Connect with us

ESPOR

Worlds 2020’de Temsilcimiz, MAD Lions’u Yenerek 2. Tura Yükseldi!

Temsilcimiz Papara SuperMassive bugünkü seride rakibi MAD Lions’u 3 – 2 yenerek 2. tura yükselmeyi başardı.

Published

on

Worlds 2020’de temsilcimiz geçtiğimiz günlerde oynanan maçların ardından Ön Eleme Finallerinin 1. turunda LEC temsilcisi MAD Lions ile eşleşmişti. Mağlubiyeti alanın Worlds 2020’ye veda edeceği ve kazananın üst tura çıkarak LCL temsilcisi Unicorns of Love karşısında oynayacağı karşılaşmada temsilcimiz olağanüstü performans ve etkileyici oyunlarıyla seriyi 3 – 2 yenerek MAD Lions’un Worlds 2020 macerasına dur dedi ve bir üst tura yükseldi.

Worlds 2020 Ön Eleme Finalleri 1. Tur Maç Sonuçları

  • Rainbow7 0 – 3 LGD Gaming(Kazanan) | 5 Maçlık Seri
  • (Kazanan)Papara SuperMassive 3 – 2 MAD Lions | 5 Maçlık Seri

Worlds 2020 Ön Eleme Finalleri 2. Tur Fikstürü

  • 30 Eylül 09.00 | LGD Gaming vs Legacy Esports | 5 Maçlık Seri
  • 30 Eylül 13.00 | Papara SuperMassive vs Unicorns of Love | 5 Maçlık Seri

Papara SuperMassive vs MAD Lions | Ön Eleme Finalleri 1. Tur | 1. Maç

Karşılaşmanın ilk maçın seçip yasaklama aşamasında Armut’a Shen’i, KaKao’ya ise Hecarim almayı başardık. Özellikle bu maç Bolulu’nun VFŞL’de çok oynadığı ve iyi performans gösterdiği şampiyon Galio da ellerindeydi. İstediğimiz seçimleri yaptık desek yeridir.

Alt koridorda yapılan savaşta KaKao iyi takip ederek ilk kanı Kaiser’den almayı başardı. 6. dakikada alt koridorda yapılan savaştan KaKao, Zeitnot ve Snowflower üçlüsü çok iyi oynarak iki skor almayı başardık. Gerçekten hem bu maçta hem de bu seride KaKao’dan enfes bir performans izledik neredeyse her maç karşı ormancıya göre daha önde ve daha aktifti. Ejderde daha avantajlı taraf bizdik ve doğru hamleler yaparak altın farkını daha da açtık. Fakat Ejder bölgesinde yapılan savaşta kötü hamleler yaparak karşı rakibe oyuna yetişmesini sağlamış olduk. Oyunun sonlarına doğru temsilcimiz takım savaşlarındaki üstün performansıyla maçı kazanmayı başardı ve seride 1 – 0 öne geçti.

Papara SuperMassive vs MAD Lions | Ön Eleme Finalleri 1. Tur | 2. Maç

Bu maçta çok güçlü üst koridor şampiyonu olan Ornn banlamayı tercih etmedik ve üst koridorda Armut’un ellerine Shen’i verdik. 6. dakikanın sonlarına doğru yapılan savaşta Humanoid ilk kanı almayı başardı fakat karşılığında kendisi katledildi. 8. dakikada alt koridorda yapılan savaşta gereksiz agresif oynayış yaparak 2 skor vermiş olduk. Özellikle Kaiser, bu maçta üstün bir performans sergiledi, çok aktif bir Leona oynayarak haritada kimseye oyun oynatmadı desek yeridir. Ejder konusunda daha avantajlı durumda olsak da karşı rakibimiz MAD Lions, daha aktif ve daha doğru hamleler yaparak takım savaşlarında hep avantajlı durumdaydı. Ornn’un işlevselliğini ve tanklığını çok iyi kullanan ve Kaiser’ın de önderliğinde MAD Lions, oyunda büyük bir altın farkı yarattı. Büyük bir altın farkıyla geç oyuna doğru giren MAD Lions, bizden daha doğru oynayarak maçı kazanmayı başardı ve böylece seride 1 – 1 eşitlik getirmiş oldu.

