worlds 2020 Büyük Finali | Damwon Gaming vs Suning | 1. Maç

Worlds 2020 Büyük Final’in ilk maçında her iki taraftan da metaya uygun tercihler geldi. Worlds 2020’de ilk maçta ilk kan Suning takımına gitti. Üst koridordan ilk kan alındı. Damwon Gaming erken aşamalar Ejder konusunda avantajlı taraftı. Suning’ten SofM, erken dakikalarda birçok skor bulmayı başardı. Fakat Damwon Gaming takımı, savaşlarda daha doğru ve daha sinerjik oynayan taraftı. En sonunda Damwon Gaming, serinin ve Büyük Final’in ilk maçını rakibi Suning karşısında kazanmayı başardı ve seriye 1 – 0 önde başladı.

Worlds 2020 Büyük Finali | Damwon Gaming vs Suning | 2. Maç

Serinin ikinci maçında Suning’in ormancısı SofM’den ilginç denilebilecek bir düzeyde bir tercih geldi. SofM, bu maçta Rengar tercihinde bulundu. Ancak bu Rengar, saldırı gücü kasan değil tank kasan bir Rengar’dı. Suning, ilk maça nazaran daha aktif oynayan taraf oldu, ilk ejderleri almayı başardı. SofM, çok güzel bir Rengar performansı gösterdi. Bulut Ruhu’nu da almayı başaran Suning, oyunda çok öne geçti. SofM’in de önderliğinde Suning takımı, çok güzel ve dominant bir performansın ardından serinin ikinci maçını kazanmayı başardı ve seriyi 1 – 1 hale getirerek seride eşitlik getirdi.

Worlds 2020 Büyük Finali | Damwon Gaming vs Suning | 3. Maç

Worlds 2020 Büyük Final’de serinin üçüncü karşılaşmasında takımlar ilk maçtaki gibi uygun tercihlerle Vadi’ye iniş yaptı. Birbirine yakın geçen onca savaşların ardından ve geçen maçın kaybının ardından Damwon Gaming, ikinci maça nazaran üçüncü maçta daha kararlı gibiydi. Suning takımının üst koridor oyuncusu Bin, bu maç için Jax tercihinde bulundu. Kazandığı savaşların ardından avantajlı çıkarak büyük bir üstünlük yakalayan Damwon Gaming, geçen maça nazaran daha aktif bir rota izledi. Aldığı Bulut Ruhun da etkisiyle Damwon Gaming, birbirine yakın geçen savaşların ardından Baron güçlendirmesini de alıp maçı 35 dakikalık bir sürenin ardından kazanmayı başardı ve seride 2-1 öne geçerek kupaya bir adımları kaldı.

Worlds 2020 Büyük Finali | Damwon Gaming vs Suning | 4. Maç

Serinin dördüncü maçında yine Damwon Gaming, mükemmel bir performans gösterdi. Damwon Gaming, seride en dominant oyun sergilediği maç bu maç olabilir. Damwon Gaming, kazandığı savaşların sayesinde skorları ve objektifleri toplayıp oyunda büyük bir altın farkı yakaladı. Damwon Gaming, her şeyden rakibine göre üstündü diyebiliriz. Ejder konusunda da üstün olan LCK temsilcisi, Alev Ruhu’nu da kazanıp maçı kazanmak için büyük bir şans elde etti. 11000’lik altın farkıyla durumu kendi lehlerine alan Damwon Gaming, dominant bir performansla maçı 26 dakikalık bir sürenin ardından kazanmayı başardı ve Worlds 2020’nin Şampiyon Takımı olmayı başardı.

GÜNDEM2 sene ago

Nintendo Başkan’ından PS5 İçin Sony’ye Tebrik Geldi

MOBILE GAME2 sene ago

Genshin Impact PlayStation 5’de 60 FPS Çalışacak

GÜNDEM2 sene ago

Mass Effect: Legendary Edition Sonunda Duyuruldu

GÜNDEM2 sene ago

Modern Warfare & Warzone 1.29 Güncellemesi Yama Notları

PC GAME2 sene ago

Halo 4, PC İçin Geliyor

PC GAME2 sene ago

Türk Yapımı “MINDMIST” Aralık’ta Çıkış Yapıyor

PLAYSTATION2 sene ago

Horizon Forbidden West 2021’in Hangi Yarısında Bekleniyor?

GÜNDEM2 sene ago

Squarenix Enix, Marvel’s Avengers’tan Elde Ettiği Zararı Açıkladı!

GÜNDEM2 sene ago

Rockstar Games, Yeni Nesil Konsollarda Oyunları Hakkında Geriye Uyumluluk Desteğini Detaylandırdı

GÜNDEM2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Detaylı PC Ayar Menüsü Ortaya Çıktı

PC GAME2 sene ago

Mortal Kombat 11’in Yeni DLC Karakteri Mileena’nın Tatlı Yanları

GÜNDEM2 sene ago

Bioware, Mass Effect Remaster Trilogy’yi Resmen Duyurdu!

PC GAME2 sene ago

NBA 2K21 Xbox Series X’te ki 121.7 GB Olan Devasa Boyutu

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla 1. Gün Güncellemesi ve Detayları

PC GAME2 sene ago

Watch Dogs: Legion İçin Birçok Hatayı Düzelten Güncelleme Yayınlandı!

PLAYSTATION2 sene ago

PS5 Çıkış Oyunu Demon’s Souls İçin 4K 60 FPS Oynanış Videosu Yayınlandı!

GÜNDEM2 sene ago

The Medium, Ocak 2021’e kadar Ertelendi

GÜNDEM2 sene ago

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales İlk İnceleme Puanları Geldi!

PC GAME2 sene ago

Kerbal Space Program 2 Bu Sefer 2022’ye Ertelendi

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Xbox Series X İçin Video Yayınladı

TREND