Connect with us

GÜNDEM

Xbox Series X ve Xbox Series S’in Ateş Pahası Türkiye Fiyatları Açıklandı!

Microsoft’un açıklamalarına göre yeni nesil oyun konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S’nin Türkiye fiyatları belli oldu. İşte konsolların cep yakan ülkemizdeki fiyatları…

Published

on

Microsoft’tan beklenen haber geldi, yeni nesil oyun konsolları olan Xbox Series S ve Xbox Series X daha önce duyurulmuş fakat fiyatları ülkemiz için henüz belli olmamıştı. Açıklamalara göre konsolların fiyatları belli oldu ama fiyatlar can yakıcı seviyede. Dahası ülkemiz için konsolların ön sipariş tarihleri de belli olmuş oldu.

Bildiğiniz üzere oyun konsollarına %50’lik bir ek vergi bağlanmıştı ama Eylül ayıyla beraber bu ekstra vergi %20’ye düştü. Fakat bu %30’luk düşüş bile Microsoft’un yeni konsolların Türkiye fiyatlarına olumlu bir etki bırakmadı diyebiliriz.

Xbox Series X Ve Xbox Series S’in Türkiye Fiyatları Açıklandı: Fiyatlar Çok Can Yakıcı!

Şirketin daha önceki açıklamalarına göre Xbox Series X 499 dolar(ülkeye göre Euro), Xbox Series S ise 299 dolar(ülkeye göre Euro) ile satılacağı duyurulmuştu. Fakat Türkiye’deki konsol fiyatları Euro kuru üzerinden hesaplanmakta. Euro’nun yüksek kurda olmasıyla beraber ekstra vergiyi de işin içine katınca ortaya yüksek meblağda bir fiyat çıkıyor.

  • Xbox Series X: 7.499 TL
  • Xbox Series S: 4.599 TL

Xbox Series X ise 7.499 TL’den Türkiye’de satışa sunulacak

Dünyanın en güçlü oyun konsolu olarak lansman edilen Xbox Series X ülkemizde 7.499 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkacak. 8 adet Zen 2 çekirdeği ve 3328 Stream işlemcili Navi 20 grafik birimlerinden oluşan özel AMD yongası 12TFLOPS seviyesine ulaşabilen konsolu almak isteyen oyuncular cüzdanların ağızlarını daha da açmak durumunda kalacaklar. Daha önce belirttiğimiz gibi yurt dışında 499 dolar olarak lansman edilen konsol ülkemizde hem Euro kuru olarak hesaplanması hem de ekstra vergilerin bağlanmasıyla beraber 7.499 TL gibi yüksek bir fiyat ortaya çıkıyor. Ön sipariş ise her iki konsol için de aynı tarih geçerli, 22 Eylül’de ön siparişler alınmaya başlayacak.

Xbox Series S, 4.599 TL’den Türkiye’de satışa sunulacak

Xbox Series S konsolu ise biraz daha bütçe dostu konsol arayan ve cebini konsol için çok fazla açmak istemeyen oyuncular için geliyor. 4TFLOPS performans değeri ile 2K çözünürlük desteği ile birlikte yurt dışında 299 dolar fiyat olarak açıklanan konsol ülkemizde 4.599 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Ön sipariş ise her iki konsol için de aynı tarih geçerli, 22 Eylül’de ön siparişler alınmaya başlayacak.

Konsollar ne zaman çıkıyor?

Her iki oyun konsolu için de aynı tarih olmak üzere iki konsol da 10 Kasım tarihinde Türkiye’de teknoloji marketlerdeki yerlerini alacak. Ayrıca Kasım ayı içerisinde satılmasıyla beraber konsolara %50 ek vergi değil %20 ek vergi yansıtılacak.

Eğer kafanızda bir marka belli değil ve oyun konsolu almak istiyorsanız Sony tarafındaki açıklamayı beklemenizi tavsiye ederiz. Eğer Xbox oyun konsolu almak istiyorsanız ve bütçeniz de çok yüksek değilse Xbox Series S konsolu sizin için uygun bir tercih olabilir. Ayrıca ülkemizde kurun Euro olarak hesaplanmasıyla sadece oyun konsolları değil konsol oyunları da oldukça fiyatları artmış durumda. Xbox bu konuda ülkemize ciddi bir çözümleme getiriyor, Microsoft oyunculara Xbox Game Pass aboneliği sayesinde az bir ücretli 100’ün üzerinde oynayabileceğiniz sistem vadediyor. Özellikle fiyatların artışı sebebiyle bu konu ciddiye alınması gerekebilir.

GÜNDEM11 ay ago

Nintendo Başkan’ından PS5 İçin Sony’ye Tebrik Geldi

MOBILE GAME12 ay ago

Genshin Impact PlayStation 5’de 60 FPS Çalışacak

GÜNDEM12 ay ago

Mass Effect: Legendary Edition Sonunda Duyuruldu

GÜNDEM12 ay ago

Modern Warfare & Warzone 1.29 Güncellemesi Yama Notları

PC GAME12 ay ago

Halo 4, PC İçin Geliyor

PC GAME12 ay ago

Türk Yapımı “MINDMIST” Aralık’ta Çıkış Yapıyor

PLAYSTATION12 ay ago

Horizon Forbidden West 2021’in Hangi Yarısında Bekleniyor?

GÜNDEM12 ay ago

Squarenix Enix, Marvel’s Avengers’tan Elde Ettiği Zararı Açıkladı!

GÜNDEM12 ay ago

Rockstar Games, Yeni Nesil Konsollarda Oyunları Hakkında Geriye Uyumluluk Desteğini Detaylandırdı

GÜNDEM12 ay ago

Assassin’s Creed Valhalla Detaylı PC Ayar Menüsü Ortaya Çıktı

PC GAME12 ay ago

Mortal Kombat 11’in Yeni DLC Karakteri Mileena’nın Tatlı Yanları

GÜNDEM12 ay ago

Bioware, Mass Effect Remaster Trilogy’yi Resmen Duyurdu!

PC GAME12 ay ago

NBA 2K21 Xbox Series X’te ki 121.7 GB Olan Devasa Boyutu

PC GAME12 ay ago

Assassin’s Creed Valhalla 1. Gün Güncellemesi ve Detayları

PC GAME12 ay ago

Watch Dogs: Legion İçin Birçok Hatayı Düzelten Güncelleme Yayınlandı!

PLAYSTATION12 ay ago

PS5 Çıkış Oyunu Demon’s Souls İçin 4K 60 FPS Oynanış Videosu Yayınlandı!

GÜNDEM12 ay ago

The Medium, Ocak 2021’e kadar Ertelendi

GÜNDEM12 ay ago

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales İlk İnceleme Puanları Geldi!

PC GAME12 ay ago

Kerbal Space Program 2 Bu Sefer 2022’ye Ertelendi

PC GAME12 ay ago

Assassin’s Creed Valhalla Xbox Series X İçin Video Yayınladı

TREND