Papara SuperMassive vs MAD Lions | Ön Eleme Finalleri 1. Tur | 3. Maç

Temsilcimiz serinin üçüncü maçına Sion, Lillia, Azir, Miss Fortune ve Leona beşlisiyle Vadi’ye indi. Özellikle Bolulu’nun çok sevdiği şampiyon Azir bu maçta onun ellerindeydi. MAD Lions’ın üst koridor oyuncusu Orome, üst koridorda güzel bir oyun yaparak verdiği skor karşısında ilk kanı almayı başardı. 10. dakikada alt koridorumuzun yaptığı harika oyunla 2v2’de bir skor almayı başardık. 11. dakikada üst koridorda yapılan savaşı kazanan temsilcimiz, oyunda üstünlüğü kurmuş oldu. Leona ve Miss Fortune kombosunu iyi yapan temsilcimiz art arda skorları toplayıp altınları cebine indirdi. 15. dakikada alt koridorda başlatılan savaşta Katliam alarak maçı kazanmak için çok önemli bir koz elde etti. Oyunun 20. dakikasına doğru altın farkı 5000 civarı temsilcimizin lehineydi. 25. dakikada Baron Nashor güçlendirmesini almayı başardık fakat 26. dakikada yapılan savaşta kötü hamleler yaptık ve Dağ Ruhu’nu almayı başaramadık. 32. dakikasın yaptığımız savaşta yine alt koridorumuzdan güzel bir kombo daha izledik ve savaşı kazanmayı başardık. Böylece seride 2 – 1 öne geçerek büyük bir üstünlük elde ettik.

Papara SuperMassive vs MAD Lions | Ön Eleme Finalleri 1. Tur | 4. Maç

Temsilcimiz serinin dördüncü ve önemli maçında Sion,Lillia, Sett, Vayne ve Leona beşlisiyle Vadi’ye inmeye karar verdi. Özellikle Zeitnot’un Vayne şampiyonunu ne kadar çok sevdiğini ve iyi oynadığı biliyorduk üstelik Vayne’in Ornn ve Alistar karşısında daha avantajlı olduğunun da farkındaydık. Oyunun ilk ejderi 9. dakikada temsilcimiz tarafından alındı. Oyunun 10. dakikasında KaKao’dan üst koridora attığı güzel bir baskın izledik ve böylece ilk kan Lillia’ya gitmiş oldu. Devamında yapılan savaşta MAD Lions, daha iyi kenetlenerek hem Sett skorunu hem de orta koridor kule barikatlarını almayı başardı. Fakat erken oyunda yaptığımız savaşlarda Cassiopeia’ya çok gereksiz skorlar verdik ve şampiyonun erken güçlenmesine vesile olduk. 3 tane ejdere sahip olduğumuz için ejder kontrolü bizim elimizdeydi fakat son ejder savaşında Ruh’u almak için kötü savaşlar yaptık ve Alev Ejderi’ni hem de Baron’u rakibe hediye ettik. Rakip takım Zeitnot’u oynatmadı ve takımında onu destekleyecek ve kalkan atacak bir şampiyon olmadığı için yalnız kaldı. Art arda kaybettiğimiz savaşların ardından rakibimiz MAD Lions’a üstünlüğü vermiş olduk ve MAD Lions bu üstünlüğü iyi kullanarak maçı 31 dakikalık bir sürenin ardından kazanmayı başardı ve seriye tekrar 2 – 2 eşitlik getirdi.

