Connect with us

GÜNDEM

Xbox Series S ve Xbox Series X Ön Siparişleri Türkiye’de Alınmaya Başlandı!

Xbox Series X ve Xbox Series S oyun konsolları Türkiye’de ön siparişe açıldı.

Published

on

Microsoft’un Kasım ayında çıkaracağı yeni nesil oyun konsol modellerinin bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Türkiye fiyatları resmi olarak açıklanmıştı. Daha önce Xbox Series S ve Xbox Series X sırasıyla 4.699 TL ve 7.499 TL fiyat etiketine sahip olacak şekilde fiyatları duyurulmuştu. Fakat Microsoft, nedeni bilinmeyen bir şekilde fiyatları ortadan kaldırdı ve geçtiğimiz gün itibarıyla %50’lik ek verginin yansıtılmasıyla beraber oyun konsollarının yeni fiyatları resmi olarak açıklandı.

%50 ek verginin oyun konsol modellerine yansıtılmasıyla beraber Xbox Series X 9.299 TL olarak ön siparişe açılırken Xbox Series S modeli ise 5.399 TL fiyat olarak teknoloji marketlerde ve birçok intenet sitelerinde ön siparişe açılmış durumda.

Ve fiyatla beraber oyun konsol modelleri de ön siparişe açıldı. Ön siparişlerinin yanında tabii ki ön sipariş fiyatları da açıklanmış durumda.

Xbox Series X ve Xbox Series S Oyun Konsolları Türkiye’de Ön Siparişe Açıldı

Başta, Microsoft tarafından “Dünyanın En Güçlü Oyun Konsolu” olarak lansman edilen Xbox Series X oyun konsolu ile başlayalım. Series X’i küçük kardeşi Series S ile karşılaştıracak olursak tabii aralarında GPU, depolama,disk girişi ve çözünürlük gibi birçok önemli farklar mevcut.

Disk girişinin bulunduğu konsolda isterseniz oyunları disk şeklinde temin edip oyun konsolunda çalıştırabilirsiniz. Ayrıca dünyanın en güçlü oyun konsol Xbox Series X, 1 TB’lık bir SSD ile birlikte geliyor. İçinde gelen SSD sayesinde oyunlarda neredeyse sıfır bekleme süresiyle beraber oyun yükleme ekranlarına elveda diyeceksiniz. Ayrıca 4K çözünürlük ve 4K oynatma seçeneği ile birlikte oyun konsolu, piyasaya oldukça güçlü bir şekilde giriş yapıyor. Tabii bunların da bir bedeli olacaktır elbette, Xbox Series X şu an bütün vergiler dahil 9.299 TL olarak ön siparişe açılmış durumda. Ayrıca stoklar 10 Kasım’da geleceği için oyun konsolu teslim işlemleri 10 Kasım’dan itibaren başlayacak.

Microsoft tarafından duyurulan bir başka konsol ise Xbox Series S, piyasaya uygun fiyatıyla çıkış yapıyor. 5.399 TL fiyatıyla çıkış yapan oyun konsolunun diğer birlikte çıkış yaptığı oyun konsolu modeline göre oldukça uygun fiyata sahip olduğunu söyleyebiliriz. Xbox Series X‘le benzer özelliklere sahip olsa da aralarında dağlar gibi fark olduğunu rahatlıkla söylememiz mümkün. Ayrıca içinde disk bulundurmadığı için oyunları sadece dijital olarak temin edebiliyorsunuz ve ayrıca Xbox Series X’e göre Xbox Series S, daha az bir depolamayla beraber 512 GB SSD’yi içinde bulunduruyor. Ayrıca Xbox Series S‘te Xbox Series X‘teki gibi 4K çözünürlüklü oynama seçeneği bulunmamakta.

Dediğimiz gibi iki oyun konsolu arasında 4K çözünürlük oynatma desteği, disk seçeneği, depolama ve donanım farkları mevcut. Xbox Series X, özellikleriyle beraber şu an dünyanın en güçlü oyun konsolu olarak lansman edilmekte.

İlgili haberler

Eğer Xbox Series X‘i satın alacak kadar bütçeniz yoksa Xbox Series S‘i düşünebilirsiniz. İsterseniz ayrıca oyun konsolunu satın almak için yeni yılı bekleyebilir ve %50’lik ek verginin düşmesini bekleyebilirsiniz. Tabii ki bu ihtimalin de çok düşük olduğunu belirtmemizde fayda var.

Yeni nesil oyun konsollarını ön siparişten almak için buraya tıklayarak istediğiniz bir teknoloji marketten konsolları ön siparişle beraber satın alabilirsiniz.

GÜNDEM2 sene ago

Nintendo Başkan’ından PS5 İçin Sony’ye Tebrik Geldi

MOBILE GAME2 sene ago

Genshin Impact PlayStation 5’de 60 FPS Çalışacak

GÜNDEM2 sene ago

Mass Effect: Legendary Edition Sonunda Duyuruldu

GÜNDEM2 sene ago

Modern Warfare & Warzone 1.29 Güncellemesi Yama Notları

PC GAME2 sene ago

Halo 4, PC İçin Geliyor

PC GAME2 sene ago

Türk Yapımı “MINDMIST” Aralık’ta Çıkış Yapıyor

PLAYSTATION2 sene ago

Horizon Forbidden West 2021’in Hangi Yarısında Bekleniyor?

GÜNDEM2 sene ago

Squarenix Enix, Marvel’s Avengers’tan Elde Ettiği Zararı Açıkladı!

GÜNDEM2 sene ago

Rockstar Games, Yeni Nesil Konsollarda Oyunları Hakkında Geriye Uyumluluk Desteğini Detaylandırdı

GÜNDEM2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Detaylı PC Ayar Menüsü Ortaya Çıktı

PC GAME2 sene ago

Mortal Kombat 11’in Yeni DLC Karakteri Mileena’nın Tatlı Yanları

GÜNDEM2 sene ago

Bioware, Mass Effect Remaster Trilogy’yi Resmen Duyurdu!

PC GAME2 sene ago

NBA 2K21 Xbox Series X’te ki 121.7 GB Olan Devasa Boyutu

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla 1. Gün Güncellemesi ve Detayları

PC GAME2 sene ago

Watch Dogs: Legion İçin Birçok Hatayı Düzelten Güncelleme Yayınlandı!

PLAYSTATION2 sene ago

PS5 Çıkış Oyunu Demon’s Souls İçin 4K 60 FPS Oynanış Videosu Yayınlandı!

GÜNDEM2 sene ago

The Medium, Ocak 2021’e kadar Ertelendi

GÜNDEM2 sene ago

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales İlk İnceleme Puanları Geldi!

PC GAME2 sene ago

Kerbal Space Program 2 Bu Sefer 2022’ye Ertelendi

PC GAME2 sene ago

Assassin’s Creed Valhalla Xbox Series X İçin Video Yayınladı

TREND