Papara SuperMassive vs MAD Lions | Ön Eleme Finalleri 1. Tur | 5. Maç

Serinin son maçında seçim ekranı tam hayalimizdeki gibi gerçekleşti, rakip takım kör seçim olarak Renekton’u tercih etti. Biz de bunu iyi değerlendirerek üst koridor için Malphite tercihinde bulunduk. 5. dakikada Armut, güzel bir oynanışla beraber ilk kanı almayı başardı. 6. dakikada alt koridorda yapılan savaşta her ne kadar Snowflower skorunu versek de karşılığında 2 skor almayı başardık. Yine alt koridorumuz 10. dakikada Snowflower’ın katkılarıyla beraber 2v2’de bir skor daha almayı başardı ve Caitlyn’in güçlenmesi için zemin hazırladık. 14. dakikada Armut’un güzel girişiyle beraber sanki savaşı kaybediyorduk fakat rakip takım Malphite için bütün kaynaklarını harcayınca temsilcimizin diğer kalan üyeleri Malphite skoru karşılığında 4 skor birden almayı başardı. Temsilcimiz, ilk ejderini dakika 15.’te almayı başardı. Özellikle Armut’un ele aldığı üstünlükle beraber bunu bütün haritaya yayması ve alt koridorumuzun ve ormancımızın aktif oyunlarıyla oyunda çok öne geçtik. Oyunun 20. dakikalarına doğru altın farkı 7000 olarak kendi lehimizeydi. Daha avantajlı olarak çıktığımız takım savaşların ardından hem altınları hem de objektifleri toplamayı başardık. Son olarak Baron Nashor güçlendirmesini de haneye ekleyerek kuşatmaya koyulduk. Armut’un güzel flaş + ulti kombosuyla Corki’yi katlederek serinin son maçını ve Worlds 2020 macerası için önemli maçını 29 dakikalık bir sürenin ardından kapatmayı başardık.

Böylece bu seriyi kazandık ve Worlds 2020 Ön Eleme Finallerinin ilkini geçmiş olduk. 2. Tura yükseleyen temsilcimiz, yarınki seride B grubunun ikincisi olan Unicorns of Love karşısında oynayacak. Eğer temsilcimiz yine güzel bir performans sergileyerek seriyi kazanmayı başarırsa Grup Aşamaları’na katılmaya hak kazanacak ve Dünyanın En İyi 16 Takımı’nın içerisinde yer alacak.

GÜNDEM2 sene ago

Nintendo Başkan’ından PS5 İçin Sony’ye Tebrik Geldi

MOBILE GAME2 sene ago

Genshin Impact PlayStation 5’de 60 FPS Çalışacak

GÜNDEM2 sene ago

Mass Effect: Legendary Edition Sonunda Duyuruldu

GÜNDEM2 sene ago

Modern Warfare & Warzone 1.29 Güncellemesi Yama Notları

PC GAME2 sene ago

Halo 4, PC İçin Geliyor

PC GAME2 sene ago

Türk Yapımı “MINDMIST” Aralık’ta Çıkış Yapıyor

PLAYSTATION2 sene ago

Horizon Forbidden West 2021’in Hangi Yarısında Bekleniyor?

GÜNDEM2 sene ago

Squarenix Enix, Marvel’s Avengers’tan Elde Ettiği Zararı Açıkladı!

GÜNDEM2 sene ago

Rockstar Games, Yeni Nesil Konsollarda Oyunları Hakkında Geriye Uyumluluk Desteğini Detaylandırdı

GÜNDEM2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Detaylı PC Ayar Menüsü Ortaya Çıktı

PC GAME2 sene ago

Mortal Kombat 11’in Yeni DLC Karakteri Mileena’nın Tatlı Yanları

GÜNDEM2 sene ago

Bioware, Mass Effect Remaster Trilogy’yi Resmen Duyurdu!

PC GAME2 sene ago

NBA 2K21 Xbox Series X’te ki 121.7 GB Olan Devasa Boyutu

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla 1. Gün Güncellemesi ve Detayları

PC GAME2 sene ago

Watch Dogs: Legion İçin Birçok Hatayı Düzelten Güncelleme Yayınlandı!

PLAYSTATION2 sene ago

PS5 Çıkış Oyunu Demon’s Souls İçin 4K 60 FPS Oynanış Videosu Yayınlandı!

GÜNDEM2 sene ago

The Medium, Ocak 2021’e kadar Ertelendi

GÜNDEM2 sene ago

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales İlk İnceleme Puanları Geldi!

PC GAME2 sene ago

Kerbal Space Program 2 Bu Sefer 2022’ye Ertelendi

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Xbox Series X İçin Video Yayınladı

TREND